Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz lis 22, 2009 20:32

tirsone pisze:ale wody? i to tak nagle w sumie? przeciez kompresja się nie zesra z dnia na dzień, a w lato i na jesieni nie gromadziło mi się to aż w takim tempie...
w lato nie widziałeś tego bo było ciepło i woda się nie skraplała ale uwierz, że też tam była tylko po prostu ulatywała :bigok:



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » ndz lis 22, 2009 20:57

tirsone pisze:
abrams pisze:w środku jest krańcówka
ooo dzięki za foto. Co prawda to chyba jest jakaś specjalna krańcówka, ale faktycznie może da się coś wykombinować ze zwykłą : )
tak to prawda... krańcówka ory niestety ten dyszel która jest na foto.. w trakcie lutowania odleciał na warsztacie :D i ..... byłem zmuszony zakupić nowe zapięcie :) dobrze ze znalazłem :)

co do kombinacji... jestem w trakcie poszukiwania takiego mikrowłącznika niestety z racji ze w zapięciu jest bardzo bardzo mało miejsca i to utrudnia ... jak się uda coś wymodzić to napisze :)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Miguel1022
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:21
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Miguel1022 » wt lis 24, 2009 11:58

witam jestem pod wrazeniem naprawde super kompleksowe mody
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 12:46 przez Miguel1022, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo_008
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: śr lis 22, 2006 19:51
Lokalizacja: Puławy/Radom
Kontakt:

Post autor: Przemo_008 » pt lis 27, 2009 00:51

Jestem pod wielkim wrażeniem twojego projektu.


Wielkie dzięki za wspólną MajóVW


www.vaglublin.pl www.vagradom.pl

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt lis 27, 2009 01:13

Hehe : )

Oczywiście, że obecnie auto jest nie do poznania w porównaniu z tym jakie było na początku :)
I oczywistym jest, że zapewne kiedyś zabraknie mi mocy ^^ i będzie kolejny swap, ale na razie jest to co jest :)
Nie mam niestety czasu (z uwagi na pracę) żeby pojechać na hamownię :/

A z bieżących spraw to:
- jak głoszą wieści, nie będę miał niestety możliwości podłączenia kontrolki engine check, ponieważ ECU z ABFa nie daje takiej możliwości. Kombinuję zatem żeby ją w jakiś użyteczny sposób wykorzystać..np podłączając w miejsce gdzie pojawia się prąd przez krótki odcinek czasu (np. zapłon, moze lambda-podgrzewanie)... moze coś wymyślę..

A z bardziej przyziemnych rzeczy to dziś przyszły do mnie długo wyszukiwane felgi.. :)
15" stalówki. Felgi odrdzewię i pomaluję na czarno....a ponieważ bardzo mi się podobają więc mozliwe, że w przyszłym roku je poszerzę... np 8" tył i 7,5" przód : )

Obrazek


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
konrad141
Forum Master
Forum Master
Posty: 1082
Rejestracja: pn lip 28, 2008 23:24
Lokalizacja: Borawe/Ostrołęka
Auto: Bora Sedes 4motion
Silnik: AJM
Kontakt:

Post autor: konrad141 » pt lis 27, 2009 14:02

kurde te felgi narawde dobrze prezentująsiepo poszerzeniu wiec po co wydawać na farbe moze odrazu je oddać doposzerzenia :helm: , a wiesz mozejaki jest koszt poszerzenia ich ?
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 14:03 przez konrad141, łącznie zmieniany 1 raz.


Piasek pisze: Ale po tym jak kumpla ojciec zapłacił 12 tyś zł za sportowego gołębia który nie wrócił z pierwszego lotu - nic mnie już nie zdziwi.
:los:

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt lis 27, 2009 14:42

kurde te felgi narawde dobrze prezentująsiepo poszerzeniu wiec po co wydawać na farbe moze odrazu je oddać doposzerzenia :helm: , a wiesz mozejaki jest koszt poszerzenia ich ?
jakbym miał kasę to od razu bym poszerzał :helm:

Ale niestety nie mam aż tyle. Bo żeby je poszerzyć i od razu pomalować to trzeba liczyć około 150 zł sztuka plus 120 zł wysyłki...

Ale bardzo mi się podobają te stalówki więc jak uzbieram trochę szmalu to na przyszły sezon będą już szerokie :)


Mój golf

Miłość ożyła....

jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » pn gru 07, 2009 11:58

tirsone, powiem Ci że u mnie w poprzednim ABF-ie przed wymianą pierścieni też z odmy potrafiło nazbierać się takiego syfu łącznie z wodą :bajer: ale nie w takiej ilości jak u ciebie :goof:
emilson pisze:kopci rano na bialo?? przy zimnym silniku...?
a jeśli tak to co?
chodzi o pare z wydechu z rańca jak kapa na dworzu?


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn gru 07, 2009 13:15

jawor87 pisze:tirsone, powiem Ci że u mnie w poprzednim ABF-ie przed wymianą pierścieni też z odmy potrafiło nazbierać się takiego syfu łącznie z wodą :bajer: ale nie w takiej ilości jak u ciebie :goof:
ja ostatnio po dłuższej jeździe znowu sprawdziłem kompresję... Bo ostatnio mierząc to nie kręciłem rozrusznikiem aż wskazówka się zatrzyma tylko tak ze 4 obroty wałem...
A ostatnio zakręciłem do momentu aż wskazówka na manometrze sie zatrzyma.. i wyszło mi na wszystkich garach od 12,2 do 12,5 bara...

Dlatego zanim wpadnę w panikę, że coś jest nie tak to pojeżdżę trochę i zobaczę czy w odmie zacznie mi się gromadzić tyle wody co ostatnio..

A co do pary z wydechu to jestem spokojny : )


Mój golf

Miłość ożyła....

jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » pn gru 07, 2009 18:51

tirsone pisze:A co do pary z wydechu to jestem spokojny : )
bo z tego co widze rano na ulicach to większość aut zaraz odpaleniu wali z wydechu parą,wyparuje woda z wydechu i po paru min spokuj! :bigok:
tirsone pisze:A z bardziej przyziemnych rzeczy to dziś przyszły do mnie długo wyszukiwane felgi.. :)
mam takie same niedawno zakupione z tym że moje nie mają grama rdzy i wyrwane po dobrej cenie :green_fuck:


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn gru 07, 2009 19:00

Ja bym się nie przejmował. Mam teraz włożoną butelkę koło chłodnicy i do niej od razu wążz odmy. Po tygodniu mam 50ml wody w niej.



jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » pn gru 07, 2009 21:48

TAZ pisze:Ja bym się nie przejmował. Mam teraz włożoną butelkę koło chłodnicy i do niej od razu wążz odmy. Po tygodniu mam 50ml wody w niej.
czyli to norma przy takiej pogodzie?


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn gru 07, 2009 21:50

Obawiam się, że tak. Z butelką jeżdżę od jakiegoś czasu i co miesiąc wylewam wodę i nieco szlamu powstałego z połączenia wody i oleju.



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn gru 07, 2009 23:19

jawor87 pisze:mam takie same niedawno zakupione z tym że moje nie mają grama rdzy i wyrwane po dobrej cenie :green_fuck:
no ja długo szukałem swoich :/ ponad 2 miechy..ale tylko na alledrogo.. Była jedna oferta 200 zł za 4 szt z małą rdzą i poszły w kilka godzin..Potem były od 280 do ponad 400 nawet :blush:
Aż w końcu kupiłem swoje za 220 zł... ale po odrdzewieniu i czarnym podkładzie wyglądają grubo :D
TAZ pisze:Ja bym się nie przejmował. Mam teraz włożoną butelkę koło chłodnicy i do niej od razu wążz odmy. Po tygodniu mam 50ml wody w niej.
No ja już trochę pojeździłem i na razie nie widzę jakiś przyrostów poziomu płynu na skali.
Obawiam się, że tak. Z butelką jeżdżę od jakiegoś czasu i co miesiąc wylewam wodę i nieco szlamu powstałego z połączenia wody i oleju.
Znalazłem na vortexie i innych stronach fotki ludzi, którym w odmie też sie dużo tego nazbierało (płyn +olej) i nikt specjalnie się temu nie dziwi. Podobno to m.in przez dużą różnicę temp. i to że w normalnej odmie, która jest raczej bliżej silnika para wodna/olejowa nie mając specjalnego zbiorniczka jest po prostu zasysana przez kolektor zanim się skropli.


Mój golf

Miłość ożyła....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości