Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr kwie 22, 2015 23:31

lwlw pisze:Założyłem dwie narvy H7 jakoś w czerwcu 2013, w styczniu 2015 (gdzieś po 40 tys. km) spaliła się jedna - wymieniłem tylko tę jedną. Druga spaliła się za... tydzień
normalne, że jedna żarówka nie wytrzyma 2x dłużej niż druga z kompletu...
Ja robię tak...zakładam dwie żarówki, jedna się przepala, wymieniam dwie...ta co zostaje dobra ląduje w bagażniku pod podłogą (zawsze wożę zapas). Znowu się jedna przepala, wkładam tą z bagażnika i czekam na paczkę z nowym kompletem, przychodzą nowe to wymieniam dwie...jedna się przepala, to robię jak wcześniej - tylko teraz już mam dwa "zapasy"...uzbierają się trzy, to latam na zapasach...jedna padnie wkładam trzecią...i powoli zamawiam komplet nowych

Nie jeżdżę na tanich żarówkach...średnio 3x na dwa lata wymiana. Niedawno pozmieniałem instalację od świateł mijania, zobaczymy jak będzie teraz. W dzień żarówki dostają 70% napięcia, w nocy napięcie jest takie jak na aku - ten zabieg + zmiana żarówek z Philips BV na Osram NBU na prawdę robi robotę.

Po długich walkach, słupki wylądowały w aucie...na razie wystrojone na sztukę, ale w końcu są

Obrazek



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » czw kwie 23, 2015 00:29

Qto, gdzie obszywają fajery wężową skórą?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw kwie 23, 2015 00:35

btard, w Ameryce południowej... docelowo będzie albo R32 albo grzana czteroramienna



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » czw kwie 23, 2015 01:40

Qto pisze:docelowo będzie albo R32 albo grzana czteroramienna
Polecam taką:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » czw kwie 23, 2015 08:49

A były zwykłe grzane 4 ramienne? Bo słyszałem tylko o grzanej multifunkcji z Sharana...

Qto Tak modyfikujesz tę instalację elektryczną pod kątem dziennych - nie prościej by było kupić (zmontować) moduł do dziennych, który daje 50% na żarówki od drogowych? Noszę się z zamiarem zakupu czegoś takiego. Moduły te zawierają często CLH, którego nie mam... myślisz, że warto w coś takiego zainwestować?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw kwie 23, 2015 09:07

cinek2004 pisze:Polecam taką:
a wiesz może jak wygląda sprawa montażu kiery z nowszych VW...np mk6 ? Widziałem taką w mk4...ale nie wiem jak wygląda sprawa poduszki
krazorek pisze:A były zwykłe grzane 4 ramienne? Bo słyszałem tylko o grzanej multifunkcji z Sharana...
były, ale nie wiem czy da się ustrzelić...nie widziałem jeszcze. Multi do mnie odpada...
krazorek pisze:nie prościej by było kupić (zmontować) moduł do dziennych, który daje 50% na żarówki od drogowych?
może i prościej...ale ja nie lubię prostych rozwiązań
krazorek pisze: Moduły te zawierają często CLH, którego nie mam... myślisz, że warto w coś takiego zainwestować?
ja akurat nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, CH udało się wsadzić ze Skody Superb...a nad LV pomyślę jak uda się zaadaptować czujnik zmierzchu z innego auta - można jakiegoś chińczyka, ale to za proste :jezor:
karacz pisze:I jak wygląda sprawa z wymianą grotu w scyzoryku? złamał mi się scyzoryk w tym miejscu gdzie się przekręca grot. Grot jest cały, ale jakby oddzielnie od scyzoryka.
kupujesz nową obudowę i przekładasz pękniętą część, grot jest montowany tak jak krzyzak pisze



Awatar użytkownika
macieej
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 681
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macieej » czw kwie 23, 2015 09:08

Po drobnej modyfikacji wtyczki airbag normalnie działa, mam u siebie taką kierownicę


* Variant .:R | http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=567604" onclick="window.open(this.href);return false;

* Lupo | http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=567681" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw kwie 23, 2015 09:11

macieej pisze:normalnie działa
sprawdzałeś :chytry: Ja wolałbym nie sprawdzać...ale jednak mieć pewność że zadziała w razie potrzeby



Awatar użytkownika
macieej
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 681
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:15
Lokalizacja: Jelenia Góra

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macieej » czw kwie 23, 2015 09:40

Nie miałem okazji jeszcze :grin: Poza tym szkoda by było, bo kompletna kierownica kosztowała mnie 1200 :banghead:


* Variant .:R | http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=567604" onclick="window.open(this.href);return false;

* Lupo | http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=567681" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: cinek2004 » czw kwie 23, 2015 10:10

Qto pisze:
cinek2004 pisze:Polecam taką:
a wiesz może jak wygląda sprawa montażu kiery z nowszych VW...np mk6 ? Widziałem taką w mk4...ale nie wiem jak wygląda sprawa poduszki
Założyłem od Polo GTI i liczę, że nie zawiedzie mnie w potrzebie :-)
Poduszka jest jedno nabojowa tak jak u nas, więc wszystko powinno działać jak należy.



Awatar użytkownika
checin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 16:08
Lokalizacja: Lubsko/Zielona Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: checin » czw kwie 23, 2015 10:11

Potrzebuje opini odnosnie zawieszenia. Co lepiej wybrac czy MTS czy FK AK Street?

Zastanawialem sie jeszcze nad gwintem AP ale jest to 2x wieksza kasa. Moze ktos cos doradzic?


Kupie:
- komplet spryskiwaczy lamp pod xenon
- dokładkę przednią i progi 25th

Sprzedam:
- Carbonowe dekory: listewki pionowe, panel klimatyzacji

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » czw kwie 23, 2015 10:49

AP



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » czw kwie 23, 2015 10:55

Ja AP juz nie wzialbym drugi raz do golfa, wolalbym chyba reklamowac co ~2 lata MTSa lub za cene AP kupic drugiego MTSa.


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » czw kwie 23, 2015 11:18

cinek2004 pisze:Założyłem od Polo GTI i liczę, że nie zawiedzie mnie w potrzebie
Poduszka jest jedno nabojowa tak jak u nas, więc wszystko powinno działać jak należy.
Będę czegoś szukał za jakiś czas... na pewno bez multifunkcji



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości