[mk IV] Smoła by Pele

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
pavo71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 14, 2009 14:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: pavo71 » ndz kwie 17, 2011 08:28

http://allegro.pl/f1-formula-1-super-wo ... 26392.html a ja polecam ten wosk robi robote długo sie trzyma i ożywia lakier. Moge Ci go pelton użyczyc na próbe :)


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: Shmatan » ndz kwie 17, 2011 11:10

pelton, 8 godzin? to i tak szybko się uwinąłeś :P
pavo71, ten wosk jest fajny, ale chłopaki tutaj mówią o znacznie lepszych środkach ;)



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » ndz kwie 17, 2011 11:23

nie mam pojęcia czy to szybko czy wolno, tyle mi zajęła polerka :) łapy dziś mnie dalej bolą, czuję się jak uczeń mistrz Mijagi kręcącego kółka na karoserii :kac:
pavo dzięki za wosk, ale chciałbym coś z innej półki :popcorn:



Awatar użytkownika
Metan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: śr sty 07, 2009 14:15
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: Metan » ndz kwie 17, 2011 15:10

Wczoraj obadałem golfika na nowym setupie i jest bandyta.
Koła zupełnie go odmieniły i w dodatku jeszcze ta niskość i szerokość, w końcu mi się podoba :hmm:
Z tą brą na trasie wyglądał jakby miał delikatnego bad looka :jezor:

Pozdro Ziomuś


Ex Golf Mk3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=268199

My Corrado VR6 - http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=98&t=81945

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Re: [mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: -=RAFAL=- » ndz kwie 17, 2011 20:38

szocik88 pisze:samo woskowanie DOBRYM woskiem trwa max 30min. i jest lustro.
to szybki jesteś :P
ale wydaje mi się że ten czas jest zdecydowanie za krótki, mi osobiście z godzinę do dwóch potrzeba do przygotowania auta a co dopiero wywoskowanie.
szocik88 pisze:Polecam tylko SmartWax oraz Maguires. Są drogie ale najlepsze moim zdaniem.
nie wiem jak smartwax bo nigdy nie używałem ale co do megsa to mam wszystko przetestowane w małym palcu. megs nie ma wszystkim TWARDYCH wosków. niby są to porządne woski ale nie ze zbyt wysokiej półki, niby woski megsa łatwo się nakładają i łatwo usuwają przy tym nie brudząc uszczelek A TO NIE PRAWDA. wystarczy źle przygotować powierzchnię i usuwanie wyschniętego wosku jest męką, powstają smugi i niedociągnięcia. ściereczka może być po innym wosku i też jest problem. dodam że żaden preparat megsa nie uchroni lakieru przed powstawaniem swirlksów. wystarczy normalna jazda samochodem i od pędu powietrza z drobinkami kurzy powstaną swile. używałem chyba wszystkich wosków megsa nawet najtwardszego MIRROR GLAZE 16 i marny rezultat a auto rysuje się tak samo. wszystko było by pięknie jak by auto było używane od czasu do czasu na zloty itp.
pavo71 pisze:http://allegro.pl/f1-formula-1-super-wo ... 26392.html a ja polecam ten wosk robi robote długo sie trzyma i ożywia lakier. Moge Ci go pelton użyczyc na próbe :)
bez urazy ale to gó...o nadaje się chyba tylko do jasnych auto mocno podniszczonych na których nie będzie widać wielu minusów tego "wosku". ja przez formułę prawnie zniszczyłem nowy lakier na corrado. wystarczy, że powierzchnia będzie źle przygotowana i powstaną smugi trudne do usunięcia, jeśli lakier będzie ciepły albo nagrzeje się przy polerowaniu formułą i będzie to ciemny lakier to na 100% "wgryzie" się ten wosk w lakier i znów zaczną się męki z usunięciem. podniszczony i mleczny lakier odratowałem porządną kuracją meguiarsem - od tego czasu jak całą noc spędziłem na likwidacji formuły z lakieru postanowiłem że nigdy więcej i całą butlę wywaliłem do śmieci.

jeśli szukasz preparatu do szybkiego czyszczenia auta z kurzu lub szybkiego doprowadzenia lakieru do ładu na zlocie lub w kilka minut przed pokazem to polecam
QUICK DETAILER megsa
http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=279" onclick="window.open(this.href);return false;
mi się szybko skończył ale byłem zadowolony - oczywiście cudowny opis to też poniekąd chwyt marketingowy bo wystarczy że jakiś grubszy piasek dostanie CI się między ściereczkę a lakier i na 99% powstanie rysa.



Awatar użytkownika
pavo71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 14, 2009 14:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: pavo71 » ndz kwie 17, 2011 20:53

Rafał ja próbowałem wielu wosków i tego polecam nie wiem może miałes jakis stary albo cos ;/ dzis polerowałem auto polerką z użyciem róznym środków feracla auto-fit zestaw do polerowanie i pochwalę się w moim temacie jutro fotkami po reperacji lakieru :)


Obrazek

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » ndz kwie 17, 2011 20:56

-=RAFAL=- pisze:chwyt marketingowy bo wystarczy że jakiś grubszy piasek dostanie CI się między ściereczkę a lakier i na 99% powstanie rysa.
dokładnie, nie ma opcji aby nie popowstawały ryski, wystarczy jakaś drobina kurzu itp i będzie porysowana powierzchnia, ja zauważyłem, że już po samej trasie pojawiły się drobinki, środek który polecasz nie jest drogi więc przemyślę zakup

tymczasem auto po wczoraj już ogarnięte, powód wczorajszych problemów w Rotenburgu :) poniżej
Obrazek

tak może trochę nie w temacie ale miałem dziś okazję korzystać z szybkiej przejażdżki z Panem evolution jego zabawką, pod maską 1,2 na stożku :satan:
[youtube][/youtube]

oraz znalezione w sieci:
Obrazek



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: luki07 » ndz kwie 17, 2011 21:37

pelton, ciesze sie ze to tylko ten wezyk :pub: choc momentami balem sie o Twoj powrot :popcorn: ale luzik, holowanko bym Ci zapewnil w gratisie :helm:



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: DuDa » ndz kwie 17, 2011 22:00

I znowu kalkulatorem kręcił. Weź mnie chłopaku raz na wycieczkę, to Ci w HD nakręcę coś. :food:


Obrazek

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: evolution » ndz kwie 17, 2011 22:13

DuDa, to tak auto zakurzone prawie 3 lata stalo :grin:
pelton pisze:Panem
no i bedzie w..
na pana to trza miec wyglad i pieniadze a ja ani jednego ani drugiego:P


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: -=RAFAL=- » ndz kwie 17, 2011 22:18

kadett nieźle daje radę.



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: DuDa » ndz kwie 17, 2011 22:21

evolution, nie przesadzaj. Prezencję masz. :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » ndz kwie 17, 2011 23:12

luki07, doceniam pilotowanie w drodze do oraz z powrotem, dziękuję za pomoc i zainteresowanie problemem :pub:
DuDa, Tym razem Lumixem więc tragedii chyba nie ma :)
evolution pisze:DuDa, to tak auto zakurzone prawie 3 lata stalo
true story, nie raz o niego pytałem
-=RAFAL=- pisze:kadett nieźle daje radę.
jest wyjaśniacz, nie startowaliśmy razem, ale po odczuciach wizualnych ruchu wskazówki prędkości oraz samej obecności w środku auta nie mam co się za kadeta brać, jest maszynka, nie mam pytań, evolution :pub:



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: luki07 » ndz kwie 17, 2011 23:24

pelton, evolution ma zawsze dwa czerwone slonie na szczescie? :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości