Kącik posiadaczy MK7

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » wt mar 03, 2015 09:24

Różnice wynikają po pierwsze z różnych okresów produkcji (nr sprzętu), choć nr urządzenia mamy taki sam, więc zapewne czas produkcji nie różnił się za bardzo, a po drugie z różnych czasów naszych wizyt w ASO i wykonanych tam zmian w oprogramowaniu. Ty masz ciut nowszy sprzęt i świeższe bazy dany gracenote (przed wizytą w ASO, która naprawiła mi samoczynne zmienianie się języka w ogóle nie miałem tej linijki), a ja mam troszkę nowsze oprogramowanie.
Za to bazę danych nawigacyjnych obaj mamy najnowszą :bigok:

PS. Poniżej fotka z Discover Pro rocznik 2015 kolegi P3C1U
Obrazek

A i teraz tak patrzę - u niego też jest "nukmer" urządzenia zamiast numer...
Ciekawe jakie bazy gracenote są u niego.. Muszę podpytać..


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » wt mar 03, 2015 10:57

a oprogramowanie radia to zaktualizować można tylko w ASO?? nie możemy sami, analogicznie jak mapy??



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » wt mar 03, 2015 11:27

Pewnie nie tylko w ASO można to zrobić, ale na ten moment ciężko mi powiedzieć jak wygląda taki zabieg i co jest do niego niezbędne.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

acekd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 05, 2014 16:54

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: acekd » śr mar 04, 2015 17:32

Witam Koleżeństwo
Zbliża się czas wymiany opon na letnie. Zaposiadłem letnie 16", wymyśliłem sobie dokupienie felg, a pozostawienie zimówek na oryg. nabytych wraz z samochodem.
Miałem koncepcję czarnych felg - bardzo mi się podobają i pewnie by ładnie kontrastowały z lakierem, nadmieniam, że mam białasa. Koncepcja upadła, bo żona stwierdziła kategorycznie, że czarne absolutnie nie tylko srebrne alu.
Druga koncepcja - felgi a'la GTI - nadmieniam, że mam cywilną wersję 122 km - wątpliwości, czy to nie przerost formy na treścią.
Ponieważ: nie znam się na felgach (marki, jakość, zastosowanie), "smak estetyczny" kiepski (lubię czarne i złote), i kilka innych wad .......... Proszę pomóżcie, może coś doradzicie - w rozsądnej cenie - by było ładnie i zgodnie z wolą żony finansującej przedsięwzięcie.
Hej



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5949
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » śr mar 04, 2015 21:21

Rozumiem, że felgi mają być 16? To może standardowe do highline?


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » śr mar 04, 2015 22:14

Koledzy wróciłem z ASO, okazało się, że to normalna prozaiczna rzecz, która się zdarza, spaliła się żarówka H7, wymiana żarówki (cena żarówki około 50 zł), zapłaciłem 107zł



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5949
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » śr mar 04, 2015 22:41

Czyli taka mała żaróweczka, a taki wielki i straszny komunikat :-) . Dobre :)
Cieszę się, że skończyło się pierdółce. Chociaż cena ok.57 zł za wymianę żarówki, to troszkę przegięcie. No chyba, że trzeba przy tej czynności pół auta rozebrać :grin: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: volf_66 » śr mar 04, 2015 23:16

no wiesz, zgadzam się z tobą, więc zacząłem szukać jakiejś instrukcji wymiany żarówek na przyszłość, ale nic nie omeg znaleźć, z drugiej strony ja nie przyjechałem do nich wymienić żarówkę, tylko z wielkim komunikatem, "Usterka; światła kierunkowe AFS", wiec oni podłączyli komputer i szukali,
jak ktoś wie, ewentualnie ma linki do filmiku z wymiany żarówek, to będę wdzięczny, pozdrawiam



acekd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 05, 2014 16:54

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: acekd » czw mar 05, 2015 01:12

Piteks
Masz na myśli Dovery?
Hmm......... nie tyle, że pospolite co takie chyba trochę "bez wyrazu". To oczywiście moje zdanie.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5949
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: piteks » czw mar 05, 2015 07:55

acekd pisze:Masz na myśli Dovery?
Hmm......... nie tyle, że pospolite co takie chyba trochę "bez wyrazu".
Popatrz może na ronala (robi felgi na pierwszy montaż dla VW). Mają trochę ciekawych 16.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » czw mar 05, 2015 08:59

volf_66 pisze:Koledzy wróciłem z ASO, okazało się, że to normalna prozaiczna rzecz, która się zdarza, spaliła się żarówka H7
Kurde, czegoś tu nie kumam - a w którym miejscu jest ta żarówka H7 i do czego służy (tzn. za jakie światła odpowiada)??
piteks pisze:No chyba, że trzeba przy tej czynności pół auta rozebrać :grin:
Znając życie to pewnie trzeba przynajmniej zrzucić przedni zderzak...
acekd pisze:Proszę pomóżcie, może coś doradzicie
Jeśli chodzi o ori szesnastki to wyboru wielkiego nie ma. Jedne z tego co rozumiem już masz, Dover'y Ci się nie podobają, więc pozostają jedynie Aspen'y, jeśli chcesz dedykowane konkretnie do siódemki (udało mi się znaleźć białasa na takich felgach)
Obrazek

Lub jeśli Ci to nie przeszkadza to wybierz coś z palety felg oferowanych przez VW do szóstki (jest tego trochę na Allegro), np. Cleveland, Atlanta, Mugello...

Ja ze swej strony polecałbym się właśnie rozglądać wśród oem-owych produktów lub chociaż felg produkowanych przez uznanych producentów (jak wspominał Piteks np. Ronal czy też Borbet, BBS, OZ itd.). Natomiast stanowczo odradzam chińskie repliki (np. wspominanych przez Ciebie felg GTI), którymi zalane jest Allegro.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

acekd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 05, 2014 16:54

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: acekd » czw mar 05, 2015 14:58

Bardzo Wam serdecznie dziękuję
Rozjaśniło mnie się w/w kwestii. Coś już wiem bo tak to jestem dyletantem,
Odnośnie GTI z Allegro - no właśnie podobały mnie się, ale oczywiście zrezygnowałem definitywnie
Ronal - bardzo ładne i w preferencjach żony, cenowo chyba też akceptowalne, a dodatkowo dealer niedaleko, podjadę obejrzę. Co prawda większość to pięcioramienne, a poczytałem na forum, że to mniejsza trwałość, ale ja nie uprawiam off roadu.
w Oz'ach nic nie znalazłem - pobieżne szukanie w necie, BBS - mniemam, że cenowo wyższa półka
Równie ciekawą jest alternatywa felg dedykowanych do Golfa vi, nie pomyślałem o tym. A jak kwestia mocowanie nie wymaga to jakichś dodatkowych tulei, przejściówek etc?
Jeszcze raz dzięki



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: navwiedzony » czw mar 05, 2015 15:02

Nie ma sprawy.
Jeśli chodzi o felgi z G6 to różnice są tylko w ET (ale chyba na tyle nieznaczne, że problemów nie powinno być żadnych). Reszta jest identyko, łącznie z otworem montażowym, więc pasują beż żadnych pierścieni centrujących. Tylko ciekawe jak z wyglądem, bo jednak bryła szóstki jest ciut inna niż siódemki...


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

acekd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 05, 2014 16:54

Kącik posiadaczy MK7

Post autor: acekd » czw mar 05, 2015 15:11

Ha,
przyznaję szczerze, że nie wiem co to ET
Chciałem Tobie i Piteksowi wystawić pochwałę "pomógł" - jak to się robi ?
Co do meritum - nie jestem drobiazgowy i szczerze mówiąc przesiadłem się z Laguny i....... istotnych (wizualnych) różnic w golfach nie widzę :bigok:

Ps właśnie znalazłem te polecane Atlanty, chyba to jest to...... i chyba jako ori w vii będą odpowiednio komponowały się
Ostatnio zmieniony czw mar 05, 2015 15:27 przez acekd, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości