Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » śr sty 06, 2016 22:08

wuPiotrek, u mnie też linka trzymała tyle, że prawa. wrzuciłem dwie firmy linex i spokoj



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » śr sty 06, 2016 22:24

Zatarło linki wymiana i po problemie

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » śr sty 06, 2016 22:27

majster heniek pisze:
checin pisze:majster heniek, jeszcze raz dzięki :pub:
:D Proszę bardzo :pub: Dobrego :pub:
checin pisze:No właśnie nie jestem przekonany w 100% do tego sposobu, bo przykładałem kabel do świec i wszystkie iskrzyły, łącznie z tą którą mam ukręconą, więc może jako taka przewodność jest, ale nie wiadomo w jakim stopniu :bigok:
jednak sprawdziłbym omomierzem

Tak właśnie zrobię bo wątpię żeby 4-letnia albo i dłużej ukręcona świeca dalej działała :bigok:


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr sty 06, 2016 22:30

yogi_ziom pisze:Tylko Europa.
ok :bigok:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr sty 06, 2016 22:30

Stanley777 pisze:A czy sprawdzanie świec na żarówkę 12V to też średni pomysł? mianowicie po zapłonie, jeden kabelek do świecy drugi do minusa aku, jak zaświeci to ok, jak nie to lipa. Pytam bo słyszałem że taka opcja też jest. Czy jest to wiarygodne?

Qto, gdzie kupisz to już kwestia kasy ja pamiętam brałem wtedy StrongFlexa były aukcje na allegro bo u Mapeta nie mogłem akurat wtedy wszystkiego skompletować. Masz też opcje brać z Olkusza, jest firma co zajmuje się tam poliuretanami.

Zwróć uwagę na poli tylnej belki jak dobrze pamiętam są dwa rozmiary, ja akurat brałem 72mm z tym że mój poli w tylną belkę ma wiadomo, środkiem otwór pod tuleje amelilinowa a oprócz tego ma porozwiercane otworki, dzięki którym właśnie 72mm jak już wskoczy to siedzi konkretnie.
oraz
joseph82 pisze:o firmie z Olkusza jakieś 2 lata temu pisał i polecał sebekgolf że poliuretany z Olkusza są polecane w offrołdzie i dają radę

to że iskrzy jak dotykasz świec, oznacza że ma ona sprawny obwód, pytanie jak grzeje (na jakiej długości świecy), a to się zmienia wraz z ilością cykli pracy.

Co do poli z Olkusza to tak jak napisał Joseph82.
marcinnxtdi pisze:Panowie co mogło sie popsuć . Z tylu caly czas chodzi wycieraczka , po włączeniu podgrzewania szyby zaczynają przednie . Ktos miał takie objawy ??
Jaki numer ma przekaźnik wycieraczek ??
Sprawdź przewody na przepustach w klapie, być może nadłamane i dostają przywarć pomiędzy sobą. Najprędzej bym to obstawiał.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

wuPiotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 25, 2015 04:11

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: wuPiotrek » śr sty 06, 2016 22:37

mass143 pisze:wuPiotrek, u mnie też linka trzymała tyle, że prawa. wrzuciłem dwie firmy linex i spokoj
patrze teraz na cene 20zl/szt to nawet niema co kombinowac tylko kupie dwie i zmienie :) do zacisków sa jakies zestawy reperacyjne czy rozbieram czyszcze smaruje i składam ? nowe linki smarowac czy zalozyc w takim stanie w jakim kupie?

i orientuje sie ktos czego mi potrzeba zeby uruchomic od nowa ten silniczek obieg wew/zew ?



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » śr sty 06, 2016 22:45

są zestawy uszczelek lub uszczelki z tłoczkiem, z tyłem jest trochę zabawy bo seger siedzi dość głęboko i trzeba kombinować ze zdjęciem go. ja nowe linki zalozyłem tak jak przyszły, były czymś od razu wysmarowane



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mk4tdi » śr sty 06, 2016 22:53

Koledzy kupilem mk4 ASV i jest w nim zamontowany filtr paliwa bez tego podgrzewacza. Na filtrze w miejscu gdzie w ori jest podgrzewacz tutaj jest jakas srubka. Wiecie moze do czego ona sluzy?


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » śr sty 06, 2016 23:01

Tylny zacisk, zeby dobrze rozebrac i zlozyc, to beda potrzebne specjalne szczypce segera z "paluchami" o dlugosci ~60mm zalamane pod kątem np 90*, lub przespawane zwykle segery, ale to juz je trzeba by mierzyc do zacisku. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » śr sty 06, 2016 23:37

KoJ@K, Oj tam, trochę weny i wszystko jest możliwe :D
Obrazek

Tak z innej beczki, moje aku przed chwilą powiedziało mi, że kolejnego odpalenia na mrozie nie wykona :kac:
Jakie teraz są "na topie"? Czego się wystrzegać? Czytałem, że jedni polecają centre, drudzy odradzają i zaczynam mieć mętlik w głowie. Coś pewnego potrzebuje :bigok:


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

wuPiotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 25, 2015 04:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: wuPiotrek » śr sty 06, 2016 23:44

narzedzi u mnie pod dostatkiem takze to nie problem :) dzieki za rady, pomoze ktos z tą klapką obiegu powietrza? silnik działa, ale coś przeskakuje, klapka chodzi dosc ciezko ale rozruszanie nie wystarczy. wymienia sie ten caly plastik pod filtrem kabinowym?



Awatar użytkownika
yogi_ziom
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: wt cze 19, 2012 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: yogi_ziom » śr sty 06, 2016 23:48

wyrobiona "przekładnia". Jest FAQ do tego, jak to ogarnąć.


Kupię: Wkład dojazdówki 18"

Sprzedam: 3SDM 0.01 18" 5x100 8,5J i 9,5J + Nexen N'Fera SU1

MK4 GTI TDI -> Mój szaraczek :)

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr sty 06, 2016 23:52

mk4tdi pisze:Koledzy kupilem mk4 ASV i jest w nim zamontowany filtr paliwa bez tego podgrzewacza. Na filtrze w miejscu gdzie w ori jest podgrzewacz tutaj jest jakas srubka. Wiecie moze do czego ona sluzy?
Do spuszczania syfu co się na dole osadza. Najpierw luzujesz na górze małą śrubę która pozwoli na wejście do filtra powietrza, a potem luzujesz tą na dole i zacznie lecieć syf. Parafina albo woda, w zależności co się nazbierało w filtrze.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw sty 07, 2016 00:00

yogi_ziom pisze:Czytałem, że jedni polecają centre, drudzy odradzają
plusa bym zaryzykował...futury trzeci raz nie, dwie miałem i obydwie nieudane



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości