Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » sob paź 11, 2008 03:25

Grzana nie czepiaj sie :P ogolnie to niezle , a jak sie sprawuja heble? jestem ciekaw bo podobny zestaw lezy u mnie i czeka na zamontowanie:)


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob paź 11, 2008 07:30

tirsone pisze:
Niestety i tu wyszły problemy bo okazało się że trzeba przedłużyć pręt idący do pedału hamulca... :grrr: ... Z pomocą przyszedł mi ojciec który gdy ja byłem w pracy wymyślił taki oto patent.




Musiałem jeszcze wyciąć kawałek tego pedału hamulca bo okazało się że w nowym serwie widełki do przyczepienia serwa są za płytkie.... jednym słowem masakra...
nie chce cie krytykowac ale dałeś troche dupy: patyk z pompy 22 jest po prostu mocowany w pedale w innym miejscu, trzeba było nową dziurke zrobić :green_fuck:

[ Dodano: 11 Paź 2008 07:44 ]
to serwo to z czego jest??



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » sob paź 11, 2008 11:43

GRZANA pisze:a co to za kabelki nieogarniete takie jeszcze?? :>
ogarnę wszystko jak będę wiedział, że za chwilę nie będę musiał tego znowu rozwalać : )
Semianek pisze:a jak sie sprawuja heble?
Dziś albo jutro przetestuję i dam znać.
toffic pisze:nie chce cie krytykowac ale dałeś troche dupy: patyk z pompy 22 jest po prostu mocowany w pedale w innym miejscu, trzeba było nową dziurke zrobić :green_fuck:
Właśnie trzeba zrobić nowy otwór i do tego trzeba wyjąć cały pedał a to jak patrzyłem wcale nie jest takie łatwe.. Z resztą teraz juz śmiga więc nic już zmieniał nie będę..

toffic pisze:to serwo to z czego jest??
nie wiem... Chyba z golfa jakiegoś... :goof:


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » sob paź 11, 2008 12:21

ja mam serwo z golfa 3 , 9` i pompka 22 i weszlo wszystko bez zadnego przerabiania dziwie sie ze miales takie problemy


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » sob paź 11, 2008 14:26

ja mam serwo z golfa 3 , 9` i pompka 22 i weszlo wszystko bez zadnego przerabiania dziwie sie ze miales takie problemy
sam widzisz na fotce jaka jest różnica między tymi serwami.


No ale z takich wieści na bieżąco to zaraz idę przejechać się po okolicy... złożyłem wszystko do względnej kupy ; ) i pora na mały teścik.


Aha no i jest jakaś lipa ze wskaźnikiem napięcia VDO... Podpiąłem go pod klemę w aku żeby mierzyć ładowanie ale niestety wskaźnik pokazuje napięcie tylko przy zgaszonym silniku...po właczeniu wskazówka poszła na 3 V...;/

Nie wiem o co biega ale chyba będę musiał zrezygnować z tego wskaźnika.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob paź 11, 2008 15:21

tirsone pisze:nie wiem... Chyba z golfa jakiegoś... :goof:
no na Golfa, Passata B3/B4 ani Audii B3/B4 nie wygląda więc dlatego pytam



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » sob paź 11, 2008 15:22

tirsone pisze:Nie wiem o co biega ale chyba będę musiał zrezygnować z tego wskaźnika.
Poka foto jaki to wskaźnik... może coś poradzę :)


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » sob paź 11, 2008 16:27

toffic pisze:no na Golfa, Passata B3/B4 ani Audii B3/B4 nie wygląda więc dlatego pytam
GRZANA!!! KUBUS!!!! ; )


Nie wiem skąd oni wzięli to serwo... bo bardziej chodziło mi o pompę jaką kupiłem z tym serwem. (która i tak okazała się być nie taka jak chciałem). A serwo to tak gratis kupiłem.
Xabingo pisze:Poka foto jaki to wskaźnik... może coś poradzę :)
Już działa... nie wiem co było nie halo ale wyjąłem ramkę ze wskaźnikami i wszystko znowu działa.

A teraz wrażenie z jazdy (dziś jakieś 10 km)

1. ładowanie na alternatorze 14.6..na aku 14.1...bez włączonych odbiorników (tylko światła). Czyli chyba OK.

2. Po powrocie na chatę okazało sie że chyba pada rolka od rozrządu bo zaczęło grzechotać. Rolka zmieniana 2 lata temu i przejechała może z 50 km.. więc nie wiem czemu już się poddaje.. :goof:

3. Hample jak marzenie... ale nie pałowałem za bardzo, bo wiadomo że muszą się dotrzeć.. Generalnie słuchać jak klocki trą o tarcze.. Sprawdziłem to wcześniej i nie jest to jakieś mega tarcie ale będę musiał uważać...

4. Ciśnienie oleju powyżej 2000 tyś obrotów na rozgrzanym silniku jest zawsze powyżej 2 barów. Ale na jałowym wynosi około 0.5 bara i chwilami mruga lampka... więc sam nie wiem czy to zignorować czy myśleć nad przyczyną... :blush:

5. Opony (sprężynki) na tyle dostaną drugą parę gum usztywniających bo niestety na jednym z dołków dobiło mi oponką o nadkole ..

6. Pprzycisnąłem golfa tak do 4,5 tyś i od 3,5tyś bardzo ładnie pociągnął. Tylko niestety czuć prędkość w nim... tzn ja się przyzwyczaiłem już do samochodów w których jadąc 130 km/h czuję się tak jakbym sie toczył z 70km/h. A w golfie przy 100 km/h czuć jakby się jechało ze 150 km/h : )

Może to i dobrze to nie będę szalał :P


To tyle... Generalnie pozytywnie ale parę pierdółek będzie do zrobienia.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob paź 11, 2008 16:41

tirsone pisze: 4. Ciśnienie oleju powyżej 2000 tyś obrotów na rozgrzanym silniku jest zawsze powyżej 2 barów. Ale na jałowym wynosi około 0.5 bara i chwilami mruga lampka... więc sam nie wiem czy to zignorować czy myśleć nad przyczyną... :blush:
z tego co pamiętam to kiedyś nie miałeś pompy oleju czy jak.... może panewki trzeba wymienić (w najlepszym wypadku). Ja na takim zestawie napęd + pompa jak ty masz mam 1.2 bara na wolnych przy temp oleju ~80*C ale silnik jest praktycznie nówka :bigok:

[ Dodano: 11 Paź 2008 16:42 ]
A olej mam rzadszy więc u ciebie powinno być więcej



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » sob paź 11, 2008 17:04

tirsone pisze:6. Pprzycisnąłem golfa tak do 4,5 tyś i od 3,5tyś bardzo ładnie pociągnął. Tylko niestety czuć prędkość w nim... tzn ja się przyzwyczaiłem już do samochodów w których jadąc 130 km/h czuję się tak jakbym sie toczył z 70km/h. A w golfie przy 100 km/h czuć jakby się jechało ze 150 km/h : )
tirsone pisze:5. Opony (sprężynki) na tyle dostaną drugą parę gum usztywniających bo niestety na jednym z dołków dobiło mi oponką o nadkole ..
sam sobie odpowiedziales :P wytnij ranty z blotnikow i zaloz jakis normalny zawias na tyl a nie gumy wkladasz :P


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » sob paź 11, 2008 20:41

tirsone pisze:4. Ciśnienie oleju powyżej 2000 tyś obrotów na rozgrzanym silniku jest zawsze powyżej 2 barów. Ale na jałowym wynosi około 0.5 bara i chwilami mruga lampka... więc sam nie wiem czy to zignorować czy myśleć nad przyczyną... :blush:
Może reg.biegu jałowego jest pier...olniętny i silnik trzyma zbyt niskie obroty?


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » sob paź 11, 2008 22:12

toffic pisze:z tego co pamiętam to kiedyś nie miałeś pompy oleju czy jak.... może panewki trzeba wymienić (w najlepszym wypadku). Ja na takim zestawie napęd + pompa jak ty masz mam 1.2 bara na wolnych przy temp oleju ~80*C ale silnik jest praktycznie nówka :bigok:
zobaczymy...jak dalej będzie lipa to zrobię kapitalny remont.
GRZANA pisze:sam sobie odpowiedziales :P wytnij ranty z blotnikow i zaloz jakis normalny zawias na tyl a nie gumy wkladasz :P
to znajdź mi twardy gwint na tył :)
Xabingo pisze:Może reg.biegu jałowego jest pier...olniętny i silnik trzyma zbyt niskie obroty?
rozgrzany trzyma 1000 obr....


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
zelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 08, 2007 23:16
Lokalizacja: Piekary

Post autor: zelu » pt paź 24, 2008 21:12

:hehe: :hehe: :hehe: szacun szacun i jeszcze raz szacun :hehe: :hehe: :hehe: co prawda robisz troche sam sobie pod prad ale jak kupowales autko sam nie myslales ze bedzie to taki projekt i teraz 3ba niektore rzeczy powtarzac

ale jeszcze raz SZACUNEK :okej:



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz lis 02, 2008 17:29

No dobrze..z racji choroby mam trochę czasu żeby opisać co się aktualnie dzieje przy golfie (a dzieje sie zawsze).


Więc....


Przede wszystkim zrobiłem/kończę robić zamianę wałków rozrządu z PL-ki na ABF-owskie :)

Tu podziękowania dla kolegi przemoGTI :)

Wałexy


Obrazek

I rozbiórka silnika...ehh :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



I porównanie wałków...


Obrazek

Obrazek

abf z lewej... wałki ssące.. Krzywka w abf jest wyższa od tej z PL-ki o jakiś milimetr (abf=4,85mm, PL=4,75mm). Pozostałe możliwe do zmierzenia wymiary krzywek (wysokości i szerokości) zarówno na wałkach ssących jak i wydechowych są takie same, czyli zauważalna różnica to tylko wysokosć krzywek między wałkami ssącymi.

Obrazek

Kolejna różnica to ostrość ząbków tych wałków..tzn wałki z abf mają mniej ostre ząbki.

Oczywiście wałki te różnią się też numerami fabrycznymi (widoczne na poprzednich fotach)

I wałki z abf-a po założeniu. Wydaje mi się, że jest ok :blush:


Obrazek

Obrazek



Naciągnąłem następnie pasek rozrządu i zrobiłem ręcznie 3 obroty wałem i znaki dalej się pokrywają...ale nie mając zaufania do własnych rąk zakupiłem taki oto klucz żeby dokręcić mocowania wałków z taką siła jak powinno to być zrobione :)

Obrazek

no i nowa uszczelka


Obrazek


Kolejne zabawy to zakup tapicerki z pocztowej wersji golfa :green_fuck:
Takie coś....
Obrazek


Jak tylko dojdzie to założę ją do golfika...Będzie na pewno ładniejsza niż klasyczna tapicerka jaką mam. W między czasie kupiłem trochę mat tłumiących i ogarnąłem tył auta, przy okazji pozbywając się niewielkich ognisk rdzy (od kołków listew bocznych)

Blachogum i maty..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Przy okazji postanowiłem naprawić kilka przerwanych ścieżek od podgrzewania tylnej szyby.. Kupiłem więc takie mazidło:

Obrazek

Niestety pierwsza próba nie wyszła bo prąd dalej nie płynie :grrr:

Ale przetarłem wszystko papierem ściernym i benzyną, i nałożyłem klej jeszcze raz... Zobaczymy czy zacznie działać...



Kolejny swap to zamiana starego lusterka z odpryskami na takie w zdecydowanie lepszym stanie.

Obrazek

Obrazek


Pojawił się też mieszek na ręczny, z fajną czerwoną nitką :)

Obrazek

Aha kupiłem też ładny dywanik do bagażnika zamiast starego oryginalnego dziada :)

Obrazek


AAAA i jeszcze osłoną do silnika, którą założę jak tylko ogarnę ten rozrząd.

Obrazek


Na koniec takie tam foto środka w trakcie czyszczenia ;)

Obrazek

Obrazek


na dniach jak tylko sie lepiej poczuję to skończę skręcać rozrząd i pojeżdżę trochę żeby zobaczyć jak silnik będzie chodził na tych wałkach.


Pozdrawiam


Darson ;)
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 14:22 przez tirsone, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój golf

Miłość ożyła....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości