Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: FisheR » sob lis 29, 2014 12:03

Ja mam boczne zamiennki i tez wycinałem w niej otwór ale dolna ori i po 4 sezonach maja się dobrze


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

*Devi(L)*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: *Devi(L)* » sob lis 29, 2014 12:46

karacz pisze:
*Devi(L)* pisze:Panowie jaką kupić osłone pod silnik ? Rezaw - Plast czy ori używka ?
ja mam zamiennik dobrej jakości i nie odbiega od ori wykonania, nie jest taki giętki.
tzn bo zamiennikow jest duzo. Ostatnio tez mialem zamiennik juz i szlag go trafil i otwory na sroby wg nie pasowaly do siebie



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: KoJ@K » sob lis 29, 2014 13:21

To gdzie i jak Ty jezdzisz, ze na NIE glebie tak mucisz te oslony ?! :-k


Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob lis 29, 2014 13:42

Raczej co robi, że tak autem buja góra dół :grin:
Azgorath pisze:
HojaNT pisze:Azgorath, dla mnie kolejne auto marzeń to mk6 na kratach np 2.0 GTD czy cuś takiego - no ale mogę na razie tylko pomarzyć :). Mój wybranek ma raczej dobrą kondycje i myślę - że będzie służył :). No a na gazie na prawdę auto przyśpiesza zdrowo :) - jazda próbna zaliczona pozytywnie na benzynie auto głośniejsze a wgl fajnie chodzi jak dobrze się wydech rozgrzeje :).
Mnie też się marzy mk6, ale jak nazbieram hajsu i będę przymierzał się do kupna, to tylko wersja na wypasie, też chciałbym 2.0 GTD, ale jak będę dalej robił tak jak teraz w dużej większości odcinki po 10 km głównie po mieście, to nie ma najmniejszego sensu :P
Ciekawe kiedy wyjdą instalacje dla uturbionych silników na wtrysku bezpośrednim, z tego co czytałem, to wtedy wtryskiwacze gazu zastąpiłyby benzynowe, auto odpalałoby i ogólnie jeździłoby w 100% na LPG, tylko co wtedy z całym układem paliwowym, skoro będzie nie do użytku... Najrozsądniej by było wymontować bak i w jego miejsce butlę dać :los2:

Zwykła sekwancja. Tylko wtedy wtrysk benzyny nie pracuje, więc się też nie chłodzi, zatem... prędzej sczeźnie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

*Devi(L)*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: *Devi(L)* » sob lis 29, 2014 14:57

KoJ@K pisze:To gdzie i jak Ty jezdzisz, ze na NIE glebie tak mucisz te oslony ?! :-k
-50 jest ;-) i niestety takie sa wspaniale drogi w tym miescie. U Ciebie magiel u mnie osłona ;-)



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Stanley777 » sob lis 29, 2014 16:29

To ja już wolę a nawet życzę żeby wszyscy przycierali osłonami a nawet żeby im pękały, zamiast problemów z maglami :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1051
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mat06 » sob lis 29, 2014 17:07

sebekgolf pisze:
Azgorath pisze:
sebekgolf pisze: Dałbyś radę odszukać w historii który to był?
To będzie na 99% ten sprzedawca:
http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-petex ... 82814.html
Podziękował, zaraz zamawiam :pub:
Tak apropo tych dywaników, przesyłka już doszła? Jak z ich "spięciem"? :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: golf3dawid » sob lis 29, 2014 17:23

Ja mam zamiennik już drugi sezon, zdarza się ją przytrzeć czasami ,teraz na zimowych kołach częściej i nic jej nie jest, przerysowana tylko ale nie popekana czy wyrwana ;) Mam zamiennik kupowałem z polecenia tu na forum i jest git ;)

Paniee :D W Sc dobre drogi są raczej ja tam nie narzekam , może trzeba o gwincie pomyśleć bo sprężyny za bardzo się uginają i przez to trze :bajer:


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » sob lis 29, 2014 17:38

mat06 pisze:
sebekgolf pisze:
Azgorath pisze: To będzie na 99% ten sprzedawca:
http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-petex ... 82814.html
Podziękował, zaraz zamawiam :pub:
Tak apropo tych dywaników, przesyłka już doszła? Jak z ich "spięciem"? :-)
Przypomnij mi się na PW 8 albo 9 grudnia, bo odbierał będę osobiście w placówce, bo mam niedaleko to wtedy będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Obecnie jeszcze w Chinach siedzę ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

*Devi(L)*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: *Devi(L)* » sob lis 29, 2014 19:21

golf3dawid pisze:Ja mam zamiennik już drugi sezon, zdarza się ją przytrzeć czasami ,teraz na zimowych kołach częściej i nic jej nie jest, przerysowana tylko ale nie popekana czy wyrwana ;) Mam zamiennik kupowałem z polecenia tu na forum i jest git ;)

Paniee :D W Sc dobre drogi są raczej ja tam nie narzekam , może trzeba o gwincie pomyśleć bo sprężyny za bardzo się uginają i przez to trze :bajer:
Masz linka do tej osłony jakiegoś i pasowała idealnie ?



Awatar użytkownika
Szamper
OEM+
OEM+
Posty: 403
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 17:53
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: 7R Variant, 4R32
Kontakt:

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Szamper » sob lis 29, 2014 19:57

sebekgolf pisze:
mat06 pisze:
sebekgolf pisze:
Podziękował, zaraz zamawiam :pub:
Tak apropo tych dywaników, przesyłka już doszła? Jak z ich "spięciem"? :-)
Przypomnij mi się na PW 8 albo 9 grudnia, bo odbierał będę osobiście w placówce, bo mam niedaleko to wtedy będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Obecnie jeszcze w Chinach siedzę ;)
Toc pisalem ze bralem od tego sprzedawcy i byly spiete nie w dziurach na stopery tylko gdzies miedzy nimi....


Obrazek

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Azgorath » sob lis 29, 2014 20:24

A moje nie były tak spięte i nie ma żadnych dziur w dywanikach :pub:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » sob lis 29, 2014 20:50

Witam po długiej nieobecności :okej:

Widzę temat osłon silnika...ja mogę powiedzieć tyle że przez kilka lat co wiosnę zakładałem nowe osłony :panna: Boczne czasami dało się uratować, środkowej nigdy. Zawieszenie seria... Ze dwa lata jeździłem bez osłony środkowej po czym wpadła stalowa...i fakt, na glebie jest nisko. Jadąc normalnie, środkiem pasa, przycieram praktycznie na każdej krzyżówce...ale wolę przytrzeć osłoną, która jest niżej niż zderzak czy sanki, niż czym innym. Przerabiałem ori osłony, zamienniki...ori na pewno lepsza, ale gubiłem je tak samo jak zamienniki. Nie żebym jeździł jak wariat...po prostu jak spadł śnieg to nie zwracałem na niego uwagi...jechałem tam gdzie chciałem jechać np pod uczelnią bardzo często w głębokich śniegach stał tylko mój golf i terenówka dyrektora :los2:

Ostatnio słyszałem że do zderzaka US pasuje tylko dokładka ze stanów... jak to dokładnie jest ??
Planuję kupić zderzaki przód i tył US...da radę czy nie zamontować do tego dokładki (przód i tył) V6 ? Może muszę mieć kompletny zderzak zza oceanu ?
...i jak to jest z listwami pod obrysy (mowa o ori), słyszałem że za krótkie, za długie, trzeba ciąć, nie pasują - jak to jest ? Chcę pomalować całe auto i przy okazji wrzucić nowe zderzaki...ale z tego co czytam, to nie wiem co mam kupić :crazy:



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » sob lis 29, 2014 20:59

Odnośnie zderzaków USA są troszkę inaczej wyprofilowane. Dokładki Eu nie pasują pod zderzaki USA. Dokładki muszą być za wielkiej wody, wiec podejrzewam że v6 też musi być za wielkiej wody. Mowa o przednim zderzaku, tył nie wiem.

W związku z tym, że zderzak jest inny listwa pod obrysy też jest inna dłuższa, trzeba ciąć i skracać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości