Golf MKI 4x4 ~ 11.5sec do 200

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
Monster18.09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 10, 2006 11:10
Lokalizacja: Drzycim

Post autor: Monster18.09 » pn paź 26, 2009 22:46

pozwole sobie dodac bo ryczy pieknie:
http://www.youtube.com/user/ColinusBarbarianus
Pozazdroscic


Ja kudłaty, durnowaty
reperuje stare graty...

Awatar użytkownika
jarekkoval
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: pt lut 13, 2009 18:36
Lokalizacja: Żarnów (EOP)
Kontakt:

Post autor: jarekkoval » pn paź 26, 2009 22:51

:blush: :blush:
Mega szacun :)



Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » pn paź 26, 2009 23:47

zasadnicze znaczenie dla startow w 4x4 w tak lekkim samochodzie (realnie 950kg) maja opony i uniroyal napewno nie jest idealny do tego

ile pali 4 kapcie?? przy probach startow na odcinku drogi nie oddanym do uzytku jeszcze mozna powiedziec asfalt troche "przykurzony" nie rozjezdzony jeszcze .......d lugo nie wiem ile 20 moze 30 metrow ( przy mocy ok 300KM i ok 300Nm)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt paź 27, 2009 11:16

voj2s pisze:uniroyal napewno nie jest idealny do tego
skoro pali gume to i tak ten uniroyal szybko sie skonczy :) bo to dość miękka opona...
w ciepłych temperaturach moze być lepiej



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » czw paź 29, 2009 15:44

voj2s, odpowiedz na moje pytania zadane wyżej jak możesz bo kolega olożwirski widze że zapracowany ;p

pozdrawiam


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » czw paź 29, 2009 20:57

bandyta mk1love pisze:olozwirski pisałeś coś o planie na ITB to itb ma byc przy turbie czy miało byc n/a ? jesli turbo to czy jakoś zasadniczo zmienią się osiągi? :> domyślam się że inna charakterystyka powinna byc ale co poza tym?
ITB nie bedzie, osiagi sie od tego nie zmienia, poprawila by sie reakcja na gaz.
bandyta mk1love pisze:ja jak ogarne 200-konne 16v ITB i nauczę się tym jeździć zrobię coś takiego jak Ty i również okolice 400 koni mnie interesować będą także jestes dla mnie chłopie majstersztyk :)
Pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia.
bandyta mk1love pisze:jeszcze chciałbym wrócić do tematu napędu...jaki jest podział napędu między przednią a tylnią oś? 50/50 ? Czy może moje pytanie jest bezsensu bo dokładnie nie doczytałem..
Spiecie haldexa jest regulowane potencjomertem w granicach 100/0 do 50/50, przy rozpietym praktycznie tylko os przednia jest napedzana.
bandyta mk1love pisze:Swoją drogą to zastanawia mnie ile to auto rozpędza się czasu do powiedzmy tych 160 czy 200 km/h?
Nie bylo takich pomiarow.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » sob paź 31, 2009 04:14

olozwirski, dzięki za odpowiedźi :) kiedyś jak dojdę do tego etapu co Ty to będę męczył Ci głowę jeszcze :D

Na chwilę obecną zastanawia mnie jaki setup silnika wybrać pod itb...widziałem że sporo pisałeś po forum odnośnie wałów,korb itd..dlatego też do Ciebie zwracam się o pomoc.

2,0 16v myślę że będzie odpowiednim silnikiem i szybciej na nim osiągnę na dzień dzisiejszy wymarzone 200 koni....gadałem z GTO i dowiedziałem się że wął z 1,8 ma mniejsze wykrobienie niż ten z 2,0 co da moźliwośc zakręcenia go wyżej - pytanie tylko który wał będzie najlepszy/najmocniejszy? z g60 będzie chyba najmocniejszy ale czy będzie pasował?

Z czego korby? z g60 będa za krótkie bo z tego co wyczytałem na forum abf ma 159 mm a reszta 1,8 szesnastek i 8v ma korby 144 mm. Więc silnik wyjdzie odprężony i to sporo...wiec co zostawic seryjne z abf'a czy moze np 2e ?

No i co na koniec z tłokami? Z abf'a czy z czego?


Wiem że męcze pytaniami ale spec nie jestem a wieże że mi pomożesz, jeśli nie fizycznie stworzyc 200 konne N/A to może się czegoś więcej nauczę...

Pozdrawiam i z góry dziękuję - Maciek (bandyta)


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » sob paź 31, 2009 11:15

Napisze tu, moze jeszcze sie komus przyda.
Jezeli chodzi o wysokie krecenie silnika to nalezy zwrocic uwage na kilka rzeczy. Silnik seryjny jest tak zaprojektowany a nie inaczej i zeby poprawic fabryke trzeba poprostu dac mu wiecej powietrza i paliwa. Na pierwszy ogien idzie glowica i to jest moim zdaniem klucz, wieksze zawory, lzejszy rozrzad, wieksze kanaly, walki ktore pozwola silnikowi odpowiednio sie napelniac przy wyzszych obrotach. Do tego dolot i wydech. W glowicy jest najwiecej ukrytych KM. Inna sprawa jest czy dol silnika wytrzyma obroty. Przyjelo sie ze predkosc tloka nie powinna przekraczac 25m/s, nie powinno sie tego robic z roznych wzgledow, przyspieszenie tloka w GMP, wytrzymalosc materialu a przy wyzszych predkosciach czyli powyzej 30m/s do utraty filmu olejowego wlacznie. Predkosc tloka mozemy obliczyc ze wzoru skok tloka x obroty silnika / 30000 co daje nam odpowiednio ze wal 86.4 nie powinien przekraczac okolic 8700, 92.8 8100, 95.5 7800. Inym waznym czynnikiem jest RTS czyli rod to stroke ratio (wspolczynnik dlugosci korby do wykorbienia), przjelo sie ze jest on w granicach 1.50 do 1.80 a liczy sie go dzielac dlugosc korby przez skok tloka, np PL/KR ma 1.66, 9A 1.55, ABF 1.71. RTS wieksze lub mniejsze ma tez swoje zalety i wady, najwazniejsze trzy sprawy to napelnianie, przyspieszenie tloka i pod jakim katem tlok dochodzi do tulei. Zeby nie wchodzic za bardzo w szczegoly, niski RTS to lepsze napelnianie cylindra, sposob w jaki tlok przyspiesza w GMP (przyspiesza szybciej, dzialaja na niego wieksze sily), tlok jest ustawiony pod wiekszym katem co zwieksza tarcie, wydziela wiecej ciepla i przyspiesza zuzycie tloka. Taki silnik generuje tez wieksze wibracje. Generalnie taki silnik ma nizej moment obrotowy, silnik na codzien. W druga strone jest odwrotnie, czyli slabsze napelnianie, i mniejsze sily dzialajace na tlok. Oczywiscie nie ma zlotej regoly. Jeszcze co do walow, koncern vag generalnie ma bardzo wytrzymale waly, nawet odlewy. Kute sa napewno: 80mm, 86.4mm z TD, PL/KR, G60 oraz pierwsze 1.8T, 92.8mm 9A, 3A, 6A, nie wiem jak ABF nie pamietam, 95.5 kazdy jaki mialem w reku byl kuty. Tyle z mojego doswiadczenia, napewno jest jeszcze kilka innych silnikow.

bandyta mk1love rob ABFa, szlak jest przetarty, w razie pytan zapraszam na PW.

Co do jedynki to projekt uwazam za skonczony, jeszcze czekam na jakies poprawki softu.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » sob paź 31, 2009 14:38

No to olo gratuluję, że projekt zakończony zwłaszcza ze myślę że jest to najtrudniejszy projekt na tym forum i dryga kwestia że to mk1 było bazą bo to piekne auto ;)

Dzięki wielkie za info a ja się odezwę później na PW jak skończe bo teraz troszkę zajety jestem.

Pozdro i szacun ;D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » ndz lis 01, 2009 13:18

olozwirski pisze: Co do jedynki to projekt uwazam za skonczony
zamykam na prośbę Ola i przenosze do działu zakończone



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn mar 15, 2010 22:29

odmykam znowu na prośbę własiciciela :bigok:



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » wt mar 16, 2010 07:44

cowboy pisze:odmykam znowu na prośbę własiciciela :bigok:
idzie wiosna to cos by sie zaczelo dziac w tym projekcie


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt mar 16, 2010 08:30

:food:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw mar 18, 2010 17:22

mam nadzieje ze na otwarcie sezonu w WST wystartuje :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości