swap 1,1 na 1,3

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
flgmnft
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

swap 1,1 na 1,3

Post autor: flgmnft » pn kwie 16, 2007 09:17

Witam.
Posiadam golfika mk1. z silniczkiem 1,1. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy da sie poprostu kupic silnik 1,3 i wsadzic go na miejsce obecnego 1,1. A konkretniej czy trzeba cos zmieniac, przerabiac, kombinowac (oprocz wiekszej chlodnicy).

I jeszcze jedno pytanie czy da sie tak samo podmienic skrzynie. Mam 4 biegowa i chcialbym dac 5 biegowa. Czy czasem silnik 1,1 nie jest za slaby na taka skrzynie.

Z tego co wyczytalem to do silnika 1,1 i 1,3 byly montowane skrzynie 4 biegowe, ale do 1,3 takze 5 biegowe.

Pozdrawiam

P.S. Niechce pakowac silnika 1,6 czy wiekszego, Bo pewnie do takiej modyfikacji juz bym musial zmienic przeguby, polosie oraz hamulce przynajmniej z przodu, nie wspominajac o zawieszeniu.



Awatar użytkownika
Rondel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn gru 04, 2006 15:44
Lokalizacja: Lebork-pomorskie

Post autor: Rondel » pn kwie 16, 2007 17:34

moj pierwszy golf mial taki silnik.smialo mozesz zmieniac silnik.rozumiem ze bedzie to silnik z mk2 lub starej audi 80.chlodnicy niemosisz zmieniac,skrzynia pasuje bez problemow tylko mosi byc z modelu 1.3 lub 1.4.Niema zadnych wiekszych komplikacji. jesli chcialbys 1.6 to juz mosisz miec do niego skrzynie,przespawac mocowanie lapy silnika na podluznicy,zmienic wybierak biegow i przerobic troche wydech. :bigok:



Awatar użytkownika
flgmnft
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: flgmnft » pn kwie 16, 2007 21:45

Wlasnie z 1,6 to juz za duze koszta. A 1,3 to tak na upartego zmieszcze sie w cenie silnika. Silniczek chcialem wlansie z golfa 2.

[quote="Rondel"]...skrzynia pasuje bez problemow tylko mosi byc z modelu 1.3 lub 1.4.Niema zadnych wiekszych komplikacji.../quote]

No czyli podejdzie pod moja skrzynie czy tez nie? Nie wiem jaka mam dokladnie skrzynie (nie wiem czy dobrze odczytalem ta nalepke wewnatrz bagaznika jest to skrzynka GW) ale jest to 4 biegowa. Bo zastanawiam sie nad zmiana silnika, gdyz moj obecny ma apetyt na olej i raczej remont jest malo oplacalny, wiec chyba lepiej kupic mlodszy i prawdopodobnie lepszy silnik.



Awatar użytkownika
tomelus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tomelus » śr kwie 18, 2007 13:01

W tym aucie najprawdopodobniej już siedzi 1,3 . Ja go kupiłem jako 1,1 ale wydawał mi się za szybki gościu od którego go kupilem mowil ze silnik jest po jakis modach ale on nie wie jakich bo go takiego kupil.
Kolega miał mk2 1,3 i te auta chodzily podobnie mk1 byl troche szybszy więc raczej taki silnik ma założony ale do końca to sam nie mam pewności.

Co do przekładki to z tego co wiem 1,3 pasuje bez problemów i skrzyni nie musisz zmieniac.

Remont tego silnika co masz to okolo 600 zł.

Co do brania oleju to mi go zawiele niepodbieral wszytsko zalezy od stylu jazdy.

Jak masz jakies pytania odnosnie tego auta to pisz mi na gg.
Pozdro


Było:Fiat 126 elx, VW Golf 1, Opel Corsa B, VW Golf 3, Opel Tigra A, Ford Focus 1, VW Golf 4, Hyundai Coupe, Toyota Celica V, Opel Astra H
Jest: Golf 6 i Roomster

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości