Bora Vr5 by GranuL

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: GranuL » pt paź 24, 2014 16:54

tak od wakacji ;) powtórzę się jeszcze raz ;) auto robię dalej dla siebie ale za rok będzie do opchnięcia bo będę robił MK1 ale wystawiłem już teraz bo wiem, że w ciągu tygodnia takie auta sie nie sprzedają a w ciągu roku minimum ;) jak pomodzę na 2015 rok to niestety ale cena pójdzie jeszcze w góre ;)



Gapa006
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt maja 14, 2010 22:42
Lokalizacja: RR

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: Gapa006 » pt lis 14, 2014 23:23

GranuL, mam pytanie odnośnie jazdy na AIR, można szybciej pojeździć na tym zawieszeniu czy jest to raczej zawias do spokojnej jazdy ? Jak zachowanie w zakrętach ? Może to być zawias do jazdy na co dzień ? Byłbym wdzięczny za podzielenie się opinią : ) Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: GranuL » sob lis 15, 2014 00:52

Pytanie zbyt ogólnikowe ;) każdego opinia jest różna z racji różnej konstrukcji i specyfikacji ;)

Ja swoim Airem mógłbym się na co dzień poruszać z czystym sumieniem. Zależy jak zrobisz sobie to wszystko bo jak zrobisz tanio to nie polecam zaczynając od przewodów słynnych niebieskich poliuretanach, które są tańsze sporo od tekalanów i zwłaszcza od tych np. co ja mam gumowych w oplocie stalowym do 200Barów ;) wiesz że ich nie przetniesz nie przepalisz nie urwiesz itp.. a niebieskie po napompowaniu jak się nagrzeją pękają - jedni latają 2sezony lub wiece i nic a sporo niestety ma problemy. Dochodzą do tego porąbane szybkozłączki jeszcze jak zainwestuje ktoś w te drogie metalowe to niby spoko ale bez jaj w ich cenie a nawet taniej kupisz solidne skręcane złączki na których nie warto oszczędzać to twoje bezpieczeństwo bo te plastikowe szybkozłączki strzelają jak szalone. Co do prowadzenia ja co prawda mam niby tylko 2 elektrozawory i chetnie dołożyłbym jeszcze 2 aby każdy był na koło osobno bo jest trochę sztywniejsze auto ale na 2 tez jest spoko nie słuchaj bajek o przelewaniu się powietrza w zakrętach. Latałem na eventy ponad 200km/h ze sporym negatywem i wszystko jak trzeba. Najważniejsze są amory bo dobre amory z dobrymi okuciami naprawdę dają super efektowną jazdę tak jak Czesław mi polecał bo ma sprawdzone amory do aira które nie wyleją ci się po 2miechach ale kosztują tyle co dobre auto ale jeżeli chcesz bardzo szybko i dynamicznie jeździć to takowe polecam się zaopatrzyć a jak latasz normalnie na co dzień po mieście to można kupić tańsze ;) ja ma ta technicksy i jest spoko kumpel ma tuning arta są to z taniej półki gwinty i dają radę ;)
Naprawdę jazda na powietrzu jest spoko i nie jest problematyczna jeździ sie prawie jak na seryjnym zawiasie ;) wiadomo że im niżej ustawisz tym miększy jest ale jak chcesz poszaleć to na maksa w górę i rura. Coś za coś ;) Większość ekipy dreamVaga lata na co dzień ja nie latam bo auto trakuję jako zabawkę jest na zloty gdyż na co dzień przy szybkim załatwianiu spraw naciągi negatywy utrudniają sprawę dlatego mam dupowóz. No i pracuję obok żandarmerii która na mnie poluje ;) więc to by była udręka jeździć co drugi dzień po dowód ;D



Awatar użytkownika
big_jasiu
OPOLSZCZYZNA - NYSA
Posty: 434
Rejestracja: sob lis 11, 2006 01:15
Lokalizacja: Okolice Nysy
Kontakt:

Re: Bora Vr5 by GranuL

Post autor: big_jasiu » sob lis 15, 2014 08:13

Granul to gdzie pracujesz że masz żw obok :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: truckman » sob lis 15, 2014 10:18

Legitymacja nie działa? :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: GranuL » sob lis 15, 2014 18:20

Soldier my friend ;) Legitka nie działa niestety a nawet na odwrót bo na swoich polują ;D

Dawno nic nie dodawała co się dzieje w temacie auta a więc ;) wpadło Car Audio ruszamy z zabudową bagażnika ;) są nowe koła na nowy sezon ale nie będę pisałem jakie itp.. do póki nie przyjadą do mnie nowe parapety i nie spasuje ich z budą i nie wypoleruję. Rury na rolbara są ;) Auto lezy na samej glebie i nie wiem co zrobić by urwac jeszcze 1cm z przodu. Zderzak przedni zostanie raczej bo nie skombinuję na szybko 4koła na nowy zderzak więc się zobaczy choć mam plan modernizacji owego zderzaka. Miało sie już prawie nic nie dziać a tu jednak idzie dalej ;D



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: Banita95 » ndz lis 16, 2014 00:15

To aż tak w egu polują? :P klatkę sam będziesz robił czy ktoś ci będzie to ogarniał?,co do kół to nie lepiej zrobić jakieś customowe? Czekam na foty zabudowy:) chciał bym aby moja bora wyglądała choć w 5% tak jakby twoja :pub:



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: GranuL » ndz lis 16, 2014 15:08

Banita95, Klatkę z kumplem będę ogarniał ;) A w zabudowie mi przyjaciel pomorze bo ja nie mam talentu plastycznego do rzeźby w MDFie ;D
Koła obecne sa z myślą pod customy ale w na ten sezon ranty chce ogarnąć a na następny wymienię na customowy rotor ;) Bora ma być do końca customowa ;)



No i auto trochę rozebrane bo lecimy z Car Audio i zabudową bagażnika ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;


Car audio skończone i cieszy moje ucho. Dodałem suba także już jest trochę bardziej basowo. Ogólnie żadna modyfikacja ale teraz naprawdę cieszę sie z muzy ;) zostało mi ładnie zabudowac głośnik w podłodze i jak skończę całą zabudowę to zapodam fotkę. Ogólnie nie myślałem że będzie przy tym tyle roboty ale myślę, że za tydzień ogarniemy z przyjacielem bagażnik do końca.

Nawet karniaka zrobiłem autem po mieście ;) niech ma bo stał od końca sezonu


[youtube][/youtube]

Powoli kończymy zabudowę bagażnika ;) Zostało jeszcze dopasować podświetlenie wzmaka i kompresora, wsadzić boczki oraz rurki miedziane powyginać i wkomponować w zabudowę ;)
[youtube][/youtube]




Mały film nagrany dobrym dyktafonem jak brzmi auto od tyłu ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
czerwiak5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 09:46
Lokalizacja: Elbląg

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: czerwiak5 » pt mar 27, 2015 20:24

Panie a gdzie jakis aktual troche sie działo przeciez:)



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: GranuL » sob kwie 04, 2015 15:29

Czas oczekiwań :helm:



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: peppa_814 » sob kwie 18, 2015 19:14

:bigok: :bigok: :bigok:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: KoJ@K » sob kwie 18, 2015 19:28

O prosze, sprzedales Go. :satan: ten przod cos za szeroki chyba troche ?! :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Bora Vr5 by GranuL

Post autor: peppa_814 » sob kwie 18, 2015 19:35

Mam nadzieję, że mnie nie zabije. :helm:



Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

Re: Bora Vr5 by GranuL

Post autor: piter007i » sob kwie 18, 2015 20:05

Poza kołami i przednim zderzakiem jest very very good!
Moze zmienił bym zdanie na żywo.... rsy najbardziej mi leżały :-)

Wysłano z mojego G4S


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości