SZERSZEŃ: Golf R + wydech MG + CS dolot i soft 3.0 = 360KM

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: zlos » czw sie 26, 2010 15:31

ravraj pisze:Zlos gdy tak sportowo latasz i ostro tniesz zakrety.. jakie masz srednie spalanie?
Średnie z 9.000 km mam na poziomie 13.5 l / 100 km.
Ostre duszenie w mieście to powyżej 16.0 l / 100km, jazda po torze +20l / 100km, trasa ok. 10l/100.

Bierz pod uwagę, że mam wirusowane auto, więc pali nieco więcej.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
ravraj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob sie 21, 2010 18:00
Lokalizacja: NT

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: ravraj » sob sie 28, 2010 16:09

Bywaja wirusy które powodują zmniejszenie spalania - opróćz oczywiscie podniesienia mocy..
szczyci sie tym np firma heico porpawiajaca volva zdaje sie...
pewnie compsporty do tego jeszcze nie doszly :bajer:
choć niekoniecznie


Golf R 2.0 TSI 270 KM(199 kW),4MOTION, Rising Blue,3dr, Vienna, DSG, DCC, zklany dach, kamera Rear Assist,RCD 510, 19"Talladega http://tinyurl.com/7no3oju

Posiadasz PS3? Wozisz tyłek w GT5? Temat dla Ciebie ==> http://tinyurl.com/7yt5jzj

Awatar użytkownika
ledman
pssst
pssst
Posty: 1402
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 22:53

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: ledman » sob sie 28, 2010 16:19

ravraj pisze:Bywaja wirusy które powodują zmniejszenie spalania - opróćz oczywiscie podniesienia mocy..
szczyci sie tym np firma heico porpawiajaca volva zdaje sie...
pewnie compsporty do tego jeszcze nie doszly :bajer:
spadek spalania polega na tym, że nie dusisz tak mocno pedału gazu, gdyż masz większą moc. Stąd wydaje się, że spalanie spada.
A jak ciśniesz zawirusowane auto, to jasna sprawa, że pali więcej od ori



Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: zlos » sob sie 28, 2010 22:54

ravraj pisze:np firma heico porpawiajaca volva zdaje sie...
bo jeżdżę vo... volno... to palę ma... mało?


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
ravraj
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob sie 21, 2010 18:00
Lokalizacja: NT

Re: Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: ravraj » ndz sie 29, 2010 09:04

szczerze wątpię :chytry: a nawet nie wierze by uzytkownicy i tunerzy mniej deptali samochody po wirusie :grin:
wlewa sie do pustego baku liter paliwa przed i po programie i przejezdza tasama traske takasama predkoscia w podobnych warunkach
zlos pisze:
ravraj pisze:np firma heico porpawiajaca volva zdaje sie...
bo jeżdżę vo... volno... to palę ma... mało?
te volvo tez volno jeździ?
http://www.heicosportiv.de/mainframe.asp?lang=en&e1=159" onclick="window.open(this.href);return false;


jak juz pisze posta to moze ktoś mi powie czy da sie załatwic dekielek vw do takiej felgi:
http://motoallegro.pl/komplet-felg-audi ... 50147.html" onclick="window.open(this.href);return false;
by samochód wyglądał tak:
http://i45.tinypic.com/imv0hg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
i co myslicie o wsadzeniu takowej do erki?
chyba robie OT? :goof:


Golf R 2.0 TSI 270 KM(199 kW),4MOTION, Rising Blue,3dr, Vienna, DSG, DCC, zklany dach, kamera Rear Assist,RCD 510, 19"Talladega http://tinyurl.com/7no3oju

Posiadasz PS3? Wozisz tyłek w GT5? Temat dla Ciebie ==> http://tinyurl.com/7yt5jzj

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: daniel1d » ndz sie 29, 2010 14:48

poniżej 5s do setki jest już nieźle :D A z jakich obrotów ruszasz? DSG fajna sprawa jak by można było jeszcze z odcinki ruszać bez problemu to by dopiero było.Biegi zmienia szybko ale znów traci się przy starcie..Ciekawe jaki nm wytrzyma taka skrzynia..Co do spalania aut bo virusie to palą mniej jak się jeździ spokojnie.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: mazi » ndz sie 29, 2010 22:45

a czy spalanie jest ważne przy takim aucie^^ tu raczej chodzi o moc i wrażenia z jazdy niż o eco jazdę



Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: Forest89 » ndz sie 29, 2010 23:22

Nie no jak dla mnie jest ważne. Przecież to jakby nie było Golf w wersji ekstremalnej, ale Golf.

O spalanie to się nie pytamy w takich autach jak Ferrari, Lambo... :)



Awatar użytkownika
MatthewG
VW Baron
VW Baron
Posty: 3091
Rejestracja: pn cze 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Polska

Re: Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: MatthewG » pn sie 30, 2010 23:08

Myślę, że na Golfinie taka felga będzie kozak :bajer: Pytanie tylko jak będzie wyglądać jazda na polskich drogach z 19", mnie ten rozmiar strasznie kusi..
To zdjęcie jest z golfmk6.com/forums i jeśli jesteś bardzo ciekawy jak wyglądałaby z tym R'ka to ten gościu zmienił zderzaki na takie jakie my posiadamy w naszych bryczkach więc sobie zerknij :)


2015 - ... Mocy przybywaj?
2010 - 2014 Golf .:R20

Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: Kristensen » pt wrz 03, 2010 13:41

ravraj pisze:Bywaja wirusy które powodują zmniejszenie spalania - opróćz oczywiscie podniesienia mocy..
szczyci sie tym np firma heico porpawiajaca volva zdaje sie...
pewnie compsporty do tego jeszcze nie doszly :bajer:
choć niekoniecznie
Dla profesjonalnej firmy nie jest problemem napisanie programu obniżającego zużycia paliwa i podnoszącego moc,oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Żeby nikt się nie spodziewał, że moc wzrasta np o 30%, to zużycie również spadnie o 30 %.
Forest89 pisze:Nie no jak dla mnie jest ważne. Przecież to jakby nie było Golf w wersji ekstremalnej, ale Golf.

O spalanie to się nie pytamy w takich autach jak Ferrari, Lambo...
Nie no jak dla mnie jest ważne. Przecież to jakby nie było Golf w wersji ekstremalnej, ale Golf.

O spalanie to się nie pytamy w takich autach jak Ferrari, Lambo... :)
Forest89, chyba nie uwierzyłeś w bajki producenta, że R spali 8 l/100km ;). Spojrz na to w inny sposob. Jest to golf, ale fabrycznie nowy, po modach o mocy 300 KM, z nowocześniejszym automatem, napędem 4x4, który to golf objedzie na trasie 95% napotkanych aut. Za tą cene mógłbyś kupić auta klasy premium np nowego mercedesa C, bmw3, ale w ubogiej wersji, ze słabszym silnikiem, cięższe, ktore to na trasie mogą zostać objechane przez kia ceed 2.0 po programie. Nie chodzi tylko o zabawe, ale też o bezpieczeńśtwo/przyśpieszenia podczas jazdy- nasuwa sie przykład właśnie volvo. Ograniczenia prędkości w Szwecji, ale mimo tego volvo w swoich większych autach typu S60, V70, S80 stawia na silniki turbodoładowane 2.4/2.5 o mocach przekraczających moc potrzebną do osiagnięcia 90 km/h.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: zlos » wt wrz 07, 2010 22:38

daniel1d pisze:poniżej 5s do setki jest już nieźle A z jakich obrotów ruszasz? DSG fajna sprawa jak by można było jeszcze z odcinki ruszać bez problemu to by dopiero było.Biegi zmienia szybko ale znów traci się przy starcie..Ciekawe jaki nm wytrzyma taka skrzynia..Co do spalania aut bo virusie to palą mniej jak się jeździ spokojnie.
Mimo to kosmos dzieli mnie od Twoich osiągów ;)

DSG to porąbany kawałek softu jest, czasem pozwala wyżej startować, czasem niżej. Ale to TYLKO przy startach typu 1/4 mili. Czekam aż chłopaki z CS-a będą mieli sterownik do programowania DSG, to trochę pokombinuję. Chciałbym mieć start z poziomu 3.900-4.200 obrotów, z testów wychodzi, że jest optymalnie. Te 4,8 sekundy wykręciłem z 3.600 z launch control.

Byłem w ten weekend na profi torze samochodowym i tam DSG wygrało bezapelacyjnie. Szybkość zmiany biegu, trzymanie auta na gazie w zakręcie, ciągły moment na kołach - miód i miodzio. Rączki cały czas na kierownicy, o wiele lepsza kontrola w zakrętach, mogłem się skoncentrować na torze jazdy i optymalnym gazie. Jestem zachwycony! :)
MatthewG pisze:ślę, że na Golfinie taka felga będzie kozak Pytanie tylko jak będzie wyglądać jazda na polskich drogach z 19", mnie ten rozmiar strasznie kusi..
I tutaj smutna prawda. Zmieniam już trzecią oponę rozpieprzoną na 18" feldze. Na 18" masz 4 cm gumy do asfaltu. Na 19" 3,5 cm... U mnie z 19" felą byłaby już pewnie piąta opona...


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: daniel1d » wt wrz 07, 2010 22:45

zlos pisze: I tutaj smutna prawda. Zmieniam już trzecią oponę rozpieprzoną na 18" feldze. Na 18" masz 4 cm gumy do asfaltu. Na 19" 3,5 cm... U mnie z 19" felą byłaby już pewnie piąta opona...
Może to coś z felgami jest nie tak, ja na 18" jeżdżę od 2 lat i jest wszystko dobrze (oprócz jednej sytuacji ale tam ktoś specjalnie rozłożył duże kamienie na drodze).


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: zlos » wt wrz 07, 2010 22:52

Kristensen pisze:Dla profesjonalnej firmy nie jest problemem napisanie programu obniżającego zużycia paliwa i podnoszącego moc,oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Żeby nikt się nie spodziewał, że moc wzrasta np o 30%, to zużycie również spadnie o 30 %.
Jest to prawda najprawdziwsza dla dieselków. W benzynie nie jest już tak różowo i jeśli po wirusie pozostaniesz na tym samym poziomie, to firma jest bardzo profi i cacy. Ja mam zużycie bez zmian... Choć głód mocy wzrasta ;)
Kristensen pisze:Jest to golf, ale fabrycznie nowy, po modach o mocy 300 KM, z nowocześniejszym automatem, napędem 4x4, który to golf objedzie na trasie 95% napotkanych aut. Za tą cene mógłbyś kupić auta klasy premium np nowego mercedesa C, bmw3, ale w ubogiej wersji, ze słabszym silnikiem, cięższe, ktore to na trasie mogą zostać objechane przez kia ceed 2.0 po programie.
Kwintesencja. VW daje sporo auta za normalną cenę i wydaje się, że tutaj płacisz najmniej za markę i szpan a najwięcej za zaawansowane technologicznie auto. Dodatkowo Golfik R nie "wystaje" z asfaltu za bardzo i panowie z czterorurkowych aut są o wiele bardziej zdziwieni. Kupi sobie ktoś furę za pół miliona i myśli, że objedzie go tylko fura za milion... a tymczasem złoś nie śpi ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Mk6 Golf R DSG 4x4 +300KM virus 2.00 by CS Łódź

Post autor: zlos » wt wrz 07, 2010 23:00

daniel1d pisze:Może to coś z felgami jest nie tak, ja na 18" jeżdżę od 2 lat i jest wszystko dobrze (oprócz jednej sytuacji ale tam ktoś specjalnie rozłożył duże kamienie na drodze).
Sprawdzałem po każdym strzale, felgi są proste lub już prostowane (alusy). Magnezowe wytrzymują o wiele więcej, choć jedną już też przykosiłem (wyprostowane i pomalowane na czarny brokacik leżą i czekają na zimówki). Pewnie sporo w tym pecha a jeszcze więcej dziur w drodze, ale coś mi się ostatnio przydarza zbyt często. Gumy mam teraz topowe, a seryjne dunlopy maxxx gt wypadły po 2000 km jazdy (kałuża położyła się na dziurze).

Teraz śmigam na Michelenkach PS2, ale te też skonały w kontakcie z polskimi dziurostradami - na torze w Ułężu pękł mi bark opony a wcześniej to już 2x gwoździk zamieszkał i kołkowałem ją...

W sumie to chyba tylko ćwiekowany jesion na polskie drogi sprawdzi się na pewno. Gumowa reszta ma dni policzone... to tylko kwestia znalezienia odpowiedniej pułapki w asfalcie.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości