GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: PELE » sob sie 13, 2011 08:21

GoNzO !!!, ja ogarniałem u siebie ręczną za pomocą tego zestawuPOORBOY'S WORLD SSR , oczywiście polecił mi Bio



Awatar użytkownika
GoNzO !!!
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: sob mar 14, 2009 19:12
Lokalizacja: Wielkopolska

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: GoNzO !!! » sob sie 13, 2011 10:18

pelton, a wszystkie niedoskonałości Ci znikły z lakieru po tej kuracji z POORBOY'S WORLD SSR. Bo wiele środków tego typu właśnie po części usuwa drobne ryski a po części maskuje i wypełnia. I po paru umyciach znów zaczynają wychodzić, a sam pewnie wiesz jak to odrazu widać na ciemnym kolorze :-x


Moje MK4 25 Jahre GTI
viewtopic.php?t=266320" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: PELE » sob sie 13, 2011 10:29

To nie jest tak do końca jak piszesz z tym maskowaniem i wypełnianiem za pomocą pasty polerskiej. PBW SSR to pasta w której skład wchodzą 4 gradacje. Niektóre elementy robiłem czterema gradacjami a niektóre tylko dwoma bo nie było sensu piłowania lakieru w danym elemencie gdy był on ok. Efekt od razu po ręcznej polerce był naprawdę dobry, swirlsów nie było, może to potwierdzić kilka osób :) na prawdę lakier ożył, nabrał głębi i połysku, kuliste rysy zniknęły. To fakt, czarny lakier jest najcięższy do wyprowadzenia oraz do pielęgnacji. Od razu po polerce najlepiej zabezpieczyć lakier twardym i dobrym woskiem. To pozwoli powstrzymać/opóźnić proces powstawania nowych rysek/swirli.

Ja po sobie widzę, że kółka i tak wracają, auto by musiało stać w garażu pod plandeką i od czasu do czasu być używane np. na weekend aby utrzymać efekt taki jak za raz po polerce. Na drodze jest kurz, powietrze, jedziesz to kurz się rusza na lakierze i automatycznie się to w jakiś sposób samo rysuje. Kolejny wpływ ma na to myjnia i sposób mycia. Najlepiej wysokociśnieniówka, dużo aktywnej piany i dobre spłukanie auta (usunięcie na mokro kurzu) przed jakimkolwiek myciem.

Przed zlotami/eventami stosuję jeszcze politurę PBW Black Hole. Przed woskowaniem nakładam 1 warstwę na lakier. Uzyskuję wygląd mokrego lakieru. Tym właśnie jestem w stanie uzupełnić/wypełnić drobne ryski na lakierze. Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie i nie masz czasu, np. jakiś zlot można nałożyć politurę bezpośrednio na wosk. Jedyny minus takiego nałożenia to krótkotrwały efekt. Jeśli nałożysz najpierw politurę a później twardy wosk będziesz miał mokry głęboki kolor lakieru, wypełnisz ryski no i utrzyma to się do miesiąca.

U mnie z politurą PBW Black Hole oraz Collinite 476S efekt jestem w stanie utrzymać około 1 miesiąca czasu

:pub:

Gonzo
Wegiel pisze:
pelton pisze:viewtopic.php?f=89&t=266320
nada się :P
Miniaturki na 1str :bajer:
ogarnij miniatury na I stronie i sio do projektów :helm:
Ostatnio zmieniony sob sie 13, 2011 11:58 przez PELE, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
elpiotrek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1982
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 19:25
Lokalizacja: elblag i braniewo

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: elpiotrek » sob sie 13, 2011 11:44

pelton, dobrze prawisz, ja robie tak samo. ostatnio zaczalem uzywac zamiast black hole - Chemical Guys Wet Mirror. wydaje mi sie ze jeszcze lepiej moczy lakier. a potem wosk natty's paste red od poor boy's world. i mycie tylko recczne odpowiednim szamponem, ktory nie zmyje mi wosku za wczesnie. o tym ze lakier przed woskiem trzeba przeleciec jakims cleaner'em nie bede sie rozpisywal...
pozd!


Audi a4 b5 1.8T Quattro

sprzedany:
mk3: vento front, szeroka stal, gleba, hbm
Obrazek

Awatar użytkownika
GoNzO !!!
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: sob mar 14, 2009 19:12
Lokalizacja: Wielkopolska

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: GoNzO !!! » pn sie 15, 2011 19:07

Fresz, ciesze się że mody przeprowadzone w moim aucie Cię zainspirowały :blush: Powodzenia w modach :bajer:


Moje MK4 25 Jahre GTI
viewtopic.php?t=266320" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
GoNzO !!!
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: sob mar 14, 2009 19:12
Lokalizacja: Wielkopolska

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: GoNzO !!! » wt sie 16, 2011 19:00

Fresz pisze:A czy te felgi 18"x9J przód, 18"x10J tył RH ZW4 weszły normalnie? Bo widzę że strasznie szerokie ale bardzo efektowne :D
Fresz, zależy co rozumiesz pod pojęciem normalnie. Dla misiaków i ludzi nie obeznanych w temacie to niezrozumiałe jak można jeździć na takim kole :rotfl: Natomiast dla mnie koła leżą idealnie w nadkolach, z przodu ranty felg wystają po 0,5cm z tyłu po 2,5-3cm poza obrys samochodu. Ze zmieszczeniem nie było większych problemów, wystarczy dobrać odpowiednie ET felg, opon i adapterów a wszystko wchodzi pięknie :grin:


Moje MK4 25 Jahre GTI
viewtopic.php?t=266320" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
GoNzO !!!
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: sob mar 14, 2009 19:12
Lokalizacja: Wielkopolska

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: GoNzO !!! » wt sie 16, 2011 22:54

Fresz, u mnie nadkola nie były wypychane, jedynie przód jest zaklepany na rantach, odpowiedni naciąg opony i twardy zawias wszystko załatwia i nic nie przyciera. Poza tym powypychane nadkola nie zawsze dobrze wyglądają, przynajmniej takie jest moje zdanie :hmm:


Moje MK4 25 Jahre GTI
viewtopic.php?t=266320" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: czajaa22 » sob sie 20, 2011 22:29

GoNzO !!!, Tak sobie poczytałem twój temat i projekt mi się podoba zwłaszcza te kołka 10 cali pięknie to leży gratki za dużo włożonej pracy :pub: Co do utrzymania czarnego lakieru to fakt że cięzko to ogarnąć ja używam swirlx mega oraz black hola i na koniec wosk nattys wsio ręczna robota i trzeba się nad tym sporo napracować :panna:


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

Awatar użytkownika
GoNzO !!!
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: sob mar 14, 2009 19:12
Lokalizacja: Wielkopolska

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: GoNzO !!! » ndz sie 21, 2011 18:19

Dzięki czajaa22 za dobre słowa. Co do utrzymania lakieru to coś o tym wiem bo czarny, granat i wszystkie ciemne kolory maja to do siebie ze trzeba szczególnie o nie dbać i je pielęgnować żeby dobrze wyglądały. Na razie kupiłem 3M MLECZKO POLERSKIE IMPERIAL 05990 do pozbycia się najgłębszych rys, zobaczę jaki będzie efekt, później jakiś dobry wosk i powinno być już dobrze :chytry:


Moje MK4 25 Jahre GTI
viewtopic.php?t=266320" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Ad4m3k
Forum Master
Forum Master
Posty: 1261
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 15:21
Lokalizacja: Ostrowiec / Kielce
Kontakt:

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: Ad4m3k » ndz sie 21, 2011 18:39

GoNzO !!!, gratuluję tematu w projektach :pub:
jak najbardziej zasłużone :) Pozdro



Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: czajaa22 » ndz sie 21, 2011 20:29

Daj znać jak wyszło z tą pastą!


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

Awatar użytkownika
elpiotrek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1982
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 19:25
Lokalizacja: elblag i braniewo

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: elpiotrek » ndz sie 21, 2011 21:39

GoNzO !!!, zanim zaczniesz polerowac pastą, uzyj glinki i np benzyny ekstrakcyjnej zeby usunac caly syf, ktory obkleja auto. potem przed woskiem uzyj jakiegos cleanera [lime prime od dodo juce np]. bedzie dobrze:D
pozdr!


Audi a4 b5 1.8T Quattro

sprzedany:
mk3: vento front, szeroka stal, gleba, hbm
Obrazek

Awatar użytkownika
Latiusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: wt paź 20, 2009 21:19
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: Latiusz » pn sie 22, 2011 10:07

GoNzO gratuluje przeniesienia do prjektów :bigok:


[b]Meine [i]GTI[/i][/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=292455][img]http://img713.imageshack.us/img713/148/podpis1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

GOLF MK4 by GoNzO / wszystko na 1 stronie tematu

Post autor: lolo_golf » wt sie 23, 2011 16:05

Należało się :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości