Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: btard » pt gru 12, 2014 17:20

sliwa404 pisze:Btard, zmarnowales 20 sekund mojego życia. Przeczytałem dwa razy bo myślałem ze jestem tak głupi ze nie zrozumiałem.
:rotfl:



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pt gru 12, 2014 17:30

Azgorath, a masz jakiś temat z twoim Golfem? Bo jakoś nie mogę poszukać


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » pt gru 12, 2014 17:58

joseph82 pisze:Azgorath, a masz jakiś temat z twoim Golfem? Bo jakoś nie mogę poszukać
Nie, kilka razy była tylko fotka w kąciku :P
Nie ma co pokazywać, żeby robić temat, jedyne mody wizualne, to ogarnięte dekory, zmienione kierunki na clear i krótki bat anteny :los2: Skupiałem się na ogarnięciu mechaniki, w końcu się udało :) Zmieniłem też radio na porządne i dołożyłem centralny z pilota, bo był z kluczyka tylko. Blacharsko też ogarnąłem w te wakacje (nowe progi, reperaturki błotników), wolałem zrobić raz a porządnie, na wiosnę powinno coś ruszyć więcej w sprawach wizualnych :)

Wyciąłem kilka fotek, bo nie mam żadnych porządnych, muszę się zmotywować, bo miejscówkę mam 8:E Teraz na zimę mam aluski :D

Plany oczywiście są, jak np. Santa Monica/Long Beach - coś tego pokroju + eibachy pro kit, smoked front, wymiana tych trójkącików w tylnych szybach, bo trochę rudej jest (kupione już), tył wycieraczka mk5 + dokładka V6 i ładne końcóweczki, klamki w kolor, listwy też bym chciał, ale z tym już więcej roboty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pt gru 12, 2014 18:25

Azgorath pisze: Blacharsko też ogarnąłem w te wakacje (nowe progi, reperaturki błotników)
wymieniałeś progi w mk4? to po jakim dzwonie i klepaniu on był, że progi zgniły? :popcorn:



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » pt gru 12, 2014 18:44

Pewnie naszło poprzez syf w nadkolach i błotnikach


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pt gru 12, 2014 18:49

bjoern, no to nie wiem ile by musiało to tak tam gnić żeby wyżarło progi na tyle, że trzeba było je wymieniać :grin:



Awatar użytkownika
samko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 13, 2014 21:04
Lokalizacja: Ochaby

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: samko78 » pt gru 12, 2014 19:19

Mam problem. Kapie mi płyn chłodniczy w dość sporych ilościach. Po chwili stania robi się plamka z płynu. Byłem zobaczyć na kanale i okolice chłodnicy, przód bloku silnika, przewody z przodu, parownik susza. Płyn spływa gdzieś z góry z tyłu po bloku. I teraz nachodzi mnie pytanie cóż to może być bo z tego co mi wiadomo to termostat jest z przodu a pompa wody też. Także co by tam mogło obciekać? Silnik 1.6sr Golf 4



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » pt gru 12, 2014 19:26

macabra_ pisze:bjoern, no to nie wiem ile by musiało to tak tam gnić żeby wyżarło progi na tyle, że trzeba było je wymieniać :grin:
Nie trzeba było, a golf bezwypadkowy, blacharz też stwierdził, że nigdy przygody nie było, jedynie prawe tylne nadkole było otarte, ale to sam odkryłem przy oględzinach), nawet zderzaki nie były nigdy zmieniane (przedni ściągałem i był ori z 1998, bo zmieniałem - skuter mi wymusił w kwietniu, wyprzedzając tira na skrzyżowaniu, podwójnej i pod prąd, który ustępował mi pierwszeństwa i nie było szans go nawet zobaczyć, na szczęście szybko zareagowałem i się tylko otarł o zderzak przerysowując listwę i kawałek pod listwą, swoją drogą kupiłem ładniejszy bez odprysków i bardzo dobrze na tym wyszedłem :D)

Progi wyglądały dobrze, z przodu tylko coś się zaczynało dziać, ale prawy był wgnieciony w jednym miejscu, zresztą, wstawię fotkę:

http://i.imgur.com/rP9lq2P.jpg

Ale blacharz-lakiernik to dobry znajomy i robi robotę bardzo dobrze, więc skorzystałem, bo denerwowało mnie to. Ofc mogłem je oczyścić, pomalować i by było ok na jakiś czas, ale ja nie lubię półśrodków :P

Nowe progi to nie zwykłe zamienniki z allegro, tylko on ma sprawdzoną firmę, która wykonuje sprawdzone przez niego części blacharskie do warsztatów i są grube, ocynkowane i zostały jeszcze bardzo dobrze zabezpieczone od środka takim specjalnym woskiem, który nigdy nie wyparuje i ciągle konserwuje, a z zewnątrz też, co widać, dodatkowo zakonserwował mi porządnie całą podłogę itp. dodatkowo, chociaż podłoga zdrowiutka ;)
Co do błotników, to na początku chciałem kupić w ori kolorze i wymienić, ale zjedzony od środka był tylko dół, więc znajomy wstawił reperaturkę, zabezpieczył, pomalował i będzie git :)
Jeśli chodzi o zbierający się syf, to poprzedni właściciel nie miał o tym pojęcia i jak tam pierwszy raz zajrzałem, to myślałem, że zejdę z załamania :los2: Syf chyba pamiętał niemieckie autobany jeszcze :los2:

Golfem chcę jeszcze kilka lat pojeździć, jakbym np. za 2 lata go sprzedawał, to bym progów i błotników nie ruszał. Druga sprawa, że nie mógłbym ruszyć z żadnymi modami wiedząc, że tutaj o ładne felgi, a tam rdza wychodzi powoli :los2:

Swoją drogą jak tak obserwuje na drogach, to wielu ludziom umierają błotniki i progi w mk4.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: joseph82 » pt gru 12, 2014 20:08

Azgorath, no to baza jak się patrzy. Dajesz fotki, krótki opis a forumowicze Ci doradzą co i jak. Ewentualnie zjadą jak psa, suchej nitki nie zostawią, wiec nie wiem na co się czaisz


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » pt gru 12, 2014 20:12

doradza? czyli gwint, 18 cali, mfd, wycieraczka mk5, emblematy wyrzucic, smoked front, duze prawe :cool:



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » pt gru 12, 2014 20:18

samko78, króciec od strony skrzyni sprawdzałeś? on często pęka i stamtąd leci płyn, sprawdź dokładnie
Azgorath pisze:Swoją drogą jak tak obserwuje na drogach, to wielu ludziom umierają błotniki i progi w mk4.
błotniki w miejscu felernych gąbek owszem, progi w życiu nie widziałem żeby zgniły w mk4 (oczywiście nie licząc miejsc z odpryskami lakieru itp.)... Mojemu stuknęło 15 lat i progi nie ruszone, nawet tam gdzie latami zbierał się syf. Także w gnijące w mk4 progi nie uwierzę, jeśli nie były bite, klepane, albo uszkodzone w inny sposób :) A zamiennik zawsze będzie zamiennikiem i jakością oryginału na pewno nie zastąpi.



Awatar użytkownika
samko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 13, 2014 21:04
Lokalizacja: Ochaby

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: samko78 » pt gru 12, 2014 20:23

To całkiem prawdopodobne bo właśnie z tamtych okolic leci płyn jutro rozbiorę i zobaczę.



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » pt gru 12, 2014 20:30

A ja właśnie często widziałem gnijące progi (pomijajać zdjęcie Azgoratha bo jest zbyt mało widoczne) właśnie z przodu przy błotniku, no i to właśnie jest od syfu z z nadkola


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
samko78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 13, 2014 21:04
Lokalizacja: Ochaby

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: samko78 » pt gru 12, 2014 21:04

Swoją drogą ile taki kruciec może kosztować?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości