[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, 19 zoll fotki strona 13 !!!

Moderator: G0 Karcio

bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: bartol_variant » śr mar 16, 2011 00:31

Żeby nie było że nic się nie dzieje, powoli ogarniam się ze wszystkim po zimowym mocnym przestoju, na dzień dobry akumulator odmówił posłuszeństwa, trzeba było zakupić nowy, bateryjka 80Ah powinna załatwić sprawę na pewien czas, trzeba było nieco odkurzyć pojazd po zimowym ciągłym postoju w garażu. Z racji że teraz dwa auta się robią czas zacząć jakąś robotę, puki co skolekcjonowane nowe fanty:
filtr stożkowy Pipercross, zaadoptowany od kumana, filtr dziś wrzucony na testy, i jest bardzo dobry efekt, auto nieco inaczej jedzie na obrotach i po zmianie biegu + sound + 25 pkt respectu na mieście, starsze babcie uciekają ;) fotki jak zrobi się dolot + delikatną polerkę kilku elementów z komory + końcowy przelotowy wydech z kwasu i usunięte katy:
Obrazek
dystanse redukcyjne z 5x100 na 5x112 HBM 4x 20 mm ale na tył w tym sezonie chyba będzie nieco za mało, więc prawdopodobnie dwie sztuki będą na sprzedaż lub na wymianę za szersze:
Obrazek
Kilka drobnych fantów leży i czeka na zamontowanie, co niebawem uczynię, poprzednie koła sprzedane, w ich miejsce wskoczyły zwykłe 19" felgi które w tym tygodniu jadą na kuracje do pod wrocławskiego spa, poszukiwanie opon, niższe sprężyny na tył Koni leżą ale zobaczymy jak to się wszystko ułoży jak będzie koło skończone.
Nic wielkiego się nie dzieje, wielkich zmian nie będzie, bez fajerwerków i tyle ;)
Pozdrawiam



bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: bartol_variant » pn kwie 11, 2011 01:00

Temat opon rozwiązał się, pojawiły się całkiem nowe nie używane Pirelli P-zero Nero w rozmiarze 215/35/19 cena była w miarę atrakcyjna więc nie zastanawiałem się długo, i tak wylądowały u mnie:
Obrazek

Najważniejszy klocek z całej układanki już jest więc jestem mega zadowolony, felgi kończą się robić, więc jest szansa że pod koniec miesiąca auto stanie na właściwym kole i jakoś zacznie to wszystko się kleić w jedną całość, bo na zimowe alu już nie mogę patrzeć....
Pozdrawiam :)

P.S Chwila nuda i przyłożyłem na chwile koła z mojego innego VW do Bory:

Nowe felgi, Audi TT tzw. parabole full pakiet polerka, 7,5x17" :
Obrazek

I pierwsza szybka przymiarka do samochodu:
Obrazek



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: lolo_golf » pn kwie 11, 2011 11:16

Ciekaw jestem co tam teraz założysz :hmm:



bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: [Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: bartol_variant » wt kwie 12, 2011 07:09

lolo_golf pisze:Ciekaw jestem co tam teraz założysz :hmm:
2 max 3 tygodnie i jakiś proges będzie, koła kończą się właśnie robić, później odpowiednie przypasowanie dystansów i kosmetyka pierdół które pozostały do ogarnięcia. Sam nie wiem jak to wyjdzie ale przekonamy się, kto nie ryzykuje ten nie ma nic ;)



Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: BLIND » wt kwie 12, 2011 07:50

bartol_variant pisze:2 max 3 tygodnie i jakiś proges będzie
W sobotę nie jedziesz do Rothenburga? :bajer:



bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: bartol_variant » czw maja 05, 2011 23:52

Witam. W końcu jakiś delikatny aktual, który obiecałem że będzie już z miesiąc temu ;) Więc po krótce, po sprzedaży wszystkich felg jakie miałem, a były w sumie 3 komplety: Audi A8 W12 18" Mercedes Segin 18" i S-line 19" zacząłem się rozglądać za fajnymi felgami, coś klasycznego bez fajerwerków. I w sumie trafiłem lipne zwykłe aluminiowe dziewiętnastki firmy BBS model RS 865 skręcane dwu częściowe, 9x19" ET41 rozstaw 5x112 w stanie perfekcyjnie idealnym, praktycznie nówki, przejechały max 6 tys, opony jeszcze były bardzo świeże.
Obrazek

Niestety moje szczęście nie trwało długo, po dostarczeniu kół przez kuriera okazało się że jedna jest dosyć znacznie uszkodzona, dwa odpryski lakieru aż do podkładu. Kurier DHL nie poczuwał się do winy, kierowca twierdzi że to nie jego wina, i to nie jego robota, ewidentnie widać że kawałki lakieru były w paczce, ale niestety do dziś nie oddali ani centa, więc nie polecam usług kuriera DHL uszkodzili felgę wartą kupę kasy. Po krótkiej konsultacji z majstrem od felg, przywiozłem mu je i zaczęło się działanie z tematem ;)
Obrazek

Felgi pojechały do Spa do Żórawiny do majstra znanego pod kryptonimem Góral, najlepszy majster ogarniający takie tematy, od lat korzystam z usług i za każdym razem jest zadowolony i coraz bardziej zaskoczony ;) Koncepcji było kilka padło w końcu na najlepszą, dla mnie jak najbardziej odpowiednia. Rant polerka, rotor poszedł w chrom także w końcu brud będzie można zmyć wodą wysuszyć felgę i nie trzeba będzie tracić połowy dnia na polerkę po umyciu ;) Pierwsze wieści z placu boju już po skończeniu, wpadły też nowe opony Pirelli P-zero Nero w rozmiarze 215/35/19:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmiany jakie dodatkowo zaszły w aucie to dolot ze stożkiem Pipercrossa, zamówiłem nowy końcowy w pełni przelotowy tłumik także coś powinno się zmienić w charakterystyce, odświeżyłem nieco komorę.
Jutro autko jedzie do spa do mechanika który ogarnia większość naszych świdnickich projektów, wymiana oleju, płynu hamulcowego, filtrów oraz wszystko co jest nieco zmęczone i powoli autko będzie przygotowane do sezonu. Jutro także zaczynam pranie skór, konserwacja, pranie dywanów, pasów etc. później jak przyjdą zamówione kosmetyki działam z lakierem bo niestety od stania w garażu mocno się zapuścił :( i tak jak na poniższych fotach wygląda mega słabo... Na dniach wpadnie jeszcze podstopnica do nakładek z TT, mam też gałkę z r32 ale jakoś ni jak mi ona pasuje.
Kilka fotek padełka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Najważniejsza kwestia na teraz to ogarnąć dystanse, przód na foto 20 mm tył na foto 20 mm, przód będzie 17 mm tył 34 mm, obawiam się że przód spotka się z blacharzem i lakierowaniem nadkoli, bo jak obniżę jeszcze to opona będzie stykała się z nadkolem, już praktycznie się styka ale o dziwo nic nie dotarło ani razu. Miało być lepiej i jest lepiej, nadkola są wypełnione, szpar nie ma, koło bez rewelki ale jest. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Chlopak1988
Forum Master
Forum Master
Posty: 1005
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 16:18
Lokalizacja: PTU - PO
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: Chlopak1988 » pt maja 06, 2011 00:19

Wg mnie kółeczka bardzo ładne :) Tylko pozazdrościć, szkoda tylko, że z lekkimi przygodami... Ale efekt wart :) :pub:


Moja czarnulka...
Obrazek

bartol_variant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 05, 2005 14:37
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, fotki z sesji strona 10 !!!

Post autor: bartol_variant » wt maja 31, 2011 14:20

Lekkie odświeżenie tematu w postaci kilku fotek i delikatnego opisu, żeby nie było, auto spadło trochę w dół, obecnie czekam na zaginanie rantów w nadkolach, po tym zabiegu wywalam z przodu pomocnicze i urwiemy jeszcze chociaż 1 cm może max 1,5. Stożek, zakonserwowany zestawem reanimacyjnym Pipercross, siedzi na sztywno, delikatny wieszak z polerowanego kwasu i dolocik z kwasiaka żeby to wszystko miało ręce i nogi.

Obrazek

Dystans z tyłu szerszy z przodu węższy tj: przód 17 mm tył 34 mm tył nieco wypchnięty i efekt od razu nieco lepszy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kończą się robić tłumiczki, typowy custom przelot edition, zamiast środkowego i końcowego wskakują takie oto tłumiki jak u kolegi który podesłał mi namiar, mam nadzieję że bez kata i z full przelotem w końcu to jakoś zagada :

Obrazek



Awatar użytkownika
kalbi_vw
silver
silver
Posty: 912
Rejestracja: pn gru 13, 2010 21:50
Lokalizacja: Kozienice

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, 19 zoll fotki strona 13 !!!

Post autor: kalbi_vw » wt maja 31, 2011 17:54

Auto wygląda super w obecnym setupie nie ma już co ruszać można by jeszcze wrócić do logo vw na front. Nie masz problemów z miską ?


Moje auto: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... #p4524290/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Ad4m3k
Forum Master
Forum Master
Posty: 1261
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 15:21
Lokalizacja: Ostrowiec / Kielce
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, 19 zoll fotki strona 13 !!!

Post autor: Ad4m3k » wt maja 31, 2011 18:21

jest nisko i szeroko :D super się autko prezentuje...
dołączam się do pytania kolegi kalbi_vw :D



Awatar użytkownika
GORAJ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: wt sty 12, 2010 21:15
Lokalizacja: Bukowno
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, 19 zoll fotki strona 13 !!!

Post autor: GORAJ » wt maja 31, 2011 18:26

Zaje... wyglada na tych felach :grin: tylko ten tyl tak troche dziwne pochylony :helm:

co do przelotu to glowe chce urwac.. :hmm: 60' rurka w pasku z tym silnikiem i jest ryk niesamowity.. :satan:



Awatar użytkownika
pawelec25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw lut 24, 2011 15:16
Lokalizacja: Warszawa,Kotuń

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, 19 zoll fotki strona 13 !!!

Post autor: pawelec25 » wt maja 31, 2011 19:30

cudowne sa te fele sam bym takie chciał mieć u siebie:D



Awatar użytkownika
BLIND
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2306
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 11:12
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, 19 zoll fotki strona 13 !!!

Post autor: BLIND » wt maja 31, 2011 21:48

bartol_variant, jest pięknie :bajer: zmiana koła na duży plus. Nagraj dźwięk wydobywający się z tego wydechu :bigok:



Awatar użytkownika
GORAJ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: wt sty 12, 2010 21:15
Lokalizacja: Bukowno
Kontakt:

[Bora] 2.8 V6 AQP USA style, 19 zoll fotki strona 13 !!!

Post autor: GORAJ » wt maja 31, 2011 21:53

BLIND, dobrze napisal.. :) tez bym posluchal jak chodzi na filtrze i z tym wydechem :helm:



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości