Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » ndz lis 02, 2008 18:05

No w końcu wałki :) Szacun panie majster

tirsone pisze:Kolejna różnica to ostrość ząbków tych wałków..tzn wałki z abf mają mniej ostre ząbki.
a to już inna bajka... te ostre zebatki to podobno stary typ a te zaokrąglone to nowy typ ;)


18K4F inside... RWD car :)

lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

Post autor: lipass » pn lis 03, 2008 12:29

szacun po raz kolejny :prayer: zastanawiam sie ile juz utopiłeś nerwów w swoim mk2 ;-)

ps. co ta ramka z zegarkami tak wystaje? :jezor:



Awatar użytkownika
Maciek23
Forum Master
Forum Master
Posty: 1814
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 06:41
Lokalizacja: mazowieckie / pomorskie

Post autor: Maciek23 » pn lis 03, 2008 16:37

Masa pracy wlozona w maszyne i mam nadzieje ze juz po malu wyjdziesz na prosta z silnikiem.



Awatar użytkownika
smokatsu84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: wt sty 18, 2005 10:08
Lokalizacja: Gdansk/PO
Kontakt:

Post autor: smokatsu84 » wt lis 04, 2008 22:24

oooo widzę że wałki już "on board " :helm: czekam na efekty i pomyślności i zdrówka

Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » śr lis 05, 2008 01:30

ktorys raz juz przegladam ten projekt ,masakra ile wkorzyles w to serca , czasu i oczywiscie wiadomo czego jeszcze , noo ale jak to sie mowi madry Polak po szkodzie,ale mniejsza o to liczy sie hobby i pasja!!! gratulacje


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr lis 05, 2008 19:09

ps. co ta ramka z zegarkami tak wystaje? :jezor:
hehe wszystko zobaczą :bajer:

Wystaje bo musiałem poprawiać kabelki bi nie łączyły :) A teraz tak jakoś zapomniałem wcisnąć z powrotem :)
Masa pracy wlozona w maszyne i mam nadzieje ze juz po malu wyjdziesz na prosta z silnikiem.
no co do silnika to ma on pewne oznaki ubywania płynu chłodniczego... muszę się temu przyjrzeć dokładniej..ale ja będzie problem to czeka mnie poważniejsza rozbiórka...
oooo widzę że wałki już "on board " :helm: czekam na efekty i pomyślności i zdrówka
Danke sehr :)
Semianek pisze:gratulacje
:) ty też włożyłeś dużo pracy w swoje autko więc jest nas więcej :D


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » sob lis 08, 2008 13:43

Szacunek kolego za podejście, wytrwałość, wkład własny i wiadomo jeszcze jaki...jak pierwszy raz temat przeczytałem pomyślałem ...masakra... ale podoba mi się że na równi z mechaniką (która chyba tu najwięcej pochłania) ogarniasz także estetyke. Golf jak wyjedzie w pełni sił będzie naprawde bardzo dobry, wiele serducha tu widać ale bankowo golf odwdzięczy się tym samym, niema innej opcji...Powodzenia i Pozdrówki.



Awatar użytkownika
bartekjaw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 15, 2007 17:48
Lokalizacja: J-no

Post autor: bartekjaw » ndz lis 09, 2008 15:22

tirsone :prayer: :prayer: dla Ciebie



Awatar użytkownika
dm414
Mk2 F&I
Mk2 F&I
Posty: 2626
Rejestracja: sob maja 13, 2006 17:30
Lokalizacja: SzlichtyngoVWa
Kontakt:

Post autor: dm414 » śr lis 12, 2008 17:16

kiedy foty z zamontowanymi boczkami?


[b]Jetta USA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3891289#3891289

Moje exFire&Ice: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214805[/b]

MÓJ MK2: BYŁY http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93904

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr lis 12, 2008 21:05

wklejam tu jeszcze raz wczorajszy post...

No dobra jestem świeżo po jazdach testowych na nowych wałkach i jest średnio na jeża :/

To znaczy w sumie na starych nie zdążyłem się na tyle najeździć żeby byś w stanie odczuć różnicę ale coś z tym silnikiem jest chyba nie tak....

Tzn..
.. po pierwsze mimo 3 tłumików w układzie wydechowym jest w środku głośno... a przy 4500 tyś obrotów to już jest kicha..jak w subaru normalnie....

Druga sprawa to fakt że auto "ciągnie" tak odczuwalnie dopiero od około 3000 tyś obrotów... a niżej to ma przyspieszenie jak moje Kangoo 1.2 l....

Kolejna kwestia to aku które mimo że ma 60 Ah 540 A, to po zgaszeniu auta już nie dało się go odpalić.... tzn napięcie na mierniku mam 12v ale natężenie pewnie niższe bo nie daje rady zakręcić rozrusznikiem..


No i ostatnia kwestia to zapłon... wg mnie jest źle ustawiony bo silnik w niższym zakresie obrotów dość apatycznie reaguje na gaz...


To tyle...


Aha jeszcze kilka rzeczy które zrobiłem w miądzy czasie...

1. Boczki z wersji pocztowej ; )..już na aucie ...foty z wnętrza wkrótce..

Obrazek

Obrazek



2. Trójnik VDO do czujników ciśnienia oleju..

Obrazek

Obrazek



3. I zaślepki do tapicerki

Obrazek

Pozdrawiam ;/


Mój golf

Miłość ożyła....

lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

Post autor: lipass » śr lis 12, 2008 21:59

tirsone, skolko dałeś za trójnik i gdzie go wyrwałeś?



Awatar użytkownika
becior
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2937
Rejestracja: czw cze 19, 2008 17:35
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: becior » czw lis 13, 2008 01:42

Ty to masz ciężką przeprawę z tym Golfem :grin:


było 20 Jahre 16V... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=342725&start=0&hilit=becior[

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw lis 13, 2008 11:00

tirsone pisze:No dobra jestem świeżo po jazdach testowych na nowych wałkach i jest średnio na jeża :/

To znaczy w sumie na starych nie zdążyłem się na tyle najeździć żeby byś w stanie odczuć różnicę ale coś z tym silnikiem jest chyba nie tak....

Tzn..
.. po pierwsze mimo 3 tłumików w układzie wydechowym jest w środku głośno... a przy 4500 tyś obrotów to już jest kicha..jak w subaru normalnie....

Druga sprawa to fakt że auto "ciągnie" tak odczuwalnie dopiero od około 3000 tyś obrotów... a niżej to ma przyspieszenie jak moje Kangoo 1.2 l....

Kolejna kwestia to aku które mimo że ma 60 Ah 540 A, to po zgaszeniu auta już nie dało się go odpalić.... tzn napięcie na mierniku mam 12v ale natężenie pewnie niższe bo nie daje rady zakręcić rozrusznikiem..


No i ostatnia kwestia to zapłon... wg mnie jest źle ustawiony bo silnik w niższym zakresie obrotów dość apatycznie reaguje na gaz...
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :helm: Być może to faktycznie zapłon. Ale 16V już tak mają że ciche nie są. Zwłaszcza jak masz dolot na stożku.

To że ciągnie od 3 tys obr to chyba tak musi być :bigok: Wałki z ABF'a a jakbyś miał jakies ostrzejsze to byś dopiero marudził że ciagnie dopiero od 4 tys ;). Może być jeszcze inna sprawa typu dolot i wydech (za małe i muli od tego). Kolejna sprawa to czy digi masz strojone bo to też jest ważne (albo i nawet bardzo wazne).

To że nie chce zakręcić może byc wina tego zapłonu albo po prostu rozrusznika (bo podłączone wszystko dobrze masz?).


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw lis 13, 2008 13:58

a jaki masz rozrusznik, z planetarną czy bez??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości