VW GOLF MK3 2e TURBO by vw_golf3

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BlackAcid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:06
Lokalizacja: Małkinia
Kontakt:

Post autor: BlackAcid » śr mar 19, 2008 18:42

evolution pisze:jak trafi na mnie 50 km... :helm: :helm: tak na powaznie to jesli nie ma chlodzenia tlokow bedzie kupa zaraz.. po prostu sie przegrzeja i splyna... 2e wytrzymuje bez zajakniecia przy mnie 200 km z czasowo(99%) wcisnietym pedalem gazu z v sr ponad 250 i obrotami ponad 5500 caly czas... przy takiej jezdzie ady nie wytrzymie tych 50 km gdzie 2e dalby rade dalej ale zjechac trzeba bylo... :bajer: :bajer: co do normalnej jazdy 200 KM w 2e to przebieg ~ 50kkm w ady ~15 jesli nie splynie...
wiec lepiej zaopatrzyc sie w silnik 2e.. ok w takim razie inne pytanie. czy wiazka elektryczna zostanie moja bez problemu od ady? wiem ze 2e ma cewke wolnych mech na wiezchu i inny przeplywomierz. co z reszta silnika. wizualnie gora i dol wygladaja tak samo.. jestes pewien ze ady nie ma smarowania tlokow? to jest ronica w kanalach smarujacych czy poprostu jest inny smok oleju czy jak? nie da sie w ady zrobic takiego smarowania? :) haha zartuje. a tak powaznie co z elektryka od ady? da rade do 2e? i co ze skrzynia biegow.. bedzie pasowac do 2e?
Ostatnio zmieniony śr mar 19, 2008 18:43 przez BlackAcid, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

Post autor: marcinas1983 » śr mar 19, 2008 18:46

BlackAcid pisze: wiec lepiej zaopatrzyc sie w silnik 2e.. ok w takim razie inne pytanie. czy wiazka elektryczna zostanie moja bez problemu od ady? wiem ze 2e ma cewke wolnych mech na wiezchu i inny przeplywomierz. co z reszta silnika. wizualnie gora i dol wygladaja tak samo.. jestes pewien ze ady nie ma smarowania tlokow? to jest ronica w kanalach smarujacych czy poprostu jest inny smok oleju czy jak? nie da sie w ady zrobic takiego smarowania? :) haha zartuje. a tak powaznie co z elektryka od ady? da rade do 2e? i co ze skrzynia biegow.. bedzie pasowac do 2e?
A nie lepiej kupić silnik 2E bez osprzętu i przełożyć wszystko z Twojego?? O ile oczywiście będzie wszystko pasowało, a na tym się nie znam :crazy:
BlackAcid pisze:przeciez wlasnie o to pytam... :panna:
Ok teraz się wszystko wyjaśniło już, myślałem że chcesz do ADY wrzucić graty z 2E
Ostatnio zmieniony śr mar 19, 2008 19:15 przez marcinas1983, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
vw_golf3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw maja 10, 2007 22:36
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: vw_golf3 » śr mar 19, 2008 19:10

Fido_dido
słuchaj nom muszę to przemyśleć , evolution mi podał kilka modeli , mam czas do majóVWki żeby się zastanowić . A zawór - wiesz nawet nie wiem jaka firma , musiałbym zobaczyć

evolution
dzięki wielkie za modele, jeśli mówisz że są kozackie to którąś wybiorę

BlackAcid
musisz się poważnie zastanowić zanim rozpoczniesz dłubaninę :grin:



Awatar użytkownika
BlackAcid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:06
Lokalizacja: Małkinia
Kontakt:

Post autor: BlackAcid » śr mar 19, 2008 19:12

marcinas1983 pisze:
BlackAcid pisze: wiec lepiej zaopatrzyc sie w silnik 2e.. ok w takim razie inne pytanie. czy wiazka elektryczna zostanie moja bez problemu od ady? wiem ze 2e ma cewke wolnych mech na wiezchu i inny przeplywomierz. co z reszta silnika. wizualnie gora i dol wygladaja tak samo.. jestes pewien ze ady nie ma smarowania tlokow? to jest ronica w kanalach smarujacych czy poprostu jest inny smok oleju czy jak? nie da sie w ady zrobic takiego smarowania? :) haha zartuje. a tak powaznie co z elektryka od ady? da rade do 2e? i co ze skrzynia biegow.. bedzie pasowac do 2e?
A nie lepiej kupić silnik 2E bez osprzętu i przełożyć wszystko z Twojego?? O ile oczywiście będzie wszystko pasowało, a na tym się nie znam :crazy:
przeciez wlasnie o to pytam... :panna:



Awatar użytkownika
vw_golf3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw maja 10, 2007 22:36
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: vw_golf3 » śr mar 19, 2008 19:14

BlackAcid
ja bym na Twoim miejscu poszukał jakiegoś 2e rozbitego z dobrym motorem i go kupić . Albo abfa ale to już większe koszta



Awatar użytkownika
BlackAcid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:06
Lokalizacja: Małkinia
Kontakt:

Post autor: BlackAcid » śr mar 19, 2008 19:22

vw_golf3 pisze:BlackAcid
ja bym na Twoim miejscu poszukał jakiegoś 2e rozbitego z dobrym motorem i go kupić . Albo abfa ale to już większe koszta
a na cholere mi caly 2e. jestem na 90% pewien ze odemnie wsio pasuje do 2e ale pytalem evolutiona bo widze ze sie na tym zna. jak cos kupie goly motor od 2e i podepne pod swoj. nawet wygodnie mi bedzie porobic polerki i reszte dupereli na luznym motorze a cena waha sie ok 1000zl. wydaje mi sie ze problemow z 2e nie bedzie pod instalka ady ale wole wysluchac porady kogos kto glebiej siedzi w temacie. ale dzieki za rade..



Awatar użytkownika
vw_golf3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw maja 10, 2007 22:36
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: vw_golf3 » śr mar 19, 2008 19:48

BlackAcid
spoko czekam na jakieś efekty prac jak będą :bigok:



Awatar użytkownika
BlackAcid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:06
Lokalizacja: Małkinia
Kontakt:

Post autor: BlackAcid » śr mar 19, 2008 23:52

vw_golf3 pisze:BlackAcid
spoko czekam na jakieś efekty prac jak będą :bigok:
no sam sie nie moge doczekac rozpoczecia dlubaniny. niestety do maja lub czerwca jeszcze szmat czasu. na razie chcialbym dowiedziec sie dokladnie co mi bedzie potrzebne do przekladki silnika 2e. chcialbym zaczac prace zaplanowane a nie na zasadzie ''zobaczymy co wyjdzie w praniu'' a znam zycie mechanika i i tak nie ma bata zawsze jakis komplikator sie wpier...dzieli:) mam czas rowniez zeby dac mojemu ojcu znac co ma kupic tak ze jak wpadne zeby juz bylo i tylko usiasc i robic. naprawde nakreciles mnie strasznie na cos takiego. wiem ze osiagi nie beda ponad 200 konne ale sam fakt turbo i duzo lepszych przyspieszen bedzie rewelacyjny. chialbym dostac rowniez komplet skorzanych siedzen i boczkow do 3D wersji. nie wiecie gdzie mozna dostac cos takiego od reki? patrzylem na allegro ale tam kicha zadko kiedy bywa cos godnego uwagi. jeszcze raz pozdrawiam.

ps. przepraszam ze zasmiecam Ci temat swoimi problemami, ale chcialbym wykorzystac ewentualne porady ludzi ktorzy tu zagladaja i jak sie domyslam skoro zagladaja znaja i interesuja sie tymi tematami. jeszcze raz dziekuje.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw mar 20, 2008 00:12

BlackAcid pisze:
vw_golf3 pisze:BlackAcid
ja bym na Twoim miejscu poszukał jakiegoś 2e rozbitego z dobrym motorem i go kupić . Albo abfa ale to już większe koszta
a na cholere mi caly 2e. jestem na 90% pewien ze odemnie wsio pasuje do 2e ale pytalem evolutiona bo widze ze sie na tym zna. jak cos kupie goly motor od 2e i podepne pod swoj. nawet wygodnie mi bedzie porobic polerki i reszte dupereli na luznym motorze a cena waha sie ok 1000zl. wydaje mi sie ze problemow z 2e nie bedzie pod instalka ady ale wole wysluchac porady kogos kto glebiej siedzi w temacie. ale dzieki za rade..
2e od ady rozni sie blokiem glownie.. ztad tez nie ma natrysków na tloki w ady.... i wy chcecie sie brac za uturbianie nie majac pojecia gdzie sa natryski oleju???:> :helm: :helm:

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 23:14 ]
BlackAcid pisze:wiem ze osiagi nie beda ponad 200 konne
z cala pewnoscia na cisnieniu 0.5 bara z 2e moga byc :green_fuck:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
vw_golf3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw maja 10, 2007 22:36
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: vw_golf3 » czw mar 20, 2008 00:17

BlackAcid
mówisz że nie da się uzyskać 200 ps ? Spójrz na evolutiona, jego 2e uturbiony ponad 210 ps przy 0.5 bara , więc widać że można coś takiego uzyskać . Ja cały czas będę pracował aby osiągi się polepszały
A z tymi siedzeniami ? hmhm kurde nawet nie mam pomysły gdzie można dostać , najlepiej na forach się popytać



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw mar 20, 2008 00:26

vw_golf3 pisze:jego 2e uturbiony ponad 210 ps przy 0.5 bara
teraz zaczynam robic drugiego 2e( zasadniczo wczoraj kupiony, tylko musze z wlascicielem dograc do konca sprawy) w ktorym plan jest przy 0.5 bar moc 200% serii, a nie zamierzam konczyc na tym cisnieniu :)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw mar 20, 2008 00:36

BlackAcid pisze:ps. przepraszam ze zasmiecam Ci temat swoimi problemami, ale chcialbym wykorzystac ewentualne porady ludzi ktorzy tu zagladaja i jak sie domyslam skoro zagladaja znaja i interesuja sie tymi tematami. jeszcze raz dziekuje.
A moze chcesz sam blok z 2E w bdb stanie?? Oczywiście z natryskami :bigok:



Awatar użytkownika
vw_golf3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw maja 10, 2007 22:36
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: vw_golf3 » czw mar 20, 2008 00:36

evolution
uu zapowiada się ciekawie, chciałbym kiedyś zobaczyć jak śmiga .
A 4.2 projekt nadal w trakcie prac ?



Awatar użytkownika
BlackAcid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:06
Lokalizacja: Małkinia
Kontakt:

Post autor: BlackAcid » czw mar 20, 2008 00:52

evolution pisze:
BlackAcid pisze:
vw_golf3 pisze:BlackAcid
ja bym na Twoim miejscu poszukał jakiegoś 2e rozbitego z dobrym motorem i go kupić . Albo abfa ale to już większe koszta
a na cholere mi caly 2e. jestem na 90% pewien ze odemnie wsio pasuje do 2e ale pytalem evolutiona bo widze ze sie na tym zna. jak cos kupie goly motor od 2e i podepne pod swoj. nawet wygodnie mi bedzie porobic polerki i reszte dupereli na luznym motorze a cena waha sie ok 1000zl. wydaje mi sie ze problemow z 2e nie bedzie pod instalka ady ale wole wysluchac porady kogos kto glebiej siedzi w temacie. ale dzieki za rade..
2e od ady rozni sie blokiem glownie.. ztad tez nie ma natrysków na tloki w ady.... i wy chcecie sie brac za uturbianie nie majac pojecia gdzie sa natryski oleju???:> :helm: :helm:

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 23:14 ]
BlackAcid pisze:wiem ze osiagi nie beda ponad 200 konne
z cala pewnoscia na cisnieniu 0.5 bara z 2e moga byc :green_fuck:
pytac rzecza ludzka mr perfect ;]

a tak serio jest sens sam blok (dol) z 2e do ady wsadzic? i co z elektryka jezeli bym chcial calego 2e wsadzic.

[ Dodano: 19 Mar 2008 23:55 ]
[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 23:14 ]
BlackAcid pisze:wiem ze osiagi nie beda ponad 200 konne
z cala pewnoscia na cisnieniu 0.5 bara z 2e moga byc :green_fuck:[/quote]

jestem pewien ze dobry magik by uzyskal z tego silnika i 250KM nie powiedzialem ze sie nie da tylko ze wiem ze nie beda bo to jest sofciak a nie jakis wyjadacz. zreszta 170KM ''domowym'' sposobem uwazam ze jest zajebiscie dobre. mi pasuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości