[GOLF MK2] Jedyny 9s VW w PL By lamik str.13

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
lamikluki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:40
Lokalizacja: Imielin

Re: Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: lamikluki » pt gru 24, 2010 16:01

-=Badyl=- pisze:lamikluki,

zdjęcie z allegro poglądowe. Trzeba by poszukać, pomierzyć...
nie wiem jak wygląda "grubszy" przegub z IV PD Podejrzewam, że takie same jak w III vr6. Wiem że z III obydwa przeguby( z piasty 4x100 i 5x100) pasują do tej samej ośki jeśli chodzi o wielowypust
Też tak mi się wydaje bo jeśli pasją w wielopust to są na tych samych przegubach chyba że się myle, najlepiej gdymy ktoś miał taki i zmieżył go w najcieńszym miejscu.
mój org ma badajże 23 lub 24mm w najcieńszym miejscu zmierzę dziś z ciekawości bo już nie pamiętam


Najszybszy VW w PL ET 9.99

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: slonik98 » pt gru 24, 2010 17:31

Przeguby w vr6 sa takie same jak w 2.0 8V tak? chyba tak, w vr6 jest to 100mm, a u mnie czyli w PD, ale ważne mówimy o PD na 6 biegach bo to róznica z 5B, jest to 108mm, półoś napewno grubsza od VR6, po świetach zmierze CI, ile ma w najmniejszym punkcie. Pozdro



bartex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 30, 2007 10:07
Lokalizacja: Gdańsk

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: bartex » pt gru 24, 2010 20:14

jesli chodzi o półosie to skontaktuj sie z http://www.motomax.torun.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; zrobia ci takie które wytrzymaja :) pozdro



lamikluki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:40
Lokalizacja: Imielin

Re: Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: lamikluki » pt gru 24, 2010 22:44

slonik98 pisze:Przeguby w vr6 sa takie same jak w 2.0 8V tak? chyba tak, w vr6 jest to 100mm, a u mnie czyli w PD, ale ważne mówimy o PD na 6 biegach bo to róznica z 5B, jest to 108mm, półoś napewno grubsza od VR6, po świetach zmierze CI, ile ma w najmniejszym punkcie. Pozdro
ok zmierz od strony koła bo tam powinna być najcieńsza.
Jest jeden problem bo najcieńszą część półoś ma pod osłoną gumową i trzeba ją odsunąć

Tak poza tym gdyby nie kolega z forum to na ostatnich zawodach w Lublinie musiał bym się zadowolić 4miejscem bo skończyły mi się zapasowe półośki i nie mogłem wystartowć w półfinałach i finałach, na szczęście podskoczył do domu i przywiózł mi swoją co pozwoliło mi wygrać zawody.

Pozdrowienia dla kolegi z golfa.


Najszybszy VW w PL ET 9.99

lamikluki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:40
Lokalizacja: Imielin

Re: Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: lamikluki » pt gru 24, 2010 22:49

bartex pisze:jesli chodzi o półosie to skontaktuj sie z http://www.motomax.torun.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; zrobia ci takie które wytrzymaja :) pozdro
Dzięki
Dwa dni temu dowiedziałem się o tej firmie, wczoraj dzwoniłem tam ale mi się nie udało dodzwonić będę próbował po świętach lub w nowym roku bo możliwe że przerwę świąteczną sobie zrobili


Najszybszy VW w PL ET 9.99

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: Badyl » sob gru 25, 2010 01:12

slonik98, Ty na pewno mówisz o przegubach zewn.? bo szukam szukam i nic nie widzę, żeby były jakieś inne... wewn. się różniły zależnie od skrzyni. Dla mnie też była by to rewelacja, dlatego się interesuje


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: slonik98 » sob gru 25, 2010 12:46

-=Badyl=-, wiesz co, miałęm wczesniej przeguby z GTI i jak zakładałem te ze skrzyni 6B to już na oko wydawały się dużo większe i solidniejsze i wyczytałem, że różnią się wielkością właśnie, ale zeby było pewne po świętach zmierze średnice przegubu zewnętrznego, żeby było pewne. I z tego co się orientuje to te większe przeguby siadają ponoć na półośke z 5B. TAk wogóle to jeszcze mnie trzyma i nie wiem, czy czasami nie pisze głupot :pub:



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: daniel1d » sob gru 25, 2010 13:02

Albo trzeba wstawić haldex :D I część mocy pójdzie na tył i problem z półosiami się rozwiąże.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: slonik98 » sob gru 25, 2010 13:07

Ja myślę, że dobrze dorobiona półoś na pewno zniesie moc/moment tylko wtedy mogą nagminnie iść np. skrzynie lub inny znowu najsłabszy element. Chyba, że tym elementem jest tylko ta pół oś



Knypus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 15, 2010 22:27

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: Knypus » sob gru 25, 2010 15:21

Niezly sprzecik



Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: Badyl » sob gru 25, 2010 16:14

ja dopiero po nowym roku będę mógł poszukać innych przegubów, np z audi. Mam testową i kompletną zwrotnice praktycznie nówkę z VRa do takich zabaw, więc coś się znajdzie. Trzeba szukać przegubu, który wchodzi w zwrotnice, ale ma większą bieżnie, czyli na grubszą ośkę. Tam są 3-4 (zależnie od rocznika) znormalizowane rozmiary, ale nie będę tu teraz o nich mącił


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

lamikluki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:40
Lokalizacja: Imielin

Re: Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: lamikluki » sob gru 25, 2010 18:30

daniel1d pisze:Albo trzeba wstawić haldex :D I część mocy pójdzie na tył i problem z półosiami się rozwiąże.
Na pewno wydłuży jej żywotność, ale o ile kojaże to też urywałeś czasami z przodu?

Zmierzyłem średnice orginału
Średnica zewnętrzna zewnętrznego przegubu =90mm
średnica zewnętrznego frezu w półosi = 24mm
Srednica zwężenia przed frezem (najcieńsza część półosi) =23,5mm i w tym miejscu się ukręcają.

Idealnie było by znaleść zewnętrzny przegub do którego można zapiąć półoś o średnicy frezu >24mm


Najszybszy VW w PL ET 9.99

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: daniel1d » sob gru 25, 2010 18:44

lamikluki pisze: daniel1d napisał(a):Albo trzeba wstawić haldex :D I część mocy pójdzie na tył i problem z półosiami się rozwiąże.



Na pewno wydłuży jej żywotność, ale o ile kojaże to też urywałeś czasami z przodu?
Trzy razy urwałem w tym sezonie ale tylko wtedy gdy były kłopoty z haldexem i się nie załączał jak trzeba.


www.proturbo.com.pl

lamikluki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:40
Lokalizacja: Imielin

Szybkie VR6 Turbo [MK3] By lamik

Post autor: lamikluki » ndz gru 26, 2010 02:07

Wiecie co tak wałkujemy temat półosi a to nie jedyny problem z napędem.
W 2011 chciałbym wybrać się na zawody za granicę, cały szkopół polega na tym że tory są tam bardziej przyczepne.
Jak uda się opanować sprawę półosiek to jak ktoś już wspomniał może się posypać coś innego a mianowicie skrzynia.
A tak naprawdę to skrzynia rozsypuje mi się za każdym razem na nierównej powieżchni, najleprzym przykładem na to są zawody na Muchowcu.
w przyszłym roku na 100% bede zakładał skrzynie DRP z golfa mk4 v6.

Moje pytanie jest takie czy będzie do tej skrzyni pasował wkład z skrzyni DRW jest to skrzynia 6bieg z jakiegoś diesla, ma dużo dłuższe przełożenia niż DRP


Najszybszy VW w PL ET 9.99

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości