SZERSZEŃ: Golf R + wydech MG + CS dolot i soft 3.0 = 360KM

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » pn maja 02, 2011 18:35

MatthewG pisze:Jeszcze wielokrotnie Cię zaskoczę, zobaczysz :kac:
Oby pozytywnie!!! :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: daniel1d » pn maja 02, 2011 18:40

zlos pisze:
daniel1d pisze:Trochę :D
Spotkamy się, polubimy się i pomyślimy co dalej :)
Nie mam nic na przeciwko :)


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » pn maja 02, 2011 19:16

Daniel, kilka razy byliśmy na tej samej imprezie, ale nie udało się złapać. Jak będziesz w Wawie to puść mi PW lub po prostu zdzwońmy się - nadal mam nadzieję, że uda Ci się przyjechać na R-Gruppe :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: daniel1d » pn maja 02, 2011 19:22

Jak będę się wybierać do Wawy to dam znać, co R-Gruppe to też mam taką nadzieję :D


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: vrs » pn maja 02, 2011 19:44

zlos pisze:
vrs pisze:No ja jestem za ;). Tylko nie wiem jak plan dnia jest na jutro, co tam pani Żona wymyśliła :smoke:
Super. Zdzwońmy się jutro po kawie :)
Przekręcę jeszcze do Jacka (ktokolwiek - biała eRka), on też wyrażał chęć.
Może za dnia na C? Nie powinno być tłoku ta R-ka Jacka to DSG/Seria? Chętnie przy okazji bym zobaczył jaka jest różnica na kresce, no i oczekuję na przejazd na prawym u Ciebie :hmm:


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: MatthewG » pn maja 02, 2011 19:46

zlos pisze:Oby pozytywnie!!! :)
Tylko tak :chytry:

Ja też mam nadzieje Daniel, że uda Ci się złożyć samochód na czas i dotrzymasz nam towarzystwa na zlocie :D


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » pn maja 02, 2011 19:47

Tak, Jacek ma serię DSG. Będziesz mógł porównać serię manual vs. seria DSG.
Jutro zadzwonię do Jacka i postaram się coś nagrać za dnia :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » pn maja 02, 2011 19:48

MatthewG pisze:Ja też mam nadzieje Daniel, że uda Ci się złożyć samochód na czas i dotrzymasz nam towarzystwa na zlocie :D
W końcu Daniel miałby chyba najmocniejszą mk4 na zlocie, możliwe, że najmocniejsze auto w ogóle :) Uturbione R32 to już fiufiufiu, poważna sprawa!


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: vrs » pn maja 02, 2011 19:52

No chyba ze PiSi wpadnie...


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: zlos » pn maja 02, 2011 19:54

vrs pisze:No chyba ze PiSi wpadnie...
Niewielka szansa - musiałby się rozwieść ;) Jedzie na urlop z żonką...


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

JJacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: JJacek » pn maja 02, 2011 20:33

PiterGOLF pisze:Można być szybkim z zakrętach i tak samo po prostej. Zrób czas na 1/4 tą swoją erką poniżej dychy i dopiero pisz że to jest nudne. Jeden lubi to drugi co innego. Takie życie, tacy ludzie... Ale widzie ze off top w temacie ci w oogle nie przeszkadza kolego?
Takie życie, że 'wyścig' na 1/4 mili to głównie rywalizacja maszyn, a później kierowców.
PiterGOLF pisze:Skrzynia jest z golfa IV 2,8 V6 4motion napędy tak samo. Do tego jest haldex z regulacją rozłożenia napędów (4 pozycje)
Co to jest 'rozłożenie napędów' ?
vr6syncro pisze:auto czarnego ma w pełni regulowane zawieszenie koni i w zakrętach trzyma się jak przyklejowy, hamulce 288 z golfa vr6 też w zupełności wystarczają, abs działa jedyne czego mu brakuje w porównaniu z tobą to kontroli trakcji i innych elektronicznych piepszotów które tylko zamulają
Auto się trzyma dobrze jak ma lepszy stabilizator, wtedy nie buja się jak ponton na zakrętach. Zawieszenie Koni tylko jakie? 288 to może do Golfa mk2 GTI 16v może się nadawać, jak tam wylądowały klocki ferodo ds2500 albo lepiej ds3000 to może rzeczywiście wytrzyma chociaż trochę upalania na torze.
zlos pisze:Haldex nie może być rzeźbiony - co najwyżej ma sterownik z przerzutką w 3 pozycje: 0:100, 50:50 i 90:10 (gdzieś wklejałem linka do artykułów o haldexach, w nim jest wyjaśnione dlaczego nie można dać 100% na tylną oś). Chyba, że ktoś ma doktorat z elektroniki i poprawił to, co Szwedzi i tak robią nieźle. Taką przepinkę ma PiSi w swoim potworku.
Haldex może dać 100% na tylną oś, jest to kwestia specyficznej nawierzchni i tego, że Haldex dąży do wyrównania obrotów przedniej i tylnej osi.
zlos pisze:Pomimo tego na torze zdarza mi się objechać fabryczne subarynki. Dłubane subarynki i evo są absolutnie poza moim zasięgiem, szczególnie z centralnym dyfrem, bo te chodzą jak przecinaki... Wymarzona poprawka golfa r20 - wrzucić aktywny centralny dyferencjał. Kilkoma subarynkami z tym cudem jeździłem i po prostu mowę odbiera jak to chodzi w zakręcie. Pyk-pyk, poprzestawia i znowu ciągniesz czterema pazurami do przodu. Cudo!
No niestety w Haldexach w tym miejscu jest zwykła przekładnia kątowa. Z drugiej strony jeszcze trochę i Haldex zbliży się do ideału, czyli napędu, który potrafi przyłożyć dowolny wektor siły do dowolnego koła w zależności od przyczepności.
vr6syncro pisze:vrs, właśnie tak jest w aucie kolegi, po wbiciu trójki zaciąga ręczny na jeden ząbek i jedzie ośką, a nad sterownikiem siedział miejscowy elektronik i zrobił więcej opcji niż wymyślili szwedzi pomimo tego że nie ma doktoratu
Miejscowy elektronik zrobił tyle i tylko tyle na ile pozwolili szwedzi w swojej konstrukcji.



Awatar użytkownika
vrs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: pn gru 06, 2010 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: vrs » pn maja 02, 2011 21:52

JJacek pisze: Haldex może dać 100% na tylną oś, jest to kwestia specyficznej nawierzchni i tego, że Haldex dąży do wyrównania obrotów przedniej i tylnej osi.
Rozumiem że masz na myśli 100% momentu bo nie ma możliwości żeby tylna oś kręciła się szybciej niż przednia. Tym się właśnie różni haldex od "prawdziwych" napędów 4x4 opartych ma centralnym mechanizmie różnicowym. Choćby prosty torsen stosowany w Audi S4 pozwala na to by koła tylne obracały się szybciej od przednich (stosunek 40:60). Że o systemach z aktywnym dyfrem z miśków czy surbu nie wspomnę.
JJacek pisze:No niestety w Haldexach w tym miejscu jest zwykła przekładnia kątowa. Z drugiej strony jeszcze trochę i Haldex zbliży się do ideału, czyli napędu, który potrafi przyłożyć dowolny wektor siły do dowolnego koła w zależności od przyczepności.
No w haldexie nie ma dyfru a jakoś ten tył musi być dołączony. Podstawowa różnica pomiędzy poprzednimi haldexami a IV jest taka że w IV napęd domyślnie jest spięty tak jak pisałem w stosunku 90:10 dlatego przenoszenie momentu pomiędzy osiami odbywa się płynnie bez wyczucia momentu dołączania tyłu. Haldex IV gen ma jeszcze eLSD które pozwala na przenoszenie momentu pomiędzy kołami z tyłu ale w VW jest to niedostępne. Można to natomiast dokupić w Oplu lub Saabie.

PS Polecam link który wcześniej podawałem


Pozdrawiam
Michał [vRS]

Manual Devil :twisted:

ksyniu22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 13:15
Lokalizacja: Brzeźno/Poznań

Re: Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: ksyniu22 » pn maja 02, 2011 22:14

daniel1d pisze:
zlos pisze: daniel1d napisał(a):Zawsze może nakleić na moim :P

Kusisz? ;)
wy tu o zakladaniu reklam i sponsorowaniu jednego przez drugiego z forum a ja odbije z toru i zapytam czy ktos mnie nie zabierze na sprt R-gruppe? :D
moge zasponsorowac dobra flaszke albo bak paliwa :bigok:



JJacek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Mk6 Golf R + wydech MG + CompSport 3.0 = 340KM

Post autor: JJacek » pn maja 02, 2011 22:23

Tak, pisałem o rozkładzie momentu.
Co do Haldexa 2-giej generacji (mk5 R32, S3 II gen do pewnego momentu, A3 3.2 quattro), to kiedyś Patryk z Compsportu pisał o tym, że jest to napęd stały (VAG?). Z tego co czytałem i rozumiem, niektóre instalacje były chyba skonfigurowane w ten sposób (z inicjalnym rozkladem np 95/5 czy 90/10).



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości