Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: bjoern » czw gru 04, 2014 20:28

HojaNT, http://allegro.pl/valvoline-vr1-racing- ... 11778.html" onclick="window.open(this.href);return false; :hmm:


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » czw gru 04, 2014 20:28

Azgorath pisze:Internety mówią,
i na tym można czytanie tej "cennej" wskazówki zakończyć :)

Ja polecam, dobry olej, silnik super na nim chodzi, przed remontem 10W40 palił mi ćwiartkę na 1000km, na tym oleju ćwiartkę na 5000km :) teraz przejechałem od remontu 6000km i zero zużycia a kultura pracy silnika jak dla mnie dużo lepsza niż na 10w40 :) sporo ludzi wypisuje, że słaby, że zimą gorzej pali itd., ale z mojego doświadczenia to bzdury tych co w życiu go nie stosowali :)
Ostatnio zmieniony czw gru 04, 2014 20:29 przez macabra_, łącznie zmieniany 1 raz.



kwadros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 01, 2008 23:59
Lokalizacja: DKL&DW

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kwadros » czw gru 04, 2014 20:29

HojaNT pisze:
Azgorath pisze:Internety mówią, że 10W60 Castrola to niezły syf.
tzn że co piszą ?

macabra_, to kogo mam słuchać :bigok:

a mogę np przejść na ten olej 15w50 - czy coś. Bo ogólnie nie ogarniam tematu olejów do byłego mk4 zwykły pół syntetyk 10w40 i grało. A tu jak jest ten syntetyk to wydaje mi się że warto go jak najdłużej lać.

To jest tak czy dusisz kasę, czy wolisz zapłacić trochę więcej za olej. Maniacy specyfikacji olejowych mówią, że to co kupisz w supermarketach to nie olej! Niby liczą się marki: motul, gulf, vallvoline, liqui moly i jeszcze coś by się znalazło. Więc jak chcesz dobry olej to bym polecał coś z wymienionego towarzystwa. Zwłaszcza ze na forum jest kilku sprzedawców motula za całką niezłą cenę i jeszcze coś tutaj mogą poradzić --> viewtopic.php?f=32&t=154643" onclick="window.open(this.href);return false;

Napisz do gościa PW lub wejdź na ich stronę i zadzwoń do nich. A jak kupisz tam filtry i inne materiały eksploatacyjne to bankowo Ci się przesyłka zwróci.

A tak w ogóle lej "cokolwiek" i regularnie wymieniaj z filtrami - a 15 z przodu bym odradzał


Pij mleko będziesz wielki

kwadros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw maja 01, 2008 23:59
Lokalizacja: DKL&DW

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: kwadros » czw gru 04, 2014 20:31

btard pisze:
kwadros pisze: Piąte - dodatkowe pomysły?
Radio głośniej, kasę przepić
i chyba tak zrobię


Pij mleko będziesz wielki

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » czw gru 04, 2014 20:42

macabra_ pisze: Ja polecam, dobry olej, silnik super na nim chodzi, przed remontem 10W40 palił mi ćwiartkę na 1000km, na tym oleju ćwiartkę na 5000km :) teraz przejechałem od remontu 6000km i zero zużycia a kultura pracy silnika jak dla mnie dużo lepsza niż na 10w40 :) sporo ludzi wypisuje, że słaby, że zimą gorzej pali itd., ale z mojego doświadczenia to bzdury tych co w życiu go nie stosowali :)
Ano to akurat normalne, że kultura pracy dużo lepsza, 10W40 nawet do AKL`a się nie nadaje :los2: Zresztą - producent zaleca 5W40 albo 5W30. Ja bym tak czy siak nie lał 10W40, bo wystarczy zobaczyć co się z takim olejem dzieje w np. -10, jeden wielki glut...
kwadros pisze: To jest tak czy dusisz kasę, czy wolisz zapłacić trochę więcej za olej. Maniacy specyfikacji olejowych mówią, że to co kupisz w supermarketach to nie olej! Niby liczą się marki: motul, gulf, vallvoline, liqui moly i jeszcze coś by się znalazło.

A tak w ogóle lej "cokolwiek" i regularnie wymieniaj z filtrami - a 15 z przodu bym odradzał
:bigok: Nie trzeba być też maniakiem, żeby takie rzeczy wiedzieć, wystarczy posłuchać silnika po rozruchu na 10W40, a np. 5W40, o dieslu nie wspominając gdzie bardzo dobry olej to podstawa, szczególnie gdy są pompowtryskiwacze, no i dziwnym trafem w prawie wszystkich przypadkach jak ktoś jest właścicielem auta, które bierze dużo oleju, to zawsze się sprawdza jedna albo obie z teorii:
a) leje daremny, najtańszy olej + długie interwały
b) pałuje na zimnym
Dlatego ważnym jest, żeby patrzeć jak właściciel się obsługuje autem podczas jazdy, gdy kupuje się auto, bo od jakiegoś buraka, to nie ma nawet co kupować, bo tylko problemy będą.
Co do interwałów, to zgadzam się, 10k km i zmiana.
HojaNT pisze:Bo rekomendowany do tego silnika to 5w30 - z tego co znalazłem w katalogu castrol'a
Na stronie motula też tak jest, ale myślę, że jak masz zamiar trochę poupalać, to 5W50 będzie lepszy :D

IMO na rzeczach eksploatacyjnych nie ma co oszczędzać, bo w przypadku takiego oleju dać 50 zł więcej za olej na 10k km, to i tak mało w porównaniu do tego co dostajemy.



Awatar użytkownika
jacco
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:07
Lokalizacja: village
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: jacco » czw gru 04, 2014 20:58

Polecam valvoline vr1 5w50 do tej Vki


www.monsterz-tt.de
Obrazek
LIFES TOO SHORT TO DRIVE A SHITTY CARS!!

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: macabra_ » czw gru 04, 2014 21:05

Azgorath pisze:10W40 nawet do AKL`a się nie nadaje

AKL to faktycznie bardzo skomplikowany i wymagający silnik, wymagający profesjonalnego traktowania, zwłaszcza po tych nastu latach służby :popcorn:



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sliwa404 » czw gru 04, 2014 21:06

A do Akl 200 tysięcy przejechanie jaki olej?



szczyku

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: szczyku » czw gru 04, 2014 21:20

Ja bym lal z makro. Tani w bankach po 5 litrów. :P



Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » czw gru 04, 2014 21:36

Ja znowu wlałem Castrola 10w40 , ostatnio zniknął szybko bardzo szybko xD Ale dużo upalanka było , jak teraz tak szybko zniknie to troszku lipa :bajer:


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: karacz » czw gru 04, 2014 21:38

Ile wam bedzie w AKL? setke na tysiac?
Ostatnio zmieniony pt gru 05, 2014 00:00 przez karacz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: nitrox89 » czw gru 04, 2014 21:42

Niech podniesie ręke ten, któremu Golf nie bierze oleju ;) Osobiście zalewam Comme PD 5w40 i w stosunku do 5w30 Mobila XE zauważyłem lekki spadek poboru. Zmieniam olej co 15 tyś, bo przy interwale 10 tyś musiałbym zmieniać olej co 3 - 4 miesiące :F Znając życie to pewnie na Platinum Golf też by działał, ale jakoś nie mam przekonania żeby próbować.

Pobór oleju mam na poziomie 0,7 - litr na 15 tyś. Przelot niby 295 tyś.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » czw gru 04, 2014 21:44

Ja zmieniam olej co 3-4 miechy max , a teraz musiałem zmienić po 2 bo mało co było to szkoda było kupować na dolewke...


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » czw gru 04, 2014 21:48

karacz pisze:Ile wam bedzie w AKL? setke na tysiac?
Mój ma przebieg ori 240k km w tym momencie i na 10k km wziął mi 700 ml, był Liquy Moly 5W40, teraz Motul 5W40, zobaczymy co będzie :D
nitrox89 pisze:Niech podniesie ręke ten, któremu Golf nie bierze oleju ;)
Każde auto w znikomych ilościach weźmie, ale jest przecież dużo diesli, gdzie od wymiany do wymiany nie trzeba nic dolewać, tak samo AKL`e jak ktoś zrobi remont, dotrze i potem nie bierze nic, podobno 2.0 po remoncie też nic nie bierze, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
IMO jak ktoś dolewa po pół litra na tysiąc, to już nie jest kolorowo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości