Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: czinekisz » czw gru 10, 2015 18:56

Chrzanek` pisze:'
A teraz pytanie do gwinciarzy. Moja pierwsza zima na gwincie. Czym wysmarować gwincior i zabezpieczyć? Widziałem, że izolacją takie tjuningi robią, sprawdza to się w praktyce? Pozdrawiam ;)
Ja polecam INOX ;)



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » czw gru 10, 2015 19:07

Panowie od gwintu to takie pytanie, jest różnica w markach AP, KW Eibach,Koni, Bilstein pod względem regulacji że na jednym można niżej na innym nie, nie pytam o komfort bo s*ał to pies ale właśnie chodzi mi o obniżenie, jak to jest.

Ma ktoś jakieś fotki jak to komu leży tylko bez podcinania podłużnicy, ze stabi od S3 albo bez itd :bajer:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Robson91 » czw gru 10, 2015 19:08

czinekisz pisze:
Chrzanek` pisze:'
A teraz pytanie do gwinciarzy. Moja pierwsza zima na gwincie. Czym wysmarować gwincior i zabezpieczyć? Widziałem, że izolacją takie tjuningi robią, sprawdza to się w praktyce? Pozdrawiam ;)
Ja polecam INOX ;)
Albo tasma zbrojona i smar :D

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Dratwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:04
Lokalizacja: Łódź, Poland

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Dratwa » czw gru 10, 2015 19:08

HojaNT pisze:Nie po to 4 motion kupiłem :helm: :bajer:
Zazdroszczę, masz jakiś filmik z zeszłej zimy może jak to chodzi?


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Adek99 » czw gru 10, 2015 20:22

Jeśli byłby ktoś zainteresowany to posiadam na sprzedaż manetki z tempomatem. :bajer: :bigok:



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » czw gru 10, 2015 20:37

Stanley777, KW V1 Inox, przód na samym dole z helperami, tył sama sprężyna bez regulacji. Ale wydaje mi się, że sporo zależy też od silnika, na aktualnym setupie zimowym widzę, że po swapie z 1.6 na 2.3 zszedł dobre 1-2cm niżej :bajer:

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw gru 10, 2015 21:55

czinekisz pisze:Chrzanek` napisał(a):
'
A teraz pytanie do gwinciarzy. Moja pierwsza zima na gwincie. Czym wysmarować gwincior i zabezpieczyć? Widziałem, że izolacją takie tjuningi robią, sprawdza to się w praktyce? Pozdrawiam


Ja polecam INOX
latem wpada do mnie KW v2 w inoxie - nie ma z tym problemu że się zapiecze czy coś?
Obecnym gwintem nie kręcę, może dla tego że się nie da :los2: ...ale i tak auto zimówek nie widziało już trzy lata (wypiaskowałem, pomalowałem i leżą w garażu :rotfl: ) więc nie było potrzeby kręcić jak nie ma zimy...na nowym gwincie jednak podejrzewam że zimę spotkam i nie chciałbym żeby przyszło mi kręcić gwintem po np trzech latach od montażu a tu :ass: Na pewno nie będę tym kręcił jak większość ludzi - 2x w roku. Także od razu, przed zakupem wolę dopytać - nie "zastygnie"?

Mam też pytanie do ksenonowców...duża różnica pomiędzy h7 a ksenem w mk4? U mnie mam żarówki Nightbreaker Unlimited, napięcie na żarówkach takie jak na aku, lampy bez śladów zużycia i jest git...ale ostatnio latam często autami (fabrycznie nowymi więc nie ma mowy o wypalonych odbłyśnikach czy coś) z biksenonem i kuźwa jest bajka na "długich". Jak wypada porównanie H7 i ksenonu w mk4?
Może ktoś ma porównanie ksena z mk4 i Bory? Bo nie wykluczam że lampy właśnie z Bory wylądują u mnie...
Na halogenowej lampie w Borze jak wiadomo jest H4...więc generalnie lipa. Chociaż miałem Mietka 1980r i H4 po włączeniu długich robiło lepszą robotę niż moje lampy :blush:
Teoretycznie soczewki nowe...bo na pewno polecą do renowacji - więc stanu soczewek nie bierzmy pod uwagę. Robił ktoś takie porównania?
Marzy mi się Bixenon...ale wiadomo że bez rzeźby nie da rady. Odpowiednie lampy nawet w domu leżą, ale nie wiem czy chcę je przerabiać i montować :popcorn: ...i tak mam wystarczająco dużo powodów to czepiania się przez niebieskich



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » czw gru 10, 2015 22:12

macabra_, no dojść przyjemniejsze to leży, z dołu nie masz nic podcinane tak? Kminie właśnie co by tu do siebie wybrać, pewnie i tak celowalbym w używke, ale jednak jakiś tam wybór jest, właśnie też mnie zawsze ciekawilo jak jest z tymi nakrętkami jak wiadomo nie kręci się co tydzień góra dół, tylko ustawienie optymalnie bezpieczno-zajebiste i ogień. :jezor:

U mnie niby traktor ARL ale myślę że też nie taki znowu lekki.
Ostatnio zmieniony czw gru 10, 2015 22:37 przez Stanley777, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: on6222 » czw gru 10, 2015 22:27

Qto

W borze miałem bixenon zrobiłem sam na soczewkach że Škody roomster wrzucilem hida i tak smigalem bylonjiebo a ziemią w porównaniu do h4 ale jak zalozylem ori ksenon bez regeneracji to święci dużo lepiej niż hid

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » czw gru 10, 2015 22:41

Nie ma ktoś adapterów 5x100->5x120 15 i 18mm? :bigok:


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kostek007 » czw gru 10, 2015 22:41

cezarekane pisze:Kącik wzajemnej adoracji na fb nie wystarcza?
Nie rozumiem o co Ci chodzi gosciu ? To ze napisalem wczesniej, że glosujemy do kalendarza 2016 to co to ma wspólnego z fb ? Nagrywaj dalej kamerką kierowców, bo chyba to Ci tylko wychodzi najlepiej ;)



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: BartesWZL » czw gru 10, 2015 22:43

golf3dawid pisze:Nie ma ktoś adapterów 5x100->5x120 15 i 18mm? :bigok:
Nie masz swoich z X3? ;P


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » czw gru 10, 2015 22:44

BartesWZL pisze:
golf3dawid pisze:Nie ma ktoś adapterów 5x100->5x120 15 i 18mm? :bigok:
Nie masz swoich z X3? ;P
Nie, poszly z felgami, a i tak by nie podeszły :D


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » czw gru 10, 2015 22:46

Stanley777, co do nakrętek to ja niczym nie zabezpieczam i kręcę ręką bez klucza - największa zaleta inoxa ;) Nic nie podcinane na tym ustawieniu ale zdarzało mi się na większych hopkach przytrzeć półosią o podłużnicę, ciekaw jestem jak będzie na wiosnę, ale obawiam się, że na grubszych półosiach od 2.3 trzeba będzie podłużnicę lekko podciąć :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości