MK2GTD (by Apsik) - The Twin Brother

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » sob gru 30, 2006 18:34

Apsik Nie podejrzewałem, że te stalaki będą się tak prezentowały. Jest świetnie!
TAZ pisze:A ty to w ogóle śpisz ?? Czy tylko improwizujesz ??
:rotfl: Padłem!
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 18:27 przez Lukassso, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

O(L)SZES
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 858
Rejestracja: pt lis 10, 2006 21:45
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: O(L)SZES » sob gru 30, 2006 18:42

no niezle idzie praca przy autku



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » sob gru 30, 2006 19:17

nie no szacunek.. tyle pracy.. takie tempo.. widać że nie spoczywasz na laurach! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> :pub:



Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » sob gru 30, 2006 19:43

Tempo naprawdę imponujące :) Tak trzymaj :chytry:


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » sob gru 30, 2006 22:43

TAZ pisze:A ty to w ogóle śpisz ?? Czy tylko improwizujesz ??
Przyznam się że ostatnie dni to była gonitwa, ale...
Gobo90 pisze:tyle pracy.. takie tempo..
... no własnie ... daje się we znaki :/
wilk pisze:Tak trzymaj
...dobrze że to już końcówka, bo długo na takim speedzie bym nie pociągnął

Dzisiaj udało się dużo zrobić ... mimo, że sobota to prace pełną parą już od 9:30:
- przerobiłem nieco węże chłodnicy i połączyłem z silnikiem, układ zalałem nowym płynem
- podłączyłem wspomaganie i zalałem ATF'em (w sumie tu podziękowania dla okoG60 - odkupię Ci tego ATF'a :) ... w zeszłym roku jak wymienialiśmy jego maglownice to ATF został u mnie ;) )
- poskręcałem przód (pas przedni, chłodnice)
- przykręciłem półosie
- uszkodziłem przekaźnik od grzania świec ;) (teraz podgrzewam "na krótko")
- ogólnie sprawdziłem wszystko czy jest "dobrze" (podokręcałem itp) i odpaliłem machinę ... chodzi pięknie, coś tam pierdzi-ało, potem huczała pompa wspomagania (teraz w całym układzie jest olej więc jest OK), ale jak się endżin zagrzeje to ruwniutko sobie pyka ...
... myślałem że przelotowy wydech będzie głośny, ale sie myliłem bo i tak silnik jest głośniejszy ... a turbina po wkręceniu się na obroty ... wieje jak huragan i ten "gwizd"
... ale cos olej leci filterkiem odmy :/ będę musiał to "wyleczyć"

mimo wszystko pierwsze 5cm zrobione (w garażu ;) )

Jutro dam fotki :bajer:


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

darek-pclassic

Post autor: darek-pclassic » sob gru 30, 2006 23:01

Apsik pisze:..dobrze że to już końcówka, bo długo na takim speedzie bym nie pociągnął
Ciężka praca, ale satysfakcja i efekty wszystko rekompensują. Życzę odpoczynku.
Apsik pisze:...mimo wszystko pierwsze 5cm zrobione (w garażu ;) )
Gratulacje poruszenia GT-D. Na pewno nie możesz doczekać się dłuższej przejażdżki (np 10cm :rotfl: )
Apsik pisze:Jutro dam fotki :bajer:
Czekamy :food:



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » sob gru 30, 2006 23:59

Apsik, jak jutro to masz jeszcze godzine ;)


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz gru 31, 2006 00:25

Apsik w jaki sposob chcesz rozwiazac problem oleju w filterku od odmy? w kazdym dieselku jakas mgielka olejowa sie przez odme przeciska i po jakims czasie zasyfia dolot. masz jakis knif na to? :chytry: pochwal sie.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » ndz gru 31, 2006 01:30

SouleR pisze:Apsik w jaki sposob chcesz rozwiazac problem oleju w filterku od odmy? w kazdym dieselku jakas mgielka olejowa sie przez odme przeciska i po jakims czasie zasyfia dolot. masz jakis knif na to? :chytry: pochwal sie.
Mam pewne pomysły, ale:
- u mnie odma wygląda tak:
Obrazek
rurka ta na której jest filtr idzie lekko w górę, ale najwidoczniej to za mało i jest :ass: bo olej "kapie" :otepienie:
- w pokrywie w miejscu w którym jest przyspawana rurka, jest centralnie wywiercony otwór 8mm i dochodzę do wniosku, że potrzebny jest jeszcze jeden otwór, ale poniżej obecnego, a raczej powiekszenie otworu (elipsa) tak by jego dolna krawędź była na poziomie dolnej części rurki - w ten sposób olej będzie swobodnie spływał z powrotem;
obawiam się jednak że to nie będzie do końca skuteczne i kolejny krok to:
- przyspawanie kawałka blaszki przed otworem tzn. nad dolną krawędzią pokrywy tak by u góry odchylała się ona jakieś 5mm, w ten sposób osłoni ona otwór przed bezpośrednim kontaktem z olejem
- jeszcze bardziej radykalny krok to pionowy montaż filtra odmy, po prostu dospawie się kawałek rurki tak by sterczał pionowo

Na chwile obecną jestem zdecydowany na pierwszą i ostatnią "akcję", co do tej blaszki to jeszcze sie zobaczy - może powiększenie otworu będzie bardziej skuteczne niz myśle ... ale pionowy filtr odmy tez bedzie c00l :cool:


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » ndz gru 31, 2006 10:00

Apsik, a co ta odma wlasciwie daje??


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz gru 31, 2006 11:51

Odma to odpowietrzenie układu korbowego. Musi być i już. Najlepiej było by zamontować zbiorniczek olejowy, w którym oleum by się zbierało i se ściekało z powrotem do michy. Na allegro taki zbiorniczek kosztuje powyżej 200zł!!!! Ale zawsze z nierdzewki można zrobić samemu tylko niech ktoś pokaże jak tam idą kanały, czy jest to tylko wejście z dołu i wyjście z góry.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz gru 31, 2006 13:57

normalnie AAZ ma odme polaczona z dolotem. i teraz rodzi sie pytanie - czy mgielka powstaje w trakcie dzialania walku rozrzadu i pod wplywem podcisnienia jest zasysana do dolotu? dobrze rozumuje? umiesc ja pionowa i ciekawe co sie stanie. nie jestem pewien czy to zda egzamin, ale od czegos trzeba zaczac. mam taki pomysl tylko wykonac trudniej. gdyby w tej rurce umiescic druga ale o mniejszej srednicy zagieta w litere S lub w postaci sruby. srednica powiedzmy 5mm wew. olej nei powinien sie przedostac, a odpowietrzenie bedzie.oczywiscie dol rurki [tam gdzie laczy sie z pokrywa] zaspawany blaszka, tylko maly otworek na rurke. kombinuje jak kon pod gorke :hmm: :panna:

Obrazek


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » ndz sty 07, 2007 23:35

======================APSIK=============================

Czas na update??


Niewiele udało mi się ruszyć :/ ale pewien postęp jest:
- silnik odpala na dotyk, pracuje równo, praktycznie "ready-to-go", ale nie do końca, bo...
- kruciec ten przykręcany do głowicy przepuszczał płyn :/ jutro musze kupić nowy o-ring i to poskładać
- front, chłodnice i lamki już zamontowane
- instalacja sprawdzona (tak na wszelki wypadek)
- instalacja klimy będzie na jutro
- "patent" z odmą też jutro
- orurowanie IC robione będzie we wtorek

jeżeli wszystko będzie przebiegac zgodnie z planem to w srodę autko bedzie gotowe ... prawie gotowe, ale na pewno będzie jeździło jak trzeba ;)

[ Dodano: 07 Sty 2007 22:39 ]
fotki pewnie jutro ;)


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn sty 08, 2007 19:22

foty foty :food:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości