Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt sty 08, 2016 11:20

Dratwa pisze:120A to podobno ta sama obudowa co 70A, potwierdzi ktoś?
jeśli masz u siebie 70 lub 90A to regeneracji nawet nie bierz pod uwagę...tylko kupuj 120A bo psuje P&P



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » pt sty 08, 2016 11:30

Ja w AHF miałem 90 chyba - to na wymianę na regenerowany dałem 380zł - 2 lata temu.


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » pt sty 08, 2016 11:46

BartesWZL, dzięki, zadzwoniłem do znajomego znajomego i sprawi mi jakiś używany alternator w dobrym stanie. Gdybym umiał to bym samemu sobie to zregenerował.
Qto, zobaczymy co znajomy załatwi, ale nawet jak będzie 70A to nie będę wybrzydzał, ważne żeby auto jeździło sprawnie, bo służy mi do pracy.


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pt sty 08, 2016 21:27

matisim pisze:To akurat było u kumpla gdzie ten jenoX siadł i to oczywiście z dnia na dzień przed wyjazdem do pracy wiec w ten sam dzień pojechał do producenta- bo mamy fabrykę jenoXa u siebie i jak odmówili poleciał po nowy bo nie miał czasu.
W golfie masz altek 180A? Z 3.0tdi? Pewnie spore audio musisz mieć :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

I tam audio. Zwykła Gamma i 8 głośników seryjnych. Większy pobór to robią trzy świeczki w podgrewaczu na wyjściu z glowicy a do tego dojdzie jeszcze duża elektryczna nagrzewnica z Audi oprócz zwykłej. Tylko się muszę w końcu zmusić na wybebeszenie znowu całego auta, a tak mi się nie chce ... :bigok:
Dratwa pisze:Pilna sprawa. Posypał mi się alternator i koszt jego regeneracji to okoł 600 zł, nowy kosztuje 700 zł, ale ja nie chcę wydawać aż tyle pieniędzy, więc myślę nad kupnem używanego.

http://allegro.pl/alternator-vw-1-9-tdi ... bi_c=61914" onclick="window.open(this.href);return false;

Dużo osób kupuje z tej aukcji, co o tym myślicie?

Byś tak miesiąc temu pisał, to bym Ci mój stary sprzedał za 100zł. Ale poszedł w transakcji wymiany za łożyska + robociznę z nowym altkiem. Chcesz taniej i pewniej, kup używkę oryginalną i daj wymienić łożyska + szczotki. Cenowo wyjdzie podobnie a nie będzie to chińczyk. Choć te to już nawet na seryjny montaż idą dzisiaj do aut :rotfl:

Ty ale czekaj, chyba jeszcze 120 leży w domu, ino że wracam dopiero za 10 dni do PL :panna:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » pt sty 08, 2016 21:50

Na pierwszy montaż nadal idą Bosche, Valeo, Denso itp, ale jakość jest jaka jest, niestety każdy producent teraz liczy pieniądze.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paviarotti » pt sty 08, 2016 22:21

Qto pisze:xenon z mańkuta jest coś wart?
Szukam auta na części i nie wiem czy europę szukać (wiadomo sporo drożej wołają za egzemplarze na wypasie) czy mańkuta brać.
Głównie patrzę na silnik...ale jakby przy okazji był xenon to czemu nie, nie będę musiał osobno kompletować gratów :los2:
Jak dorwiesz tanio przesłony z europejskiego xenonu to można brać po okazyjnej cenie. Tylko trzeba wtedy rozkleić lampy żeby wymienić. Normalna niekącikowa cena z jedną to ok 50zł. Pasują m.in z kilku modeli poza mk4 np. Sharan.


Obrazek

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » pt sty 08, 2016 22:26

sebekgolf, dzięki, niestety nie mogę tak długo czekać, bo auto stoi u mechaniora i nie chcę mu podwórka zastawiać.


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt sty 08, 2016 22:27

Paviarotti pisze:Qto napisał(a):
xenon z mańkuta jest coś wart?
Szukam auta na części i nie wiem czy europę szukać (wiadomo sporo drożej wołają za egzemplarze na wypasie) czy mańkuta brać.
Głównie patrzę na silnik...ale jakby przy okazji był xenon to czemu nie, nie będę musiał osobno kompletować gratów


Jak dorwiesz tanio przesłony z europejskiego xenonu to można brać po okazyjnej cenie. Tylko trzeba wtedy rozkleić lampy żeby wymienić. Normalna niekącikowa cena z jedną to ok 50zł. Pasują m.in z kilku modeli poza mk4 np. Sharan.
wyjście dobre, tylko nadal zostają angielskie homologacje na lampie...ehhh



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pt sty 08, 2016 23:37

Myślisz, że jak lampa dobrze świeci to ktoś będzie homologację oglądał?

To w tym momencie, jak połamię zaczepy w mojej lampie. Kupię anglika z całymi zaczepami na dawcę i wszystko przełożę z EU to też nie mam homologacji...
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2016 23:38 przez krazorek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt sty 08, 2016 23:38

diagnosta nie, pies tak



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pt sty 08, 2016 23:39

Jak podpadnie przy kontroli policyjnej to można być tego pewnym. :D


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pt sty 08, 2016 23:40

Masz na myśli zlot w Nysie sprzed paru lat? :hmm:



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Barton_ » pt sty 08, 2016 23:48

krazorek pisze:Myślisz, że jak lampa dobrze świeci to ktoś będzie homologację oglądał?...
Zdziwiłbyś się. Trafisz na pojazd kontroli technicznej i nie tylko to Ci sprawdzą.
A jak ubezpieczyciel zwącha, że pojazd jest wyposażony w niehomologowane źródło światła?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt sty 08, 2016 23:54

mnie się kiedyś o obrysy przyczepili...i tak od obrysów doszło do lamp przednich, że mam "jakieś inne". Zaczął cep homologacji szukać...i mówi że nie ma, ja wiedziałem że lampy są ok i wszystko w środku też jest ok to stałem z metr od auta i nawet nie patrzyłem co on szuka...ale jak powiedział że nie ma no to podchodzę i sam szukam...no i kuźwa nie ma :kac: Dopiero co miałem te lampy w domu na stole...i przecież widziałem. Patrzę na drugą lampę - jest :hmm: Na pierwszej lampie w miejscu homologacji był poxipol od klejenia uchwytu :crazy: ...zobaczył homologację, że ok...ale spokoju nie dał, jeszcze z 5min węszył.
Jakbym miał tam jakiegoś zenona czy normalny ksenon na angielskiej homo to nie ma opcji...
...a ci co podjeżdżają pod zloty to wiedzą czego szukać :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości