[mk IV] Smoła by Pele

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Re: [mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: -=RAFAL=- » pn kwie 11, 2011 21:00

fasd pisze:
-=RAFAL=- pisze:lusterka można przecież okleić folią, 30 minut roboty i gotowe a jak się nie spodobają albo odwidzi się pomysł na auto to można w kilka minut odkleić folię i ma się oryginalny lakier
raczej 30 min roboty to jednak chyba troche przesadziłes, ja ostatnio oklejałem bialą folią tez w mk4 na lusterko schodziło mi ok 2 godziny nie liczac ze ze dwa razy na nowo ją kleiłem co by wygladało dodam ze robiłem to pierwszy raz :)
wszystko zależy jaką folią to robisz. jeśli specjalną do oklejania to naklejasz na największej płaskiej powierzchni potem grzejesz opalarką i folia rozciąga się jak szalona, dociskasz i naciągasz i naprawdę z zegarkiem w ręku da się to zrobić w 30 minut (mowa oczywiście o czasie jak już obudowy są zdemontowane, umyte).

wygląda lepiej ale tak jak Ci mówiłem pelton będzie koza i jest a na dodatek zdjęcie robione lekko z góry - a co by się działo i jak by wyglądało jak byś fotkę zrobić prostopadle do błotnika?



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » pn kwie 11, 2011 21:30

to jest przejściowe, na spokojne stoczę tył i wyprowadzę sprawę tak jak powinno to wyglądać :)
dziś porównywałem to z borą kolegi, ma 225 40 r18, opona wypełnia szczelnie nadkole ale takiej gleby ja u mnie nie ma :) 215 35 r18 robi swoje...
pod koniec kwietnia problem zostanie rozwiązany, teraz trzeba to przeczekać :) :) :) :popcorn:



Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: KoVal » pn kwie 11, 2011 21:33

pelton pisze:to jest przejściowe, na spokojne stoczę tył i wyprowadzę sprawę tak jak powinno to wyglądać
pelton, sesja i zmieniaj podpis :wazniak:
jak ogarniesz tył będzie spoko, teraz wchodzi tam drugie takie koło :los2: :hmm:



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » pn kwie 11, 2011 21:36

KoVal pisze: teraz wchodzi tam drugie takie koło
super :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Re: [mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: -=RAFAL=- » pn kwie 11, 2011 22:03

pelton pisze: dziś porównywałem to z borą kolegi, ma 225 40 r18, opona wypełnia szczelnie nadkole ale takiej gleby ja u mnie nie ma :)
225/40 to wielki kondon - poprzedni sezon miałem taką oponę i nie byłem zachwycony
dla mnie na tą chwilę optymalnym rozwiązaniem jest opona 215/40 bo ładnie wypełnia nadkola, przy 9J nadal jest naciąg a więc nie obciera opona o ranty nadkoli a jak ma się auto do jazdy na co dzień tak jak ja to nawet odrobinę komfortu da się odczuć :)



Awatar użytkownika
fasd
TDI++ 190PS
TDI++ 190PS
Posty: 606
Rejestracja: śr lip 19, 2006 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: fasd » pn kwie 11, 2011 23:00

-=RAFAL=- pisze:wszystko zależy jaką folią to robisz. jeśli specjalną do oklejania to naklejasz na największej płaskiej powierzchni potem grzejesz opalarką i folia rozciąga się jak szalona, dociskasz i naciągasz i naprawdę z zegarkiem w ręku da się to zrobić w 30 minut (mowa oczywiście o czasie jak już obudowy są zdemontowane, umyte).

mowisz o foli wylewanej :) wiem wiem bo taką użyłem ale moze mi powiesz dlaczego mi takie małe bąbelki wychodzą? musze ja naprawde dobrze nagrzac zeby był git:) a do środka też ją naciągales? bo jak tylko po zewnetrznej stronie to dupnie to wyglada :)

pelton pisze:pod koniec kwietnia problem zostanie rozwiązany, teraz trzeba to przeczekać :) :) :) :popcorn:
No to wszyscy czekamy na koniec kwietnia choć cos mi sie wydaje ze nie wytrzymasz i bedziesz szybciej kombinował :P tylko ciekawe jak ty bedziesz sie teraz ganiał jak dasz go mocno w dół bedziesz potrzebował drogi gładkiej jak lustro zeby depnąć :P


viewtopic.php?f=89&t=241036 MOJ DUPVWóZ
SPRZEDAM ALU SANTA MONICA ORYGINAŁ WIECEJ PW
WIOSNA 2011
PIERWSZY NA POMORZU i PRAWDOPODOBNIE w PL MK IV 2.0 TDI 8V
Lato 2012 ????

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: -=RAFAL=- » pn kwie 11, 2011 23:37

fasd, mi chodzi o taką folię jak na tym linku
" onclick="window.open(this.href);return false;
można ją chłodzić, grzać rozciągać i znów chłodzić i tak w nieskończoność. ogólnie nakładasz folię po całości a tam gdzie folia leży luźno to ją mocno podgrzewasz i po kawałku wciskasz tak jak jest to od minuty 6:15
ja jak znajomym oklejałem lusterka to grzałem całość potem na odwal się naklejałem tak żeby folii wystarczyło a potem miejsca które chciałem rozciągnąć to grzałem. do środka trochę folij dawałem ale tylko tyle żeby nie było widać jej końca.



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » wt kwie 12, 2011 13:13

fasd, ja uprawiam spokojny "crusing" tak zwany POM bez szaleństw i upalania, ta dzisiejsza młodzież :helm: :helm: :helm: tylko by upalała i kilowała :smoke:
we Wrocławiu jest kilka dróg gdzie można pocisnąć gada więc o to się nie martwię :) co raz więcej frajdy sprawa mi spokojna jazda :D dziwne, co nie?!?
fasd pisze:nie wytrzymasz i bedziesz szybciej kombinował
True, chyba już po powrocie z Niemiec będę ogarniał tył:)

-=RAFAL=-, pomysł ciekawy ale chyba na te lusterka się nie zdecyduję, będzie za pstrokato :popcorn: wg. mnie, wolę bardziej stonowane akcenty, koła i BRA mi wystarcza



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: truckman » wt kwie 12, 2011 13:54

Co wy tak o tej glebie. Trzeba zredukowac dziure w nadkolu, a nie orac miską. Wiem co mowie bo rok temu po prostu jezdzilem a teraz sie tocze bo z 225/40 wpadlo 215/35 i treba bylo polozyc :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » pt kwie 15, 2011 17:57

dziś się zabrałem za polerkę budy, ogarniałem to ręcznie bez użycia maszynki :satan:
niestety aparat którym robiłem fotki nie jest w stanie oddać faktycznego efektu przed i po całej robocie, nie wziąłem ze sobą lepszego tylko małą kieszonkową cyfrówkę
efekt jest naprawdę konkretny, wcześniej na masce i dachu były "swirle", teraz tego kompletnie nie ma, kolor stał się bardziej głęboki, wg mnie robi robotę cały ten zabieg :) jest praco i czasochłonny ale warto,

do roboty użyłem:

glinka na sam początek aby zebrać z auta cały syf itp.
http://showcarshine.pl/487-valetpro-yel ... ykant.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pasta polerska, SSR3 tylko przeleciałem bardziej zmatowione elementy, reszta 2,5 2 i 1
http://showcarshine.pl/305-poorboy-s-ss ... fibra.html" onclick="window.open(this.href);return false;

aplikowane i polerowane za pomocą TRICOLORA
http://showcarshine.pl/394-monster-shin ... shing.html" onclick="window.open(this.href);return false;

po polerce czas na politurę
http://showcarshine.pl/108-poorboy-s-wo ... fibra.html" onclick="window.open(this.href);return false;

no i na sam koniec wosk, został mi SONAX więc go zużyłem, wkrótce będę się zaopatrywał w DODO JUICE
http://showcarshine.pl/417-dodo-juice-b ... akier.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczywiście do aplikacji politury i wosku pady gąbkowe a później ręczna jazda mikrofibrą.

Tak to mniej więcej wygląda na fotkach :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 15, 2011 19:38 przez PELE, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bio
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:45
Lokalizacja: Kłodzko

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: Bio » pt kwie 15, 2011 18:16

Mam nadzieję że jesteś zadowolony :bigok: Zebrało wszystkie niedociągnięcia ?


Obrazek

Szukasz porady n/t detailingu czy profesjonalnych kosmetyków ? Napisz w nowym dziale
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=175

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » pt kwie 15, 2011 19:20

Bio, dziękuję za doradztwo, jestem bardzo zadowolony :)
miałem przymatowione 2 elementy w postaci nadkoli, wyciągnęło igiełka, zerwo swirli, rys itp :pub:
wszystko błyszczy :) :) :)



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: -=RAFAL=- » pt kwie 15, 2011 19:25

wygląda nieźle ale żeby naprawdę sprawdzić działanie i ewentualnie porównać przed i po to trzeba było zrobić zdjęcia pod światło (pod słońce lub inne sztuczne światło) to widzę że wszystkie fotki są ze światłem. wtedy było by widać wszystkie ryski, niedociągnięcia itp.



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[mk IV] SMOŁA by PELE GT22 it's here

Post autor: PELE » pt kwie 15, 2011 19:27

zdjęcia były dziś robione z mocno rozproszonym słońcem zza chmur, wszystkie są w takim klimacie, kombinowałem ustawienie aparatu tak aby pokazać przed i po ale aura dzisiejszego dnia mi na to nie pozwoliła :(
dwie osoby dziś widziały auto przed i po, zauważyły ogromną różnicę, ja również :)



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości