MK II G60/vr6 by Polgi

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

MK II G60/vr6 by Polgi

Post autor: Polgi » sob paź 01, 2005 22:59

Jako ze pierwszym projektem był MK I 2,0 16V 5D ale niestety troche ustawianie tego całego K-jeta nas przerosło potem troche kasa i auto poszło do nowego własciciela gdzie czuje sie bardzo dobrze :bajer:
Nastepcę znalazłem w szopie pod Olsztynem czyli moim miastem, kupiłem Cfaja GTI za 3k z dobrym wypasem lakier wskazuje ze to wersja blue i papiery niemieckie tez ale nie wiem co sie stało ze skóra :)
ale do rzeczy:
jest to Golf MK 2 rok 1992
oryginalnie z silnikiem 1,8 oznaczenie PF szalone 107PS
kolor czarna perła z domieszka granatowego odcienia



wyposażenie
- Elektryczne fotele Recaro
- elektryczne i grzane lusterka
- elektryczne szyby
- grzane spryski
- szyby tylne sigla chrom
- szyber dach
- kompletne olistwowanie jak na GTI przystało
I oryginalne pozostało poza kierownica Dino 30cm



Engine
to jest długa i skomplikowana historia
Początkowo był PF czyli 1,8 107PS jakos to jechało ale szału niema ale na pompie olejowej zawieszał sie zawór co spowodowało po dwóch tygodniach obrót panewki...i nie wiem jak to sie stało ze smok był połamany ale nie wazne...wytargałem od koleszki dobrego z garazu PG czyli 1,8 przeznaczony pod kompressor G60 dwa dni i auto ponownie jeździło silnik zdrowy po remoncie wyważony na garach po 13 chodzi później kupiłem kompresor po regeneracji i powoli pod maska zaczynało to wygladac, aczkolwiek ciagle brakowało dobrego Intercoolera oryginalny z corrado wogóle sie nie spełniał i auto w nieco wyższej temperaturze wogóle nie chcialo jechac...wiec rozpoczete zostały poszukiwania czegos konkretnego zeby było duze ale tez schowane bo jestem przeciwnikiem FMIC wywalonych przed zderzak, przegladaja forum natknołem sie na projekt kolegi apsika, wymiana kilku PW i przystąpiłem do działań przy pomocy kolegi Artyma wystrugalismy kolanko z kwasówki które oryginalnie kosztuje dosc sporo wszystko spasowalismy lepiej niz chłopaki w Wolsburgu, wymienilismy sonde i Golf zaczłą naprawde zapier*** niszcząc wszystko co mu sie nawineło na droge...radosc nie trwała długo skończył sie kompresor...wysunieta listwa narobiłą bałaganu...nie poddałem sie zmieniłem wirnik bartez poskładał seryjne kółko wleciało, pomiar 0,8...i znowu ogien auto robiło dobre zamieszanie mimo ze nie miało zadnych SLS-ów i małych kółek...dostałem szanse pomiaru tego wszystkiego na DYNO DAY niestety podczas pomiaru rozwaliło mi rure od FMIC i pomiar nieudany bo auto wkreciło sie tylko do 3500tys ale pokazał 121PS/220NM potem jakos juz nie bylo czasu na kolejny pomiar i tak sie auto toczyło całe lato potem jesien bez problemu, ale powoli miałem dosyc G60 ciagły niepokój o G troche mnie drażnił postanowiłem sprzedac silnik kiedy juz sie trafił ktos zdecydowany wkradł sie bład ponownie po przebiegu 20tys wysuneła sie listwa, do transakcji nie doszło i dobrze w sumie bo potem było by ze moja wina...pomyslałem sobie zycie...przytargałem nowa jednostke na garaż no powoli zabieram sie za przekładke na 12v. o PG dbałem jak chyba nikt olej wymieniany co 5tys i moze dlatego do tej pory zachował swoje parametry. to by było chyba na tyle :)


Zawieszenie
obecnie Weitec TX+ szału niema ale dopóki nie sika to niech bedzie, wczesniej KW wariant dwa posikało sie a regeneracji jakos nie uznaje, potem raceland ale tez wyladował na smietniku...
Kola oryginalne BBS RM 6,5 opony 195/45/15 Dunlop sport i wstyd sie przyznac Barum bravuris...straszne opony...
no i oczywiscie nic nie stuka i nie puka wszystkie elemtenty gumowe i metalowe wymienione na TRW...

Audio
nie potrzebne mi/jakis tam kaseciak siedzi...

Wygląd zewnetrzny
Główna zmiana która diametralnie zmienila styl auta jest chyba Bixenon 6000k i lampy soczewkowe pomysłu i wykonania kolegi Leetveena, i nie ma zadnych spryskiwaczy i zadnego systemu samopoziomowania i nie bedzie...to takie info dla przeciwników tego rodzaju oswietlenia...
W wakacje zeszłego roku została pomalowana buda usunieta wycieraczka tył oraz spryskiwacz...pozatym jest to zwykły Golfik lekko obnizony ale taki styl mi odpowiada...

Plany
- oryginalny grill na 4 lampy halogeny takze soczewkowe +xen (zeby w nocy juz wogle nie zwalniać)
- szersza felga lub wynalezienie szerszego rantu...
- no i działania pod maska ale to juz wielki znak zapytania nawet dla mnie, narazie na tapecie SWAP a potem sie zobaczy...

Ogólnie staram sie zeby to miało rece i nogi no i wiadomo Dobre GTI powstaje latami a nie grubym hajem w jeden sezon i tego sie trzymam :)

pozdro


Miesiac po kupnie juz z silnikiem PG G60
Obrazek

Obrazek

Pierwsze kombinacje z gleba
Obrazek

Ori felga od G60 w czarnym macie
Obrazek

Epizod 4 lampy
Obrazek

G-lader prosto od barteza
Obrazek

Zimowe porządki pod maska
Obrazek

Grill by bonrath + brewka kamei + wiejski zderzak pozostałosc po poprzedniku...
Obrazek

Wszystko na swoim miejscu
Obrazek

Wjechał RM na szybko przepolerowany rant i srodek machniety w czarny połysk
Obrazek

I to na co długo czekałem poprawa oswietlenia w cfaju
Obrazek

Na zniszczonym zderzaku przez lisa...
Obrazek

Kilka dni przed malowaniem
Obrazek

Postojowki
Obrazek
Mijania
Obrazek

Drogowe
Obrazek

Obrazek

Epizod lakiernia wymieniłem błotnik tylna klape oraz maske wszystko oryginalne...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I po wszystkim
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka fot starych i nowszych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2008 19:26 przez Polgi, łącznie zmieniany 12 razy.



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » sob paź 01, 2005 23:40

zapowiada się ciekawie ;) jedyne co to felgi mi się nie podobają, jakoś nigdy mi się mangelsy nie widziały ;) gdyby to ode mnie zależało to posadziłbym go na pirelkach ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » sob paź 01, 2005 23:50

Musze powiedziec ze tez chętnie bym zapakował pirellki...no ale narazie jest to co jest...mangels był pod reka to zapakowalismy :) a jakie beda na końcu projectu to czas pokaze :) narazie walka z elektryka trwa:)



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » ndz paź 02, 2005 00:11

u Ciebie walka z elektryką to pewnie sprawa związana ze swapem ;) u mnie walka z elektryka też jest.....bo auto przez 23lata zostało doktnięte przez kilku pseudo-elektryków i teraz instalacja jest tak zamieszana że łatwiej wymienić niż naprawiać :D

ogólnie to gratuluje zawiasiku......może i u mnie kiedyś się coś takiego pojawi....napewno bym chciał ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
PITERSON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:45
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: PITERSON » ndz paź 02, 2005 23:22

Super wozik, z 16v na okręcie niezle będzie zamiatał :helm:

Zapodaj jakieś lepsze fotki w miarę możliwości :pub:


Tak źle jeszcze nie było...
[img]
http://img374.imageshack.us/img374/8466/kolesie8pp.gif[/img]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn paź 03, 2005 11:26

Nie dość, że MK1 to jeszcze w pięciu furtkach jak moje oba golfiki. Trzymam kciuki za zajefanego goferka.



Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » pn paź 03, 2005 17:54

Zapowiada sie ciekawie :> Powodzenia w modach :pub:


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » pn paź 03, 2005 18:41

zapowiada sie bardzo ciekawie, powodzenia chlopaki w walce z elektryka i w dalszych pracach nad projektem :pub:



Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » pn paź 03, 2005 23:25

NO załatwiłem cyfrówke :) postaram sie jutro strzelic pare fotek z garazu i zapodac...
pozdro :)
P.S
i dzieki za opinie to daje zapał do pracy...bo problemów ten golfik stwarza duzo ale wkońću to autko z charakterem wiec wszysko mu wybaczamy :)



Awatar użytkownika
PITERSON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: wt sty 25, 2005 22:45
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: PITERSON » wt paź 04, 2005 00:36

Więc czekamy na fotki :bigok: :pub:


Tak źle jeszcze nie było...
[img]
http://img374.imageshack.us/img374/8466/kolesie8pp.gif[/img]

Awatar użytkownika
fuks
GTi Edition
GTi Edition
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 12, 2004 21:39
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: fuks » wt paź 04, 2005 21:40

Polgero VsV, no no polger dzialaj tam :D ja juz w piatek jade po auto i powinienem byc w olsztynie to pochwale sie nowym nabytkiem :)
pozdro :pub:


[img]http://img407.imageshack.us/img407/351/gtifu1.jpg[/img]
48% mlodziezy jest szczesliwa, reszta nie ma na narkotyki

Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » sob paź 08, 2005 19:55

Nie wiem dlaczego poprzednich fotek nie widac :chytry:
W autku zmienił sie grill
a pozatym ciagle "zabawa" z elektryka która juz nam sie sni po nocach :kac:
ale damy rade......

*nie zwracac uwagi na lakier polerka niedługo bedzie i sie będzie błyszczał jak... :smoke:

pozdro
co jakis czas dodam jakies nowe fotki prace ida do przodu praktycznie dzien w dzien :bajer:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz paź 09, 2005 11:03

Ładny ładny :hmm:



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » ndz paź 09, 2005 21:19

jak bedzie jezdzil na tych alusach, to zanabyl bym te fele z ostatniego zdjecia :>



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości