Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sliwa404 » śr gru 31, 2014 13:02

Tył będzie na pewno. Przód ciężko mi powiedzieć.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: peppa_814 » śr gru 31, 2014 13:13

Nie znam się to się wypowiem. :los2:



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » śr gru 31, 2014 13:20

Pany, moja przednia szyba jest ori - i jest zmęczona tzn. ma rysy od skrobania gdzie nie gdzie. Jest jakiś na to jakiś sposób - oprócz wymiany :los2:

Coś typu zrób to sam :hmm:

Ciężko się wieczorem jedzie bo światło rozprasza :banghead:

Szperam po necie i coś takiego trafiłem:

"Trochę pracy i cierpliwości to wymaga, ale można usunąć samemu.
Wystarczy ok 100g tlenku ceru różowego ( tzw. róż polerski) Do tego wiertarka, talerz szlifierski i krążek filcu na rzep.Proszek trzeba rozrobić z wodą tak żeby powstała różowa pasta.Różowy tlenek ceru ma dodatki pumeksu i ziemi okrzemkowej i lepiej pochłania wodę.Na allegro jest też biały tlenek ceru(czysty). Jak dla mnie źle się nim pracuje.Często trzeba przerywać pracę,dawać dodatkowa porcje pasty i czyścić filc.
Szyba oczywiście musi być umyta przed polerowaniem żeby żadne ziarno piasku nie dostało się na filc podczas polerowania.
Głębsze rysy tak łatwo nie schodzą.Trzeba trochę popracować nad nimi.

Tlenek ceru przydaje się też do usuwania nalotów z szyb.Nawet tych których nie rusza płyn do szyb na alkoholu i różnego rodzaju szampony, płyny do naczyń itp. "


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » śr gru 31, 2014 14:02

Na kosmetyceaut widziałem że to polerowali czymś i efekt był ;) Poczytaj o tym.


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » śr gru 31, 2014 14:14

Jeżeli jest szyba mocno "styrana" ma rysy które da się wyczuć pod paznokciem, niestety w grę wchodzi tylko wymiana. Polerowanie nie pomoże, uda się usunąć tylko drobne, delikatne rysy. Poszukaj w temacie Shmatan'a on polerował tylną szybę



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr gru 31, 2014 14:23

osobiście nie polerowałem...ale słyszałem że z przednią szybą różnie bywa, możemy wypolerować na lustro ale szyba nie będzie tak równa jak wcześniej i może odbijać/rozpraszać/załamywać światło itp :crazy:

Próbowaliście zabezpieczać nakrętki na gwincie np smarem miedziowym w spreju ?? Po długich walkach udało mi się ruszyć wszystkie nakrętki za wyjątkiem tulei nakręcanej na amor (mowa o przednim amorze TA)...od miesiąca moczę w płynie hamulcowym i WD 40, w przyszłym tygodniu spróbuję jeszcze raz to ruszyć :grrr: Na przyszłość jednak myślę aby spróbować jakoś zabezpieczyć...



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » śr gru 31, 2014 14:34

golf3dawid, właśnie analizuje :D
piotrek233, właśnie - że nie "czuć" ich jakoś mocno nie ma przeskoku pod paznokciem z rysy na rysę - problem zaczyna się wieczorami od środka :-x
Qto, czytam właśnie o tych grubościach i mnie to stresuje :hmm:

Tak czy tak będę kombinował - jeśli się nie uda to trzeba będzie wymienić i tyle. Bo jak pada + jakieś hid'y z przeciwka to jadę jak zaczarowany :los2:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M@XIMUS
jetta A2 i golf MK4 rules
jetta A2 i golf MK4 rules
Posty: 1294
Rejestracja: pn sie 10, 2009 23:43
Lokalizacja: opole

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: M@XIMUS » śr gru 31, 2014 17:30

Qto, ja zabezpieczyłem zwykłym smarem a później okleiłem wszystko naokoło taśmą izolacyjną dość gęsko ciekawe co będzie jak za 2 miesiące będę letnie zakładał


VR6-->drze się nie do wytrzymania, w ogóle nie jedzie, trzepie, a jeźdzę jak *#cenzura#*, cała wypłata na benę w jedną noc

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: nitrox89 » śr gru 31, 2014 19:40

Ja smarowałem jeszcze w mk3 i robiło robotę. Dodatkowo owijałem strechem i zapinałem zipami. Na wiosne tylko puknięcie młotkiem żeby ruszyć, a potem to w palcach. Ale jak raz gwint zardzewieje, to potem jest tylko gorzej. Wiem bo miałem takiego pacjenta.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » śr gru 31, 2014 20:33

Ja jednemu kolesiowi musialem wyjmowac cale mc persony, zakrecilem w imadlo i i tak musialem sporo naku rwiac mlotem zeby puscily ! :kac: jak cos to smarowalbym grafitowym i czyms okleil. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: nitrox89 » śr gru 31, 2014 20:44

KoJ@K, U mnie szedł klucz francuski w ruch i młot 5kg. Ale w chinolach i tak są bardzo twarde nakrętki. W H&R poddały się po dwóch strzach z małego młotka. Tylko że tam kontry są mniejsze, może dlatego tak strzelały.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kiss » śr gru 31, 2014 21:44

przedniej szyby nie zaleca się polerowac bo to zle wpływa na optykę.



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: HojaNT » śr gru 31, 2014 23:09

kiss, wiem kolego bo dziś właśnie czytałem na ten - zrobię delikatną polerkę i tyle. Jak będzie mocno źle to i tak będę zmuszony do wymiany i tak - więc co mi szkodzi :helm: a zestaw na allegro z filcami i 200g pasy 50 dyszek więc zrobię testy :).


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M@XIMUS
jetta A2 i golf MK4 rules
jetta A2 i golf MK4 rules
Posty: 1294
Rejestracja: pn sie 10, 2009 23:43
Lokalizacja: opole

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: M@XIMUS » śr gru 31, 2014 23:51

nitrox89, to na wiosnę robię stęs z felgami i na drugi rok nie ruszam na zimę bo taki snieg jaki mamy to ja żałuję za założyłem zimę


VR6-->drze się nie do wytrzymania, w ogóle nie jedzie, trzepie, a jeźdzę jak *#cenzura#*, cała wypłata na benę w jedną noc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości