Czas na remont , czas na mody [ABF]

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

tramall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 14, 2005 14:10
Lokalizacja: Rzeszow

Czas na remont , czas na mody [ABF]

Post autor: tramall » śr sty 10, 2007 08:57

W związku z nieciekawą opcją remontu mam kilka pytań odnośnie delikatnych modów
Silnik Abf:

- czy istnieje możliwość kupienia jednego wałka - ssący 262 ew 268 (schrick , catcams itp. świątek odpada) , czy trzeba kupić komplet
- czy musze mieć regulowane kółko czy seria wystarczy ?
-sprężyny zaworowe - zostawić serie czy szukać coś twardszego , silnik zostaje z odcinką 6800 ew 7000-7100 jeżeli zajdzie potrzeba
-Wynikiem remontu będzie delikatne planowanie głowicy . Czy zwiekszać stopień sprężania (w N/A to coś ponoć daje) . Jaką uszczelkę zastosować : ori stalową czy wystarczy zamiennik ?
-dłubać głowicę ? narazie jest na nie.
-chip - wiadomo od kogoś z forum - wolałbym konkretny pod moje auto z hamownią przed i po (TTC chyba też coś robiło ?)
-raczej nowe sprzęgło - zostawić serię (mogę mieć tanio) czy szukać coś "performance" ?
Moc którą chcę osiągnąć to jakieś 170KM . Wydech i dolot zostaje (ewentualnie podziurawie puszkę) . Gdybym dostał jakiś wałek to po cichu liczę na 180KM

Jeszcze inna sprawa . Myślę nad odelżeniem wału . Robi to ktoś w miarę fachowo (okolice krakowa lub rzeszowa) , bo ostatnio była o to wojna. Chciałbym to potem wyważyć dynamicznie z kołem (oczywiście odciążonym tak z 30%)
Ogólnie silnik raczej będzie out i jak ktoś może coś zasugerować to proszę o info



Awatar użytkownika
GTO
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1141
Rejestracja: pn sie 23, 2004 00:11
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

Re: Czas na remont , czas na mody [ABF]

Post autor: GTO » śr sty 10, 2007 11:12

W związku z nieciekawą opcją remontu mam kilka pytań odnośnie delikatnych modów
Silnik Abf:

- czy istnieje możliwość kupienia jednego wałka - ssący 262 ew 268 (schrick , catcams itp. świątek odpada) , czy trzeba kupić komplet

mozna kupic jeden

- czy musze mieć regulowane kółko czy seria wystarczy ?

kolo reguloweane pomoze dokladnie ustawic wałki


-sprężyny zaworowe - zostawić serie czy szukać coś twardszego , silnik zostaje z odcinką 6800 ew 7000-7100 jeżeli zajdzie potrzeba


na takie obroty seryjne wystarczają

-Wynikiem remontu będzie delikatne planowanie głowicy . Czy zwiekszać stopień sprężania (w N/A to coś ponoć daje) . Jaką uszczelkę zastosować : ori stalową czy wystarczy zamiennik ?


ori stalową i nie planowac głowicy tylko delikatnie wygładzić

-dłubać głowicę ? narazie jest na nie.

dłubać


-chip - wiadomo od kogoś z forum - wolałbym konkretny pod moje auto z hamownią przed i po (TTC chyba też coś robiło ?)

zrobie konkretnie pod fure

-raczej nowe sprzęgło - zostawić serię (mogę mieć tanio) czy szukać coś "performance" ?
Moc którą chcę osiągnąć to jakieś 170KM . Wydech i dolot zostaje (ewentualnie podziurawie puszkę) . Gdybym dostał jakiś wałek to po cichu liczę na 180KM

Jeszcze inna sprawa . Myślę nad odelżeniem wału . Robi to ktoś w miarę fachowo (okolice krakowa lub rzeszowa) , bo ostatnio była o to wojna. Chciałbym to potem wyważyć dynamicznie z kołem (oczywiście odciążonym tak z 30%)
Ogólnie silnik raczej będzie out i jak ktoś może coś zasugerować to proszę o info[/quote]

wał i zamah w ABFie to podstawa, robia chłopaki, wiec no problem


DIGITUN.PL
chiptuning wszystkie marki
2.7 bit 860km E85 ,leon 2.0T 630km , audi 2 -2.2T 616km, 1.8T AGU 400km , VR6 914km , 2.0 TFSI 460km
16V digi g60 - 370hp , VR6 TURBO na ori ecu - custom remap pod E85

605-443-665
GG: 2615761

Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » pt sty 12, 2007 10:26

odciazanie walu i jego wazenie oraz odciazanie kola i wazenie w zestawie to zaden problem .... a glowice jak napisal GTO .....ROBIC ...czyzby dalej panowal tu mit ze 16V nie warto ?? poszukaj ludzi ktorzy maja doswiadczenie przed portink\giem i po 16V niech napisza ile to daje ...mowie o dobrym portingu a nie delikatnej polece w garazu w jedno popoludnie
odnosnie walu i glowicy jak cos PW

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości