SZERSZEŃ: Golf R + wydech MG + CS dolot i soft 3.0 = 360KM

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Post autor: zlos » ndz maja 16, 2010 22:27

HYMURT pisze:Na początku nawet nie chciałem zabierać głosu w dyskusji o kasie, ale ponieważ tak uporczywie męczycie temat to coś napisze!! Być może jak się napisze ze się zapłaciło 150 tys. za golfa to może szokować! Ale z drugiej strony nikt się przecież nie spodziewał, że będzie kosztował 90tys prawda!! Ale jak się napisze, że się zapłaciło 150 tys. za 270 konny samochód z napędem na 4 koła, skórzaną tapicerką i ..itd itp. no to wygląda na okazje roku prawda!  A tak na poważnie to uważam wybór kolegi za doskonały, bo tak naprawdę, co innego miał wybrać??

-Audi S3 jak już zostało ustalone jest jeszcze droższy!
-BMW 1 ma napęd na tył,
-Ford Focus RS jest wulgarny z wyglądu i świeci ze 100 KM jednym ze swoich 3 kolorów i ma 305 KM na przedniej osi!,
-Mazda MPS jest tragiczna w środku (dzisiaj oglądałem) i dziwna z zewnątrz!
-Toyota już się nie bawi w lidze hothaczów!
-VW Sirocco R jest 3D tylko ( a koledze zależało na praktyczności samochodu)
-Civic Typ-R to liga golfa GTI!

I to wszystko!!!!! a no jeszcze Subaru, które właściwie niema bagażnika.
Co moim zdaniem najbardziej przemawia za GOLFem R to jest fakt, że jak się ktoś nie zna to stanie obok tego samochodu i powie O GOLF! Ten samochód nie krzyczy wszem i wobec ooo mam 300 koni i jestem cholernie szybki (jak to robi Focus RS), jest po prostu dyskretny i to jest jego największa zaleta!

Pozdrawiam!

P.S. Co do paliwa to faktycznie musisz tankować lepsze!? Powiem szczerze, że miałem do czynienia z Audi RS6 i na dekielki było żeby lać 95!!!!
Dziękuję za zestawienie konkurencji, zgadzam się co do joty :bigok:

Faktycznie, nie lubię aut krzykliwych, które z 3 kilometrów krzyczą - mam, kurna, ale mam kucyków! Jedyna przyjemność jaką czerpię z faktu istnienia tych aut to killowanie ich przy starcie spod świateł ;)

S3 po prostu mi się nie podoba. Z całym szacunkiem do kolegów z Audi, nie pasuje do mnie. Ja chodzę w dżinsach, nie golę się cały tydzień i palę mocne Marlboro, więc nie pasuje do mnie wizerunek kierowcy S3. ;)

Do Subaru dodałbym tylko ochydną stylistykę - spojlery projektuje ten sam gość, co robi na co dzień projekty użytkowe uchwytów od wiaderek ;)

Scirocco R ma napęd tylko na przód no i jest 0.5 sek wolniejszy do setki.

Wg mnie Golf jest naprawdę autem dopracowanym w tak maleńkich szczegółach, że wielu producentów może tylko pomarzyć o takim poziomie praktyczności, ergonomii i poręczności. Niemiecki pragmatyzm wymieszany z czystą adrenaliną z jazdy :)

Odnośnie paliwa to powiem tak: w Niemczech lałbym 95 oktanową, ale w Polsce wolę trochę lepszą. W trakcie testów w CompSporcie wyraźnie wychodziło na to, że czujniki komputera cofały zapłon m.in. z powodu kiepskiej (tylko Verva) jakości wachy. Ergo: jak już tak walczę o te 3 ostatnie kucyki, to wolę, aby silnik wiedział, że ma prawdziwy rosołek na kurze podany do baku, a nie jakąś zupkę z torebki ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

HYMURT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 10:49
Lokalizacja: BYD

Post autor: HYMURT » ndz maja 16, 2010 22:37

No fakt rosołek z wiejskiej kury najlepszy! Nawet nie wiedziałem, że Sirocco ma tylko na przód napęd! Człowiek się całe życie uczy!

A co do koni to powiedz tak szczerze, to dla czystej idei robisz prawda!? Bo jakoś mi się nie wydaje żebyś świeżo po zakupie stwierdził, że 270 to jednak do Golfa za mało 


"Prędkość nie zabija, zabija nagłe zatrzymanie"

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Post autor: zlos » ndz maja 16, 2010 22:45

HYMURT pisze:A co do koni to powiedz tak szczerze, to dla czystej idei robisz prawda!? Bo jakoś mi się nie wydaje żebyś świeżo po zakupie stwierdził, że 270 to jednak do Golfa za mało
Chodzi bardziej o świadomość tego, co pod pedałem śpi, aniżeli o faktyczną potrzebę :)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » ndz maja 16, 2010 23:30

HYMURT pisze:Na początku nawet nie chciałem zabierać głosu w dyskusji o kasie, ale ponieważ tak uporczywie męczycie temat to coś napisze!! Być może jak się napisze ze się zapłaciło 150 tys. za golfa to może szokować! Ale z drugiej strony nikt się przecież nie spodziewał, że będzie kosztował 90tys prawda!! Ale jak się napisze, że się zapłaciło 150 tys. za 270 konny samochód z napędem na 4 koła, skórzaną tapicerką i ..itd itp. no to wygląda na okazje roku prawda!  A tak na poważnie to uważam wybór kolegi za doskonały, bo tak naprawdę, co innego miał wybrać??

-Audi S3 jak już zostało ustalone jest jeszcze droższy!
-BMW 1 ma napęd na tył,
-Ford Focus RS jest wulgarny z wyglądu i świeci ze 100 KM jednym ze swoich 3 kolorów i ma 305 KM na przedniej osi!,
-Mazda MPS jest tragiczna w środku (dzisiaj oglądałem) i dziwna z zewnątrz!
-Toyota już się nie bawi w lidze hothaczów!
-VW Sirocco R jest 3D tylko ( a koledze zależało na praktyczności samochodu)
-Civic Typ-R to liga golfa GTI!

I to wszystko!!!!! a no jeszcze Subaru, które właściwie niema bagażnika.
Co moim zdaniem najbardziej przemawia za GOLFem R to jest fakt, że jak się ktoś nie zna to stanie obok tego samochodu i powie O GOLF! Ten samochód nie krzyczy wszem i wobec ooo mam 300 koni i jestem cholernie szybki (jak to robi Focus RS), jest po prostu dyskretny i to jest jego największa zaleta!

Pozdrawiam!

P.S. Co do paliwa to faktycznie musisz tankować lepsze!? Powiem szczerze, że miałem do czynienia z Audi RS6 i na dekielki było żeby lać 95!!!!
Jezeli temat zszedł na ten tor to ja wypowiem swoje zdanie, za te pieniadze kupilbym evo X (nowke) .



Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: stepniak.p » ndz maja 16, 2010 23:31

Dziękuję za zestawienie konkurencji, zgadzam się co do joty :bigok:
ja też :bigok:
zlos pisze:Do Subaru dodałbym tylko ochydną stylistykę - spojlery projektuje ten sam gość, co robi na co dzień projekty użytkowe uchwytów od wiaderek ;)
ale to mówisz o tym nowym....Nowy jest gorzej niż tragiczny....ale poprzednia wersja....nie znam śliczniejszego auta :bigok:
zlos pisze:Scirocco R ma napęd tylko na przód no i jest 0.5 sek wolniejszy do setki.
szkoda że ten napęd tylko na przód.....ale i tak jest bardzo fajny :grin:
zlos pisze:Odnośnie paliwa to powiem tak: w Niemczech lałbym 95 oktanową, ale w Polsce wolę trochę lepszą.
Podobno w Polsce jest tak że lejąc Vervę V-power`a itp. masz takie paliwo jak w Niemczech 95 :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Post autor: zlos » pn maja 17, 2010 07:22

Majiic pisze:Jezeli temat zszedł na ten tor to ja wypowiem swoje zdanie, za te pieniadze kupilbym evo X (nowke) .
Rozważalem, tylko że w automacie jest najsłabsza wersja tylko: 2.0 TURBO MIVEC 6 TC-SST: http://www.mitsubishi.pl/dane-techniczn ... volution-X. Golf jest szybszy...


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

HYMURT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 10:49
Lokalizacja: BYD

Post autor: HYMURT » pn maja 17, 2010 12:22

Co się tyczy Subaru i Lancera EVO to oba kosztują około, 200 tys. Czyli są jeszcze droższe niż Golf. Co mnie najbardziej zniechęca do tych dwóch samochodów to wykończenie wnętrza, na boga takiej tandety, jaką oferuje Lacner za 200 tys. to jeszcze nie widziałem (w tej cenie)! Jakość plastików jak z Deawo Lanos-a w bagażniku zamiast wykładziny jakaś szmata filcowa. I wiem, że zaraz ktoś powie, że to są takie samochody i że liczy się silnik i osiągi itd. Ale Jakim cudem Golf może mieć zajebisty silnik i zajebiste wnętrze! To, co mówił kolega dopracowanie i ergonomia wnętrza u Niemców jest nie do prześcignięcia!
Poza tym nie oszukujmy się, ale większość czasu spędzamy za kierownicą samochodu i patrzymy właśnie na wnętrze wiec niech, chociaż nam to sprawia przyjemność!


"Prędkość nie zabija, zabija nagłe zatrzymanie"

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Post autor: zlos » pn maja 17, 2010 12:30

HYMURT pisze:dopracowanie i ergonomia wnętrza u Niemców
W Golfie jest nawet wieszaczek w bagażniku na siatkę z piwem - żeby się flaszki nie poobijały w drodze ze sklepu... ;) Waży całe 2,5 grama, więc w WRC/EVO nie da rady zamontować, bo osiągi zejdą na psy ;)


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

Awatar użytkownika
*GoŁa*
mazowsze squad
mazowsze squad
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 03, 2009 22:25
Lokalizacja: Lipsko/Kielce

Post autor: *GoŁa* » pn maja 17, 2010 12:32

Jedynie pozazdrościć :bajer: :bigok:



Awatar użytkownika
JohnyWWL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1020
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 22:51
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: JohnyWWL » pn maja 17, 2010 23:20

PRZEKOZAK!! :bigok:



WojtasGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:02
Lokalizacja: wawa/laski
Kontakt:

Post autor: WojtasGTI » pn maja 17, 2010 23:37

no no widze ze kolega grubo poleciał, autko kozak , do zobaczenia na drogach :)



Awatar użytkownika
AdiGTI
crow/speedbass
crow/speedbass
Posty: 74
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 15:10

Post autor: AdiGTI » pn maja 17, 2010 23:49

mały kamyk do wcześniejszej dyskusji co potrafi golf R wobec np. scirocco R, subaru czy miśka m.in tu:
... re=related

warto zobaczyć te filmiki do końca

a tu na filmiku golf VI R z manualem i DSG + plus czasy... ciekawe http://www.germancarblog.com/2010/05/vw ... son-video/
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 00:44 przez AdiGTI, łącznie zmieniany 5 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » wt maja 18, 2010 00:29

HYMURT pisze:Co się tyczy Subaru i Lancera EVO to oba kosztują około, 200 tys. Czyli są jeszcze droższe niż Golf.!
Evo nie kosztuje tyle, chyba ze w automacie. Ktory jest kiepski. Pamietam bylem zainteresowanyy kupnem nowego evo w 2009r i chcieli 167tys.



Awatar użytkownika
.:Lola:.
złośnica
złośnica
Posty: 137
Rejestracja: śr lut 20, 2008 15:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: .:Lola:. » wt maja 18, 2010 01:14

Gratuluje, całkiem fajne autko :)



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości