MK3 GTi Edition- czerwony bandzior by olafart

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
becior
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2937
Rejestracja: czw cze 19, 2008 17:35
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: becior » wt cze 02, 2009 10:42

mcsym pisze:Widać ogrom włożonej pracy i pieniążków. Bardzo mi się podoba. Koła bym z 20J jeszcze wsadził

To co mi nie pasuje to paski czerwone wokół - za dużo tej czerwieni wg mnie, jakoś tak to festynowo wygląda, że całe auto czerwone i jeszcze paski naklejone. Druga sprawa to szybki czarne Trzecia - wydech Skoro cały jest nowiutki, to można zmienić samą końcówkę i będzie lux
Karol chyba jeszcze nie wytrzeźwiałeś po Majóvwce :chytry:
Przecież koła z 20J są, a wydech też ma zmieniony na ten z ABF-a :bigok:


było 20 Jahre 16V... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=342725&start=0&hilit=becior[

mcsym
Forum Master
Forum Master
Posty: 1613
Rejestracja: wt lip 04, 2006 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: mcsym » wt cze 02, 2009 11:34

No to walnąłem psikusa :D

W takim bądź razie zastrzeżenia mam do pasków :bigok:

Aaaa, no i te koła 20 J na czarno trochę się tracą... Ja bym je widział srebrne, bo nawet sam ich nie zauważyłem :goof:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141210&postdays=0&postorder=asc&start=0]byłe mk3[/url]

Awatar użytkownika
Chaos
Whiskey
Whiskey
Posty: 584
Rejestracja: wt sty 06, 2009 19:34
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Post autor: Chaos » wt cze 02, 2009 12:36

Auto robi wrażenie, z mojej strony jest za dużo "czerwieni w czerwieni", ale i tak całokształt się podoba. Co do podliczania kosztów, to duża część forumowiczów takie koszta również może przedstawić. Prawda jest taka, że dla pasji te koszta się nie liczą, oczywiście, że łatwiej jest kupić golfa z wszelkimi wypasami już zamontowanymi, ale wtedy jaką masz radość z tego całego serca które w niego wkładasz?



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » wt cze 02, 2009 16:03

Kaoz pisze:oczywiście, że łatwiej jest kupić golfa z wszelkimi wypasami już zamontowanymi, ale wtedy jaką masz radość z tego całego serca które w niego wkładasz?
masz 100% racji- fajnie pomyśleć sobie, że tyle rzeczy przy aucie zrobiło się we własnym zakresie a nie iść na gotowca...
Ale jednak mimo wszystko, koszty mnie osobiście przerażają- nie spodziewałem się tego tyle, więc pomyślałem że jako przestrogę można przytoczyć te wydane PLNy- jednak jestem pewien że z takich sum, raczej nikt kupujący mk3 (nawet z pasji) się nie spodziewa :grrr:

co do czerwieni w czerwieni- auto miało być i jest w zasadzie 2 kolorowe, czyli czerwono, czarne, stąd też koła są w takim kolorze (i nie będą srebrne!), a paski "rozjaśniają" troche czarne listwy :bajer:

białe koła na zimę wrzuciłem tak z ciekawości- dla kontrastu. jak wyszło- każdy może ocenić, mi bardzo przypadło to do gustu :grin:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt cze 02, 2009 16:48

olafart, ty jesteś inny, oczywiscie w dobrym tego słowa znaczeniu :) , kupujesz wszystko jak leci co tylko jest rarytasem do mk3 a potem sie zastanawiasz czy wsadzić. Jak pasuje do koncepcji auta to wsadzasz jak nie to sprzedajesz. Dzięki temu uzbierała się tak pokaźna lista, ale prawda jest taka że wiekszosc ludzi nawet by nie pomyslala zeby domontowywac rzeczy ktore sa na tej liscie.
Jakbys to okroił z dodatków typy lampy , pasy, skóry, obrysówki czy cała masa pierdół z 20jahre, jakies grzania lusterek sprysków, xnenony itp rzeczy to koszty by się znacząco zmiejszyły więc nie ma co tak straszyć ludzi :) mk3 nadal jest tanim autem choć wyjątki takie jak Twój mk3 też istnieją i potwierdzaja regułę. Pozdro
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 16:49 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » wt cze 02, 2009 21:59

sas_gti pisze:Jakbys to okroił z dodatków typy lampy , pasy, skóry, obrysówki czy cała masa pierdół z 20jahre, jakies grzania lusterek sprysków, xnenony itp rzeczy to koszty by się znacząco zmiejszyły więc nie ma co tak straszyć ludzi :) mk3 nadal jest tanim autem choć wyjątki takie jak Twój mk3 też istnieją i potwierdzaja regułę. Pozdro
wiadomo, masz rację, ale chciałem pokazać tylko ile kosztuje robienie auta na zicher- sam jestem w szoku ile to wyszło, bo wcześniej nigdy tego nie liczyłem, nie chcąc się wkurzać...

Szczerze, w pewnym sensie jestem zadowolony- podoba mi się tak jak jest, ale nie wiem czy jeszcze raz wchodziłbym w taki temat, czy nei kupiłbym już gotowego projektu jednak- oprócz kosztów, to robienie auta, straszne idużo nerwów i czasu kosztuje :grrr:

Ale można też poznać masę ciekawych ludzi, którzy maja taką samą pasję- VW- to na pewno duży PLUS :bigok:



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt cze 02, 2009 22:27

olafart pisze:oprócz kosztów, to robienie auta, straszne idużo nerwów i czasu kosztuje :grrr:
ale ile przyjemności daje

pozatym tego, że wiesz co masz (dosłownie) nic Ci nie zastąpi


Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt cze 02, 2009 22:49

..:VoyteQ:.. pisze:pozatym tego, że wiesz co masz (dosłownie) nic Ci nie zastąpi
dokładnie...ja ciągle (już od ponad roku) po poprzednim właścicielu znajduję jakieś rzeźby i się wkurzam jak tak można zrobić :grrr: a tu robisz od podstaw i wiesz co masz, wiesz, że to jest zrobione dobrze i nie boisz się, że auto stanie Ci na środku drogi bo okaże się, że kolejna prowizorka poprzedniego właściciela wyszła na jaw :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Chaos
Whiskey
Whiskey
Posty: 584
Rejestracja: wt sty 06, 2009 19:34
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Post autor: Chaos » śr cze 03, 2009 10:05

olafart pisze: co do czerwieni w czerwieni- auto miało być i jest w zasadzie 2 kolorowe, czyli czerwono, czarne, stąd też koła są w takim kolorze (i nie będą srebrne!), a paski "rozjaśniają" troche czarne listwy :bajer:

białe koła na zimę wrzuciłem tak z ciekawości- dla kontrastu. jak wyszło- każdy może ocenić, mi bardzo przypadło to do gustu :grin:
Twoja koncepcja "czerwono-czarne" jak najbardziej mi odpowiada i trafia w mój "osobisty" gust. Nie zrozum mnie źle, wypowiedź nie była na zasadzie "spartoliłeś" itp. poprostu wydaje mi się że za mało jest czarnych elementów i przez to brak mi troszkę kontrastu, ale to jest moje osobiste zdanie. Pomimo tego że coś mnie gryzie w oko jak patrzę na Twój pojazd to muszę powiedzieć że sprawia naprawdę dobre wrażenie i jest jednym z moich ulubionych wcieleń golfa na tym forum.



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » śr cze 03, 2009 10:55

Kaoz pisze:Nie zrozum mnie źle, wypowiedź nie była na zasadzie "spartoliłeś" itp. poprostu wydaje mi się że za mało jest czarnych elementów i przez to brak mi troszkę kontrastu, ale to jest moje osobiste zdanie. Pomimo tego że coś mnie gryzie w oko jak patrzę na Twój pojazd to muszę powiedzieć że sprawia naprawdę dobre wrażenie i jest jednym z moich ulubionych wcieleń golfa na tym forum.
spoko, jak moge miec do kogos żal, za wyrażenie swojej opinii- konstruktywna krytyka jest potrzebna, w tym wypadku do ulepszania auta, wiec dziękuję za nia z góry.

co do czarnych dodatków- jest wszystko co było seryjnie czarne, takie zostało. Miałem do auta wkłądac zderzaki USa- czyli całe czerwone (były juz kupione i czekały na zamontowanie) i malować lotkę na czerwono- wtedy to dopiero byłby 1 kolor na całym aucie. Chwała, że te pomysły poszły w niepamięć, bo mam takie same zdanie jak Ty- za dużo w kolorze być nie może, bo zaczyna człowieka mdlić...

a co do budowania od podstaw- fakt- wiem wszystko o aucie, jakie ma muki, jakie plusy, co jest jeszcze do poprawienia itd- to ogromna zaleta przy dzisiejszych wrakach sprowadzanych z DE...
pozdr :bigok:
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2009 10:58 przez olafart, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
becior
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2937
Rejestracja: czw cze 19, 2008 17:35
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: becior » śr cze 03, 2009 11:23

olafart pisze:Miałem do auta wkłądac zderzaki USa
Czemu nie założyłeś?
Auto jest wypasione na maksa, jeżeli chodzi o wyposażenie.
Natomiast brakuje grubszego koła, planujesz coś w tym kierunku?
Zderzaki US w czarnymi elementami dopełniłyby całości!
Pozdr


było 20 Jahre 16V... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=342725&start=0&hilit=becior[

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » śr cze 03, 2009 15:56

becior pisze:Zderzaki US w czarnymi elementami dopełniłyby całości!
zgadzam sie , to by mogło ciekawie wygladac, chociaz i tak jest dobrze .
A z tymi kosztami to pewnie sporo osób jak by podsumowało wszystkie wydatki to wyszło by pare ładnych tysiecy , tylko jesli jest to rozłozone w czasie to az tak sie tego nie odczuwa jak by byłozyc w jednej chwili wszystko ;)


VW forever..

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » śr cze 03, 2009 16:43

temat zderzaków USa odpadł, bo one są w 1 kolorze. oryginalne zderzak iEU maja tę czarną cześć z innego plastyku niż reszta i nawet pomalowanie góry na czarno nie dałoby tego efektu. a cale czerwone wyglądały by bleee :grrr:

Kół nie zmieniam na 100%- dojdzie tylko dystans +15mm, który czeka na włożenie na tylną oś- jak będzie pogoda to założe
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2009 16:45 przez olafart, łącznie zmieniany 1 raz.



ukiloki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt sty 29, 2008 00:05
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: ukiloki » czw cze 04, 2009 21:06

brawo olafart, w koncu pokazales swoje cudenko, znasz moje zdanie: w 99,9% autko masz zrobione po mojemu i w dodatku kazdy detal to OEM (dlaczego golfy od razu nie wychodzily w takiej kompletacji z fabryki?), a tym co nie wiedzieli na zywo powiem ze golf ryje beret, stan igla



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości