wkład filtra powietrza czy stożek

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

wkład filtra powietrza czy stożek

Post autor: cylinder » czw lut 01, 2007 16:00

Panowie chciałbym sie Was poradzic w takiej oto sprawie. Mam w golfie 1.4 16v założony koncowy tłumik sportowy ULTER. Autko zaczeło troche głośniej chodzic, ale to jeszcze nie to. Brakuje mi takiego ładnego bruczenia, który czasami słychac u innych aut, a dla mnie jest to muzyka dla uszu.Wiem ze założenie stożka czy wkładu "sportowego" nie doda tej jednostce mocy, ale czy poprawi brzmienie z rury wydechowej. Poradzcie założyc stozek, zastapic zwykły wkład filtra powietrza sportowym, czy może wystarczy usunąć srodkowy tłumik i wstawic zwykła rure, ale niewiem czy auto znowu nie bedzie ryczec jak odrzutowiec, bo sa i takie przeróbki co powoduja wiecej huku niż porzydku z jezdy.
Doradcie co zrobic, czy może wogóle nic nie zmieniac bo to nic nie da?
(Uprzedzam ze kupno auta z wiekszym silnikiem nie wchodzi w rachube, tego mam dopiero 3 miesiace, a czytajac ten post napewno tak pomyslelibyscie na pierwszy rzut oka.)
Pozdrawiam.



WODA
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 173
Rejestracja: pn gru 27, 2004 01:10
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: WODA » czw lut 01, 2007 17:17

jak juz tak bardzo zalezy ci na wymianie filtra papierowego to kup sportowa wkladke...stozek sobie odpusc



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw lut 01, 2007 17:19

WODA pisze:jak juz tak bardzo zalezy ci na wymianie filtra papierowego to kup sportowa wkladke...stozek sobie odpusc
Dlaczego ma sobie odpuścić ? Skoro chce żeby ryczało to stożek będzie najlepszy. Inna sprawa że takie zachowanie nazywa się pozerstem :satan: Prawie jak tuning.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » czw lut 01, 2007 17:35

Jezeli ktos ma założony stozek do takiego auta z takim silnikiem to prosiłbym jakies fotki i porady bo za bardzo nie orientuje sie jak by go zamontowac. Bo to nie jest taka prosta sprawa.

[ Dodano: 01 Lut 2007 16:38 ]
a co z wkładem zrobi jakas roznice w dzwieku wydobywajacego sie z rury. Bo w mocy to zadużo nie zrobi , może tyle ze auto bedzie żwawsze na 2 i 3 begu.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw lut 01, 2007 17:59

cylinder zależy co kto lubi.
Ja nie lubię głośnego wydechu tylko ładny dźwięk silnika - a to zupełnie co innego.
Wsadzając stożek czy wkładkę powodujesz, że silnik zasysa więcej powietrza, przez co ma potężniejszy dźwięk.
Na pewno ładniej będzie brzmiał na stożku niż na wkładce.
Ale wielkiej symfoni się nie spodziewaj z 1,4.
A jeżeli jak napisałeś brakuje Ci ładnego burczenia to niestety ale trzeba było chociaż 1,6 kupić - wtedy już na stożku zaczynało bo to ładnie grać.
Oczywiście będzie słyszalna różnica i w 1,4 w porównaniu do zwykłego filtra - ale fajerwerków bym się nie spodziewał ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » czw lut 01, 2007 18:16

rozumiem, wiem ze z silnikem 1.4 cudów nie zrobie, przeczytałem juz wiele postów na tym forum jak ludzie chca z silnika 1.4 wydusic wiece kucy,i posiadac nieziemskie moce, dla mnie te 75 KM wystarczy, dlatego zależy mi da dobrym basie, a jest tak jak mówisz z tym silnikiem duzych efektów nie bedzie. Jezeli ktos ma taki silnik i założony którys z filtrów to prosze o porady i zdjecia jak zamontowac stożek, chce sie pierwsze poradzic, zanim wyżuci sie pieniadze wbłoto bo te przeróbki nic nie dadza. A i jeszcze jedno jak bym chciał założyc stożek albo wkład to jakiej firmy?



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw lut 01, 2007 18:24

cylinder pisze:A i jeszcze jedno jak bym chciał założyc stożek albo wkład to jakiej firmy?
Dobre są np. K&N


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » pt lut 02, 2007 18:10

Panowie znalazłem strone gdzie pokazane jest jak zampontowac stożek do golfa 4 1.4
oto link
http://www.kandn.com/instructions/17534A.pdf

teraz pokaże zdjecie mojego silnika z jednym zapytaniem. Czy ta rura doprowadzajaca powietrze (zakreslona na czerwono) po wymontowaniu puszki filtra powietrza ma zostac bez zmian tak jak jest pokazane na rysunku silnika? czy trzeba co z nia zrobic? Oto mój silnik.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bc ... 8bf43.html



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt lut 02, 2007 18:20

To co zakreśliłeś to końcówka dolotu i rura doprowadzająca ciepłe powietrze. Przy stożku nie będzie to potrzebne.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » pt lut 02, 2007 18:26

wiec moge te rure całą wywalic łącznie z ta szara co idzie w dół (sam niwem gdzie ona idzie) Ale jak ja wyciagne zostanie otwór do srodka. i tak może byc, takie puste miejsce. Gdzie prowadzi ta szra rura.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt lut 02, 2007 18:31

Ta szara właśnie doprowadza ciepłe powietrze.
I nie jest to potrzebne przy stożku tak jak Pinhead napisał.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » pt lut 02, 2007 18:38

dobra panowie wielkie dzieki teraz juz wszystko wiem. Pomału zaczne co dłubac tak zeby na wiosne był gotowy. jeszcze raz dzieki i narazie. :piwka:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości