Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt kwie 22, 2016 12:40

Może wchodzić w tryb awaryjny ale nie wywali ci tego na zegarach. Ja zaliczyłem już parę razy coś takiego u mnie w tdi i obecnie szukam przyczyny. Zrób test, zdejmij wężyk z N75 i zassij ustami powietrze mocno i czekaj. Jak będzie się podciśnienie utrzymywać to od zaworka do gruszki jest szczelne. Później musiałbyś sprawdzać dalej. Jak masz od kogo podmienić N75 to też możesz to zrobić. wtedy wykluczysz jego wadliwe działanie. Sprawdzić czy sztanga chodzi poprawnie i bez zacięć. Niby to tylko benzyna ale nagar w wydechu też się zbiera. Kolejna sprawa, jak masz możliwość albo znajomego mechanika, to niech wepnie manometr w listwę wtryskową i sprawdzi ciśnienie paliwa. Może się kończyć pompa albo świrować regulator ciśnienia paliwa. Sondę też w sumie możesz sprawdzić, choć przy butowaniu ona jest pomijana przez ECU.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » pt kwie 22, 2016 12:49

Też bym się skłaniał w stronę paliwa, był już błąd ubogiej mieszanki, może teraz pompa daje już stale za małe ciśnienie.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pt kwie 22, 2016 13:00

Równie dobrze mógł paliwa na polnej stacji nalać i dlatego była uboga mieszanka. Jeśli się coś takiego stało to od filtra paliwa powinien zacząć bo może się przytkał...



MnichPro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 15:08

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: MnichPro » pt kwie 22, 2016 13:38

krazorek,
Zwykle tankuje 98 na Tesco wtedy była zalana 100 z shella wiec raczej nie jakis syf. Ale teraz tak myśle bo podczas odkręcania korka od wlewu mam takie ,,tsss'' jakby powietrze uciekało i myśle czy to odpowietrzacz nie jest zapchany



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt kwie 22, 2016 15:18

O widzisz to kolejna wskazówka. zatankuj do pełna, jeździj aż będzie rezerwa i poczekaj na chłodną noc, tak żeby paliwo w baku było chłodne. Wtedy odkręć korek. Jak będzie znów syczało podczas odkręcania, to może być odpowietrznik niedrożny przez co w baku zaczyna się robić podciśnienie, a to może powodować spadek ciśnienia paliwa na listwie bo pompa ma dodatkowy opór.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

MnichPro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 15:08

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: MnichPro » pt kwie 22, 2016 15:24

sebekgolf,
Okej dzieki i tak w pon oddam go do mechaników zeby te błędy ogarneli. A powiesz mi gdzie jest ten odpowietrzanik?



Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: filip2 » pt kwie 22, 2016 16:05

Witam,
Mam możliwość wykonania takich oto breloków, czy ktoś z kolegów/koleżanek byłyby zainteresowany? :-)

Wymiary ok. 77x24mm, grubość 2mm, stal nierdzewna. Cena takiego cuda dla forumowiczów to 20 zł już z przesyłką.

Obrazek

Możliwe jest również wykonanie jak na poniższym zdjęciu tj z pustymi kołami
Obrazek


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt kwie 22, 2016 19:22

Te breloki to tłoczone ? Bo te krawędzie jakieś poszarpane na tym zdjęciu.


MnichPro pisze:sebekgolf,
Okej dzieki i tak w pon oddam go do mechaników zeby te błędy ogarneli. A powiesz mi gdzie jest ten odpowietrzanik?

Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia bo nigdy mi ta wiedza nie była do niczego potrzebna, natomiast szukałbym tego na odcinku między wlewem a bakiem. Jak zrzucisz plastikowe nadkole to tam lecą rurki.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pt kwie 22, 2016 21:00

filip2 pisze:Witam,
Mam możliwość wykonania takich oto breloków, czy ktoś z kolegów/koleżanek byłyby zainteresowany? :-)

Wymiary ok. 77x24mm, grubość 2mm, stal nierdzewna. Cena takiego cuda dla forumowiczów to 20 zł już z przesyłką.

Obrazek

Możliwe jest również wykonanie jak na poniższym zdjęciu tj z pustymi kołami
Obrazek
na fb w jednej grupie też sprzedajesz te breloki?


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: filip2 » pt kwie 22, 2016 21:08

joseph82 pisze:
filip2 pisze:Witam,
Mam możliwość wykonania takich oto breloków, czy ktoś z kolegów/koleżanek byłyby zainteresowany? :-)

Wymiary ok. 77x24mm, grubość 2mm, stal nierdzewna. Cena takiego cuda dla forumowiczów to 20 zł już z przesyłką.

Obrazek

Możliwe jest również wykonanie jak na poniższym zdjęciu tj z pustymi kołami
Obrazek
na fb w jednej grupie też sprzedajesz te breloki?
Tam są Borki tu Golfiki ;-)
sebekgolf pisze:Te breloki to tłoczone ? Bo te krawędzie jakieś poszarpane na tym zdjęciu.
Niestety ale maszyna którą dysponuje ma już swoje lata i nie ma swojej precyzji :-( Mam dostęp po znajomości do nowszych ale wtedy nie uda mi się utrzymać ceny :-(


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pt kwie 22, 2016 21:22

filip2, nie no tam co mam na myśli to jest Golf. Bor nigdzie nie widziałem


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: filip2 » pt kwie 22, 2016 21:42

Borki sprzedaje w grupie Bora Club Polska a Golfiki teraz tutaj wrzuciłem bo kolega Robson z tego forum mi podrzucił pomysł ;-)


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » pt kwie 22, 2016 22:45

joseph82, nie nie, to nie ten sam gość :bigok: :jezor: filip2, to swój forumowy chłop, "kroi" co popadnie i nawet fajnie mu to wychodzi :bajer: :hmm:
Ostatnio zmieniony pt kwie 22, 2016 22:56 przez Stanley777, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
filip2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 750
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 16:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: filip2 » pt kwie 22, 2016 22:50

Stanley777 pisze:joseph82, nie nie, to nie ten sam gość :bigok: :jezor: filip2, to swój gość, "kroi" co popadnie i nawet fajnie mu to wychodzi :bajer: :hmm:
Dziękuję za miłe słowa ;-) :-P

A tak przy okazji... Zna ktoś może kogoś z Krakowa lub okolicy z Golfem, Borą, itp. z silnikiem V6?


vRSzkodnik - nic więcej, nic mniej jak Octavia II RS w gnoju :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości