MK2 GTI16V by tauka, czyli od 1.3 CL do GTI :)

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » pt lis 14, 2008 18:50

Bardzo ładny golf, kolor, zmiany, koła w polerce wprowadzają fajny klimat...tylko (moim zdaniem) prosi się o uziemienie...wtedy byłaby przysłowiowa kropka nad "i". Autko się podoba :bajer:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob lis 15, 2008 01:52

VwMarcin pisze:.tylko (moim zdaniem) prosi się o uziemienie
No tak. Też mam niedosyt.
Tylko ja go kolego używam na codzień. A przy takiej glebie jak jest i oponach to przy dwóch osobach w aucie na delikatnej koleinie obcieram sankami, nie mówiac juz o dokładce, która to na byle dziurce na ziemi siedzi. Także jest lekki dylemat. :)


Obrazek

Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » sob lis 15, 2008 09:20

tauka pisze:
VwMarcin pisze:.tylko (moim zdaniem) prosi się o uziemienie
No tak. Też mam niedosyt.
Tylko ja go kolego używam na codzień. A przy takiej glebie jak jest i oponach to przy dwóch osobach w aucie na delikatnej koleinie obcieram sankami, nie mówiac juz o dokładce, która to na byle dziurce na ziemi siedzi. Także jest lekki dylemat. :)

Nierzucam słow na wiatr :hmm: da sie jeździć normalnie na codzień i spokojnie pomykać :smoke: sam jeżdże od kilku latek z -90/-80 a od kilku miesięcy (wspomniany niedosyt :food: ) na ok -100/-80 (od zawsze zima/lato bez rególacji wysokości bo mam KIT-rególacja mi zbędna :kac: )całyczas przy 195/45/14 i według mnie to takie optimum na ulice-nietrzeba sobie zbytnio głowy zawracać stanem nawierzchni i normalnie można szybko pojeździć-poza koleinami bo tak jak piszesz sanki/miska mocno trze choć ja osobiście w koleiny pchać się niemoge absolutnie-jeżdże po tych wybrzyszeniach :kac:
Pisze to bo przy większej glebie a konkretnie zmniejszeniu przestrzeni-nadkole-opona golf zyskałby bardzo-co niezmienia faktu że jest oczywiście bardzo ładny ale może być jeszcze lepiej :bajer: bo autko ma potencjał.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lis 15, 2008 09:21 przez VwMarcin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob lis 15, 2008 09:28

VwMarcin pisze:isze to bo przy większej glebie a konkretnie zmniejszeniu przestrzeni-nadkole-opona golf zyskałby bardzo-co niezmienia faktu że jest oczywiście bardzo ładny ale może być jeszcze lepiej :bajer:
Też o tym cały czas myślę. i jak myśle znaczy że będzie, tylko kwestia czasu. teraz sianko idzie na SWAP, więc może wiosna lato będę myślał o jakimś gwincie, a to tez trza mieć ze 2.5k na to. A naweno coś się stanie z ty,i szparami w nadkolach.
Dziękuję za opinie :)


Obrazek

Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » sob lis 15, 2008 11:43

tauka pisze:
VwMarcin pisze:isze to bo przy większej glebie a konkretnie zmniejszeniu przestrzeni-nadkole-opona golf zyskałby bardzo-co niezmienia faktu że jest oczywiście bardzo ładny ale może być jeszcze lepiej :bajer:
Też o tym cały czas myślę. i jak myśle znaczy że będzie, tylko kwestia czasu. teraz sianko idzie na SWAP, więc może wiosna lato będę myślał o jakimś gwincie, a to tez trza mieć ze 2.5k na to. A naweno coś się stanie z ty,i szparami w nadkolach.
Dziękuję za opinie :)

Powodzenia przy swapie :pub:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Post autor: Mac_Abra » sob lis 15, 2008 13:09

Nie popadajmy tylko w przesadyzm! Nie żebym się czepiał, ale akurat uważam, że za niskie zawieszenie też może wyglądać kiepsko, podobnie jak zbyt wysokie... A do jazdy na codzień, zwłasza w mojej okolicy nie wyobrażam sobie gleby typu -90/-80, jakbym cokolwiek kombinował to pewnie -40 max, a chyba póki co i tak będzie seria.

Poza tym obniżenia - i zwłaszcza również usztywnienia - nie są bez wpływu na karoserię i jeżdżąc po naszych drogach nie dość, że przypłacamy to komfortem jazdy i zdrowiem (ząb na ząb nie trafia) to jeszcze nam się buda może rozlecieć ;) Wg. mnie nie warto płacić tej ceny za te cm (za to zainwestuję w dkoładkę :jezor: ). Ale każdy ma swoje zdanie, poprostu trzeba we wszystkim zachować zdrowy umiar. Niestety nie mieszkamy w Nieczech :bajer:

Wg. mnie Tauce akurat nieczego nie brakuje jeśłi chodzi o wysokość : ]
VwMarcin pisze:rególacji
przez U :wink: Pozdrawiam!


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Post autor: Jeżu » sob lis 15, 2008 14:01

tauka, mógł byś zapodac 15 stki na profilku 45 nadkola by napewno szczelnie wypełniło przy tej glebie i bym go nie obniżał jest oki pozdro powodzneia w swapie :chytry:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » sob lis 15, 2008 15:02

Mac_Abra pisze:Nie popadajmy tylko w przesadyzm! Nie żebym się czepiał, ale akurat uważam, że za niskie zawieszenie też może wyglądać kiepsko, podobnie jak zbyt wysokie... A do jazdy na codzień, zwłasza w mojej okolicy nie wyobrażam sobie gleby typu -90/-80, jakbym cokolwiek kombinował to pewnie -40 max, a chyba póki co i tak będzie seria.

Poza tym obniżenia - i zwłaszcza również usztywnienia - nie są bez wpływu na karoserię i jeżdżąc po naszych drogach nie dość, że przypłacamy to komfortem jazdy i zdrowiem (ząb na ząb nie trafia) to jeszcze nam się buda może rozlecieć ;) Wg. mnie nie warto płacić tej ceny za te cm (za to zainwestuję w dkoładkę :jezor: ). Ale każdy ma swoje zdanie, poprostu trzeba we wszystkim zachować zdrowy umiar. Niestety nie mieszkamy w Nieczech :bajer:

Wg. mnie Tauce akurat nieczego nie brakuje jeśłi chodzi o wysokość : ]
VwMarcin pisze:rególacji
przez U :wink: Pozdrawiam!
Kwestia priorytetów i podejścia bo należy sobie zadać pytanie do czego nam auto potrzebne i co chcemy osiągnąć.
Wysokość auta jest tylko konsekwencją. Osobiście na b.niskim zawieszeniu mam drugie auto z czego pierwze miałem 2 lata z czego 1,5 roku na mega glebie a golfa mam 6 lat z czego 5,5 roku na -80/-60, po pewnym czasie -90/-80, od pół roku -100/-80 i gdyby drogi były troche lepsze zszedłbym na -120/-100 ale że jeżdze na codzień to niedarady choć do tej pory zrobiłem już ok 200tys na sporej glebie i niemam żadnych niemiłych wspomnień a radość z jazdy zostanie na zawsze :green_fuck: tak jak pisałem wcześniej to kwestia priorytetów. Prowadzenie auta z dobrym niskim zawiasem jest nieporównywalnie pewniejsze.
Ps. ja rególuje przez Ó -jest mi wygodniej :ass: hehe
Pozdrawiam :bigok:
Jeżu pisze:tauka, mógł byś zapodac 15 stki na profilku 45 nadkola by napewno szczelnie wypełniło przy tej glebie i bym go nie obniżał jest oki pozdro powodzneia w swapie :chytry:
Pomysł z większym kołem do auta Tauk'i jest moim zdaniem też ciekawy bo można zniwelować różnice między kołem a nadkolem zachowując ten sam prześwit.
Autko nadal byłoby bardzo dobre.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
perwol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pn sie 21, 2006 09:31
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: perwol » sob lis 15, 2008 16:02

Az musze sie wtracic.. nie potrzeba wiekszych kol ani nawet nizszego zawiasu w tym aucie. Golf na zdjeciach oraz jak stoi moze i ma duze przeswity ale i tak jest bardzo niski. Ale za to jak sie go widzi w ruchu to nie ma mniejsze przeswity i wyglada jak formulka :green_fuck:



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Post autor: Jeżu » sob lis 15, 2008 18:33

perwol, być morze tak wyglada ale przyznaj na 15 by lepiej wygladał na niskim profilku i fele w chromie. :chytry:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz lis 16, 2008 00:38

Jeżu pisze:fele w chromie. :chytry:
:panna: za darmo bym nie wziął... kupa na maxa w chromie. Miałem w polerce całe swoją drogą :P
Jeżu pisze:mógł byś zapodac 15 stki na profilku 45 nadkola
kicha. Cały urok jest w małej feldze. A druga sprawa, że stałby wyżej, bo teraz mam 14" na profilu 40 :P
Mac_Abra pisze:Wg. mnie Tauce akurat nieczego nie brakuje jeśłi chodzi o wysokość : ]
No niby tak, ale jednak te szpary są z deczka za duże. Zwłaszcza z tyłu. Przód tak z 1 cm w dół i było by w miarę ok, ale tył to ze 3 cm musze opuścić. Moja zawiecha na to pozwala, jednak się wtedy robi za miekki i mi na byle dziurce trze.
Jeżu pisze:być morze tak wyglada
morze na pewno tak nie wygląda swoją drogą, bo jest bardziej zielone i mokre. Zainstaluj sobie Firefoxa niech ci błędy poprawia, bo cały czas piszesz morze zamiast może :P
Ostatnio zmieniony ndz lis 16, 2008 05:27 przez tauka, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » ndz lis 16, 2008 09:22

tauka pisze:jednak się wtedy robi za miekki i mi na byle dziurce trze.
a ranty w blotnikach masz jeszcze? :)


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » ndz lis 16, 2008 10:23

tauka pisze:bo teraz mam 14" na profilu 40 :P
zmień gumy na 45 i odrazu będzie lepiej.ale i tak gwint musi być bo auto na małym kole musi leżeć :grin: .


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
marnow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 20:15
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Post autor: marnow » ndz lis 16, 2008 10:59

Golfik ma swój urok, piękny kolor i do tego czerwone paski z GTI :P


Były mk3 variant - viewtopic.php?f=88&t=216289" onclick="window.open(this.href);return false;
Były mk3 GTI - viewtopic.php?f=88&t=368287" onclick="window.open(this.href);return false;
Obecny Sharan VR6 - viewtopic.php?f=169&t=454244" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości