[MK3 MATCH II]LEKKO POMODZONY AFN - prawie jak 20 Jahre :)

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » śr lip 02, 2008 22:52

M_vw pisze:Cena jaką chce koleś to 10tys. (wg mnie o 2tys. za dużo)... Czy takie wersje tak stoją??
Ładne TDI kosztuje więc cena 10tys nie jest wygórowana.Wersja Match II jest bardzo rzadko spotykana na rynku.Produkowana na rynek francuski i belgijski bodajże



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw lip 03, 2008 15:21

M_vw pisze:Ładne TDI kosztuje więc cena 10tys nie jest wygórowana.
dokładnie tak, dobre mk3 z silnikiem TDI 110KM to wydatek rzędu 13 tys PLN, za wersje jubi 20 Jahre to nawet 15 i wiecej..
M_vw pisze:Ale problem w nim to: paląca kontrola od poduszek powietrznych, lakierwanie 2 elementów (błotnik i maska) - po podobno lekkiej stłuczce(może to związane jest z poduchami, ze kontrolka pali) turbina NIE ciągnie jak nalezy (podobno przepływomierz), przebieg 260tys. (tak ze nawet rzeczywisty)... Ot tak opis autka :)
z jednej strony troche dużo tego ale moze akurat warto sprawdzić i lepiej samemu wymienić te elementy i polakierować...

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 11:42 ]
no cóż ja jednak podjąłem decyzję że nie rozstaję się z golfikiem jeszcze :) :okej: :bigok:

środki finansowe przesunąłem w nieruchomość i GPW :) na wiosne sie zobaczy, moze cos z USA zaciągne :)

w najbliższym czasie jednak czeka mnie troche pracy i juz wymyśliłem że ściągam czapke i planuje zrobić:

- uszczelniacze zaworów
- szklanki
- planowanie (jeśli bedzie taka potrzeba)
- uszczelka REINZ
- świece żarowe

może jeszcze rozrząd machne, w sumie ma juz najechane 65 tys. km wiec chyba przy okazji wymienie bo nie ma co czekać :)

zastanawiam sie jeszcze czy polerować zawory ewentualnie coś jeszcze robić ?
ciekaw jestem czy wałek juz jest wytarty i coś kombinować...

oczywiście po wszystkim shamuje autko żeby sprawdzić czy szklanki dołożą pare kuni :)
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 11:41 przez cowboy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr lip 09, 2008 11:44

szklanki dołożą pare kuni
jak napełnisz zimną żołądkową to napewno dodadzą :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr lip 09, 2008 12:24

cowboy pisze:w najbliższym czasie jednak czeka mnie troche pracy i juz wymyśliłem że ściągam czapke i planuje zrobić:

- uszczelniacze zaworów
- szklanki
- planowanie (jeśli bedzie taka potrzeba)
- uszczelka REINZ
- świece żarowe

może jeszcze rozrząd machne, w sumie ma juz najechane 65 tys. km wiec chyba przy okazji wymienie bo nie ma co czekać :)

zastanawiam sie jeszcze czy polerować zawory ewentualnie coś jeszcze robić ?
ciekaw jestem czy wałek juz jest wytarty i coś kombinować...
sluszna koncepcja, tylko dodam od siebie pare rzeczy. sciagasz glowice to zianwestuj te pare stow i zrob mega - sprawdzic gniazda zaworowe, zawory dotrzec, prowadnice wymienic, uszczelniacze nowe, szklanki nowe, sprawdzic i ew. splanowac, sprawdzic szczelnosc, obrobic kanaly, nowe szpilki dac. rozrzad oczywiscie nowy lacznie z pompa. walek powinien byc zdrowy, zreszta zmiana walka to najmniejszy problem przy sciaganiu czapki.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Fido_dido
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: sob mar 03, 2007 22:55
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Fido_dido » śr lip 09, 2008 13:31

Arp poprosimy dolar tani i 11 mm :jezor: :jezor:


Bling Bling........ rrados TDI Gangster's :D!! Siee Wiee !! Sieeeeeemanko team :D VR6 ynynynyn;]

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » śr lip 09, 2008 13:51

Fido_dido pisze:Arp poprosimy dolar tani i 11 mm :jezor: :jezor:
do listy zyczen mozna dopisac delikatny porting/obrobke główki ;)
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 13:52 przez zaprzal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fido_dido
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: sob mar 03, 2007 22:55
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Fido_dido » śr lip 09, 2008 14:00

;)


Bling Bling........ rrados TDI Gangster's :D!! Siee Wiee !! Sieeeeeemanko team :D VR6 ynynynyn;]

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lip 09, 2008 15:17

Arp poprosimy dolar tani i 11 mm :jezor: :jezor:
ARP chyba nie potrzeba na moje 1,5 Bara w porywach :)

11-stki raczej nie bedzie, chyba ze obecna pompa powie pa pa
souler pisze:zrob mega - sprawdzic gniazda zaworowe, zawory dotrzec, prowadnice wymienic, uszczelniacze nowe, szklanki nowe, sprawdzic i ew. splanowac, sprawdzic szczelnosc, obrobic kanaly, nowe szpilki dac. rozrzad oczywiscie nowy lacznie z pompa
no własnie tylko to musze zgrać żeby auto nie stało... szukam majstra co może weźmie moją czapkę, a da mi juz zrobioną na cacy..

zastanawiam się własnie, czy nie kupić jakiejś czapki i jej nie zrobić, moze i porting nie zaszkodzi :) tylko żebym miał pewność że potem sprzedam swoją..

pewnie zrobie kawał zajebistej nie potrzebnej roboty i na hamowni nic sie nie zmieni :)

tak naprawde to uszczelniacze krzyczą...ale fajnie byłoby wszystko na cacy zrobić... mam na to 1000 PLN, wiec jakoś moze dam rade

rozrząd na pewno zrobie i chyba wymienie kółko na wale bo podobno sie zmienia co 2 razy - ale może jak OK to nie ruszać bo różne jaja z tym są :)



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr lip 09, 2008 19:20

max remont glowicy na nowych gratach, po spawach itp kosztuje ponad 900zl. Borys obrobi kanaly, a gdzie zrobisz reszte to juz nie wiem. Sprawka w cz-wie robi dobrze glowice, ale spytaj uysego albo Rogala gdzie oni robi czapki. u ciebie odpada spawanie - najdrozsza zabawa. na nowych prowadnicach i obrobionych kanalach powinno przybyc pare kucykow.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » śr lip 09, 2008 23:28

A ja prawde mowiac olał bym zdejmowanie głowicy jesli jest ok to bym tego nie ruszał i smiał autem...



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw lip 10, 2008 10:53

Rapix pisze:olał bym zdejmowanie głowicy jesli jest ok to bym tego nie ruszał
ja też :)

ale jak napisałem uszczelniacze koniecznie przed zimą musze zmienić oraz na 90% szklanki warto zmienić...

dodatkowo niedługo padnie 70 tys km na rozrządzie więc nie chce czekać dłużej bo myslę że w zawirusowanym aucie trzeba troszkę wczesniej zmienić....

od samego poczatku jak mam autko mam delikatne ubytki płynu chłodzącego, więc podejrzewam, że może coś być nie tedy z uszczelką

więc jak juz to lepiej sciągnąc czapke i zrobić wszystko na TIP TOP skoro golfik pozostaje u mnie na dłużej :) nie można tak nic nie robić przy autku :helm:

a propo's

Rapix, ta Twoja pompa 11-stka co masz na sprzedaż to jakas sprawdzona sztuka ?
na niej zrobiłeś 170KM czy plany się zmieniły ?

no i wkrótce moze jeszcze jakieś małe zmiany będą w golfiku :)



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » czw lip 10, 2008 11:06

Co do pompy jest to pompa kolegi z passata. Auto na niej jezdziło itp. w czystej seri bez chipów itd. wiec powina byc ok.
Ja chwilowo nie mam pracy (tzn. pieniedzy rowniez) wiec tym sie nie zajmuje...
Po za tym narazie i tak olewam ten temat.... Najpierw musze zrobic pozadek z turbo teraz siedzi juz 5 i dalej jest cos nie halo.... 2 miesiace juz z tym walcze :grrr:



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn lip 14, 2008 08:02

a ja bywszy we Wrocławiu przywiozłem takie coś :)

Obrazek

racingowa skrzynia GGU z przełożeniem V biegu 0,700 :bigok:

pochodzi z Ibizy 2007 i ma 7 tys km przebiegu :)

na 5 przy 4500rpm bedzie koło 240 km/h :helm:

i spalanie tradycyjnie

Obrazek

jak bym nie jeździł, klima czy bez, w słoncu czy w ulewie 950km do rezerwy :)

ps. w czoraj na 8-ce było tyle wody że na V biegu przy 120 po przybutowaniu w ciągu sekundy miałem 180 na szafie :grrr: napęd na 4 łapy to jest jednak to :bigok:
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 08:08 przez cowboy, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn lip 14, 2008 08:12

podejdzie ta skrzynka do ciebie?


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości