Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt wrz 05, 2008 00:31

tirsone, mierzyles moze wysokosc zebatki w tej pompie z 9A, jaka wysokosc?
tak jak toffic napisał..



Mam taką rozkminę teraz, że właściwie nie wiem co dalej robić z autem...

Tzn. Audio mam już podłączone...w ciągu tygodnia zrobię swap hamulcy i ustawię zbieżność..a potem... cóż pewnie jazdy testowe..

Zobaczymy co z tego wyjdzie... :goof:

Generalnie nie wiem czy mam ochotę wydawać na to auto jeszcze jakaś poważniejszą kasę... a potrzeby oczywiście są..i pomysły różne też...

Tak na prawdę nie wiem jak będzie jeździło to auto, czy te powiedzmy 140-150 KM to jest już wystarczająca sprawa czy będzie mi brakowało mocy....

To co powinienem/chciałbym zrobić z tym samochodem to już znacznie kosztowniejsze rzeczy, jak choćby soft, wałki, wydech z kwasówki z dobrym kolektorem, gaźniki, megasquirt..może
a może na początek obróbka głowicy i jakiś remoncik co by wiedzieć na czym się jeździ.............


Najgorsze jest to że do tej pory nie zagłębiałem się w mechanikę...elektronikę aż tak bardzo więc obawiam się, że decydując się na to o własnych siłach znowu unieruchomiłbym auto na kilka miesiecy :grrr:


A może to juz nałóg jest...może to co mam powinno styknąć i tylko to dobrze zestroić i koniec... :crazy:



Co wy byście zrobili?


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » pt wrz 05, 2008 01:18

Zawsze ci bedzie brakowalo mocy, nawet jak bedziesz mial 200, 300 czy 400 KM to i tak przyjdzie moment ze pomyslisz ze przydalo by sie wiecej, poprostu tak juz jest.
tirsone pisze:Co wy byście zrobili?
Albo nic, albo swap 1.8T/1.9TDI. W wolnymssaku przyrosty sa niewielkie w porownaniu do kosztow. Ale kto co lubi :chytry:



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » pt wrz 05, 2008 08:22

widze ze ty juz z przyzwyczajenia planujesz nowe mody zanim auto zacznie jezdzic :P moze najpierw pojezdzij a pozniej sobie pomysl co ci nie pasuje :)


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pt wrz 05, 2008 08:51

tirsone pisze:A może to juz nałóg jest...może to co mam powinno styknąć i tylko to dobrze zestroić i koniec... :crazy:

Co wy byście zrobili?
Najpierw pomiar ciśnienia na cylindrach... jak cacy to remont głowicy (tutaj przy okazji jak zdjeta to mozna cos ją dłubnąć - ba a nawet trzeba dłubnąć bo grzech by było nic nie ruszyć).

Potem bym zrobił tak: kolektor dolot 50mm, wałęk ssący z ABF, kolektor wydech jakis... strojenie digi i do ekonomicznej jazdy na codzien wystarczy :helm: Dużo w ten sposób kasy nie wpakujesz a jeździć będzie i mocy Ci niebraknie do wiosny chociaż :bigok:


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
Gluters
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt mar 27, 2007 23:31
Lokalizacja: PZL Zakrzewo Złotów
Kontakt:

Post autor: Gluters » pt wrz 05, 2008 09:01

jak cacy to remont głowicy (tutaj przy okazji jak zdjeta to mozna cos ją dłubnąć - ba a nawet trzeba dłubnąć bo grzech by było nic nie ruszyć).
Zgadza się. moja głowica była w dobrym stanie, ale na wszelki wypadek zrobiłem mały remoncik. Lepiej odrazu wyremontować niż rozbierać za jakiś rok. A co do ciśnienia to nie polecam uszczelniaczy w płynie (Bilstein) tylko dobry szlif, honowanie, wyważyć nowe tłoki i nie oszczędzaj na tanich pierścieniach.
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2008 09:05 przez Gluters, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://images47.fotosik.pl/309/a704d3a87033e392.jpg[/img]
GULF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... &start=195

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt wrz 05, 2008 12:14

olozwirski pisze:Zawsze ci bedzie brakowalo mocy
zauważyłem ten syndrom ;/ tym bardziej to jest śmiesze że właściwie od momentu swapa nie przejechalem na tym silniku więcej niż 100 km :goof:
olozwirski pisze:Albo nic, albo swap 1.8T/1.9TDI. W wolnymssaku przyrosty sa niewielkie w porownaniu do kosztow. Ale kto co lubi :chytry:
kiedyś człek był głupi... teraz to jasne że bym wkładał 1,8T.... ale nawet jakbym znalazł na to kasę to i tak jak znam życie będzie to kilka miesięcy zabawy w mechanikę i elektrykę ;/
A ja powoli zaczynam mieć dość głosów naokoło typu.. kiedy w koncu auto pojedzie.. po co tyle kasy ...etc...
GRZANA pisze:widze ze ty juz z przyzwyczajenia planujesz nowe mody zanim auto zacznie jezdzic :P moze najpierw pojezdzij a pozniej sobie pomysl co ci nie pasuje :)
widzisz Grzana nawet jakbym się na razie zatrzymał z modami to przecież chyba wiesz ile kasy kosztuje zestrojenie tego co mam.... to tez spory wydatek a potem włożenie nawet samych wałków to właściwie strojenie od nowa...

CSR_GTI pisze:Najpierw pomiar ciśnienia na cylindrach...
planuję zakup jakiegoś manometru z allegro ..choć kiedyś mierzyli mi w tej 16-stce kompresję i wyszło mniej wiecej po 13...
CSR_GTI pisze:jak cacy to remont głowicy (tutaj przy okazji jak zdjeta to mozna cos ją dłubnąć - ba a nawet trzeba dłubnąć bo grzech by było nic nie ruszyć).
to wcale nie jest takie proste i szybkie do zrobienie... ze juz nie wspomnę że to jednak kosztuje..
CSR_GTI pisze:Potem bym zrobił tak: kolektor dolot 50mm, wałęk ssący z ABF, kolektor wydech jakis... strojenie digi i do ekonomicznej jazdy na codzien wystarczy :helm: Dużo w ten sposób kasy nie wpakujesz a jeździć będzie i mocy Ci niebraknie do wiosny chociaż :bigok:
hmm to zależy co kto uważa za "dużo kasy"

kolektor ssący 50mm (dyskusyjny mod) - powiedzmy 150 zeta
wałek plug$play z abf - 300
wydech - 1000 najmarniej na jakims TA Technix do poprawek..
strojenie digi - około 1000
remont głowicy - 500? 1000?

ze wszystkimi częściami ..uszczelkami itp to jak nic ponad 4 tysie.... I nawet dałoby radę ale rozłożone na jakieś 3 miechy... Tylko kto mi to zrobi ;/...ja cierpię na chroniczny brak czasu..z racji na pracę i dojazdy do niej.. Ze już nie wspomnę o braku wiedzy w temacie wałków ..głowic.. :crazy:
Gluters pisze:Zgadza się. moja głowica była w dobrym stanie, ale na wszelki wypadek zrobiłem mały remoncik. Lepiej odrazu wyremontować niż rozbierać za jakiś rok. A co do ciśnienia to nie polecam uszczelniaczy w płynie (Bilstein) tylko dobry szlif, honowanie, wyważyć nowe tłoki i nie oszczędzaj na tanich pierścieniach.
dzięki za rady :)





Generalnie chyba przedawkowałem motoryzacji... :goof:

no nic może jak pochodzę i pomyślę coś wymyślę lepszego od tego mojego pitolenia.

Pozdro
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2008 12:17 przez tirsone, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » pt wrz 05, 2008 12:24

Działaj działaj już dużo nie masz do końca :bigok:


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » pt wrz 05, 2008 13:07

przeciez nie musisz wszystkiego na raz robic ;) wez sobie rok przerwy i jezdzij tak jak jest przez rok :) odlozysz cos kasy i znow rozgrzebiesz na cala zime na przyklad :D


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
Fido_dido
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: sob mar 03, 2007 22:55
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Fido_dido » pt wrz 05, 2008 15:01

a co ty sie przejmujesz ja 21 miesiecy nie jedziilem baa nawet nie zrobilem kilometra moim autem :chytry: od tego

nie wymiekaj złóż pojeździj
potem remont głowicy

pojeździj

wydech zrob pojeździj chwile


kup graty do digi

i postaw do kogos kumatego


robienie auta od a do z to nie tak latwo

spytaj bennego jak 3 lata siedział w garazu i mokł na przystankach

a zebys tego czlowieka teraaz widział wysiada z auta z taka mina jak by go beyonce co wieczor przed snem na dobranoc w pałke calowała :kwiatek:


walcz a nie chciałes vw to nie badz p!@#$ :chytry:

:bajer:
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2008 15:02 przez Fido_dido, łącznie zmieniany 1 raz.


Bling Bling........ rrados TDI Gangster's :D!! Siee Wiee !! Sieeeeeemanko team :D VR6 ynynynyn;]

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pt wrz 05, 2008 17:32

tirsone pisze:hmm to zależy co kto uważa za "dużo kasy"

kolektor ssący 50mm (dyskusyjny mod) - powiedzmy 150 zeta
wałek plug$play z abf - 300
wydech - 1000 najmarniej na jakims TA Technix do poprawek..
strojenie digi - około 1000
remont głowicy - 500? 1000?
wiem ze łatwo to sie tylko pisze... ale czytam wszystko co jest w tym temacie i widze ze zawsze jakos sobie dajesz rade ;)

kolektor kupujesz tak jak piszesz koło 200zł odliczając swój jak sprzedasz, ostatnio ktos miał dwa wąłki do ABF w tej cenie 300zł.
wydech - to można zostawić na poźniej lub ewentualnie seria z 16V z małymi modami.
Remont głowicy - mnie wyniosło prawie 700zł ze wszystkim... czesci brane z IC.


strojenie digi bym zostawił na sam koniec...
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2008 17:37 przez CSR_GTI, łącznie zmieniany 2 razy.


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt wrz 05, 2008 19:11

Ostry! pisze:Działaj działaj już dużo nie masz do końca :bigok:
hehe... do końca utraty resztek zdrowia psychicznego mam juzfaktycznie bardzo blisko :)
GRZANA pisze:przeciez nie musisz wszystkiego na raz robic ;) wez sobie rok przerwy i jezdzij tak jak jest przez rok :) odlozysz cos kasy i znow rozgrzebiesz na cala zime na przyklad :D
no niby nie... faktycznie chyba za szybko chciałbym wszystko zrobić..
Fido_dido pisze:kup graty do digi
tzn? bo chyba jedyne co mi teraz trzeba to soft...
Fido_dido pisze:spytaj bennego jak 3 lata siedział w garazu i mokł na przystankach

a zebys tego czlowieka teraaz widział wysiada z auta z taka mina jak by go beyonce co wieczor przed snem na dobranoc w pałke calowała :kwiatek:


walcz a nie chciałes vw to nie badz p!@#$ :chytry:
hehe cudze nieszczęścia mnie nie pocieszają ..ale dokładnie taka myśl trzymała i często trzyma mnie przy nadziei, że kiedyś też wsiądę do tego trupa i będę miał satysfakcję że mogę nim jeździć..
CSR_GTI pisze:wiem ze łatwo to sie tylko pisze... ale czytam wszystko co jest w tym temacie i widze ze zawsze jakos sobie dajesz rade ;)
bo mi nawet nie chodzi o danie rady.. tylko bardziej o czas ;/
CSR_GTI pisze:ostatnio ktos miał dwa wąłki do ABF w tej cenie 300zł.
nie widziałem tego ogłoszenia..
CSR_GTI pisze:Remont głowicy - mnie wyniosło prawie 700zł ze wszystkim... czesci brane z IC.
i kto Ci to robił? ty sam? firma? ile to trwało?


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pt wrz 05, 2008 19:22

tirsone pisze:i kto Ci to robił? ty sam? firma? ile to trwało?
kumpel na warsztacie po godzinach... docieranie gniazd też tam... tylko planowanie już gdzie indziej. W sumie to mu sie zeszło tydzien ale jak by sie robiło samemu to w dwa dni myśle by dało rade na spokojnie.


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt wrz 05, 2008 20:01

tirsone pisze:ze wszystkimi częściami ..uszczelkami itp to jak nic ponad 4 tysie.... I nawet dałoby radę ale rozłożone na jakieś 3 miechy... Tylko kto mi to zrobi ;/...ja cierpię na chroniczny brak czasu..z racji na pracę i dojazdy do niej.. Ze już nie wspomnę o braku wiedzy w temacie wałków ..głowic.. :crazy:
Zrobi się :bigok:



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt wrz 05, 2008 22:27

Zrobi się :bigok:
żebym to ja jeszcze wiedział że to nie tylko pobożne życzenie ;)

no nic... ty jak możesz to polukaj za pompą hamulcową... bo resztę do swapa już mam.


Mój golf

Miłość ożyła....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości