Swap mk3 1.4 na 1.8 projekt rozpoczety

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Swap mk3 1.4 na 1.8 projekt rozpoczety

Post autor: maro » pn sie 21, 2006 13:54

Witam. Po bardzo dlugim poszukiwaniu silnika 1.8 abs w koncu sie udalo. Pewnie nie ktorzy pamietaja jak opisywalem moj problem zwiazany z zakupem silnika 1.8 aam, jakies 3 miesiace temu bo trafilem na nieuczciwego sprzedawce, naszczescie wszystko skonczylo sie dobrze, goscia troche postraszylem i kase mi oddal. Po tym jak dostalem kase bylem juz bardzo ostrozny i wybredny moze dlatego tak dlugo szukalem, ale oplacalo sie. Kupilem silnik z 95 roku z wszystkim co mi jest potrzebne oprocz wzmocnienia przedniego za 1950 zł, jedyna wada to jego przebieg jakies 190 000 km, ale dzieki waszym poradom co do przebiegu to sie zdecydowalem, zreszta i tak nic lepszego w tej cenie i w tym wieku nie znajde. W tym temacie bede opisywac wszystkie dokonane zmiany ze zdjeciami (moze komus sie to przyda kiedys). Narazie mam pytanie do was co nalezaloby wymienic z uszczelniaczy i uszczelek w takim silniku i skrzyni biegow zeby potem go nie wyciagac i jakie mniej wiec sa ceny takich zabiegow.

Pierwsze fotki, silnik juz rozebrany z osprzetu, jutro czeka mnie mycie karcherem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wszystko bedzie siedzialo w tym mk3
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 21, 2006 22:41 przez maro, łącznie zmieniany 1 raz.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Swap mk3 1.4 na 1.8 projekt rozpoczety

Post autor: Borys » pn sie 21, 2006 14:12

To ja przenosze wątek do NASZE AUTA i tam wklejaj foty i opisuj dalej


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt sie 29, 2006 21:52

Kolejny etap prac zakonczony.

Silnik 1.4 zostal wyciagniety, komore silnika wyczyscilem, nowa wiazka pod silnik zalozona

Obrazek

Obrazek

1.8 i skrzynia zostaly umyte, wymienilem wszystkie mozliwe uszczelniacze i uszczelki

Obrazek


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sie 29, 2006 22:58

Pięknie. Opisuj wszystko dokładnie. Napewno się przyda. Najbardziej skup się na problemach i zaskakujących sytuacjach przy wkładaniu silnika.

Życzę szybkiego końca prac.
Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr sie 30, 2006 01:03

Borys!
Miejsce tego watku w VW-Speed - gdyz chlopak robi zmiany mechaniczne, a nie chwali sie zdjatkami auta!



zdolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt maja 31, 2005 22:52
Lokalizacja: koszalin

Post autor: zdolo » śr sie 30, 2006 08:54

silniczek to dopieściłeś :D gratuluje



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr sie 30, 2006 11:55

maro, moje gratulacje , silniczek i skrzynie wypieściłeś do granic mozliwości , czekam na dalszy przebieg swap'a.

P.S. zdolo, nie wiesz jaki masz silnik??? RP/RH???
jesli masz RP to masz niemal identyczny monowtrysk jak na fotkach wyżej w silniku MARO, a jesli masz RH to masz gaźnik


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

zdolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt maja 31, 2005 22:52
Lokalizacja: koszalin

Post autor: zdolo » śr sie 30, 2006 15:59

homsky pisze:
P.S. zdolo, nie wiesz jaki masz silnik??? RP/RH???
jesli masz RP to masz niemal identyczny monowtrysk jak na fotkach wyżej w silniku MARO, a jesli masz RH to masz gaźnik
wg oznaczeń slinika mam RP ale mam założony gażnik, auto było tak sprowadzone z niemiec więc dokońca nie jestem pewnien co to za silnik, zwlaszca ze numery silnika sa niezbyt czytelne :chytry:



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pn wrz 04, 2006 18:43

Długo mnie nie bylo bo stala sie tragedia, zamontowany silnik nie mial kompresji na 2 tłokach i strasznie cos trzaskalo, ale jak zdjalem glowice to myslalem ze mnie #$#@#$ tloki mialy dziury jakby sie w nie metalowe kulki wbijalo a gniazda w glowicy byly tez ostro poobijane, nie bylo kompresji bo pierscienie na tlokach zostaly zgniecione i nie mialy luzu, zdjecia zrobie jutro zebyscie zobaczyli bo czegos takiego nigdy w zyciu nie widzialem


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn wrz 04, 2006 21:19

Chyba spalanie stukowe i jazda w stylu F&F wykończyły ten silnik.



fuldi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1313
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 20:46
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: fuldi » ndz wrz 10, 2006 09:21

przykra sprawa :/ i co teraz ?



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » ndz wrz 10, 2006 13:07

tez mialem taki problem. ze mi tlokki wypalilo ;d
ale powodow bylo wiele:

rozrzad o 1 zomb krzywo ustawiony
zaplon na oko
zbyt ubga/bogata miesznka
brak podlaczonego podcisniana do ECU sterowania zalonem
ciagle przrgrzsnia (duze wycieki )

zawsze wsyztkim krecilem tak by rano odpalil i odjechal do celu :D
wiedzialem ze to sie zle skonczy.....

ale tera dostal kapitalke nowe: cylinndry[tuleje] , tloki, panwewki pierscienie itp itp itp.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr wrz 13, 2006 21:56

maro pisze:Kolejny etap prac zakonczony.

Silnik 1.4 zostal wyciagniety, komore silnika wyczyscilem, nowa wiazka pod silnik zalozona

[url=http://img50.imageshack.us/img50/3761/0 ... qt0.th.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://img50.imageshack.us/img50/8374/0 ... ns9.th.jpg]Obrazek[/URL]

1.8 i skrzynia zostaly umyte, wymienilem wszystkie mozliwe uszczelniacze i uszczelki

[url=http://img50.imageshack.us/img50/6753/0 ... zg5.th.jpg]Obrazek[/URL]
a jak tynia łapa od strony rozrzadu zminiałes ja czy całe sanie wstawiłes o d 1.8 tez jestem w trakcie podobnej przeróbki tylko z ABU i zauwazyłem inne mocowanie tej łapy silnik komp.i wiązke juz mam czekam na skrzynie , jaki typ skrzyni wstawiłeś?



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt wrz 15, 2006 23:10

Z mocowaniem silnika nie ma problemu, tylko musisz miec lapy z 1.8, to znaczy prawa tylnia i przednia, poduszki sa te same, przednia belka ta sama, skrzynie mam z abs o symbolu 020 z zielonym deklem co oznacza wersje GT (podobno jakas lepsza), ja juz jestem w trakcie testow musze uaktualnic temat bo mialem male problemy z kompem i dopiero dzisiaj mi sie udalo go uruchomic.

Ale zaczne od momentu co zrobilem z tym walnietym abs, po sciagnieciu glowicy jak wyzej pisalem byly wgnioty w tlokach i w glowicy jak po metalowej kulce, a jak wyciagalem glowice to nic z cylindrow nie wylecialo, wiec tego kompletnie nie rozumiem, jak macie jakies pomysly co sie moglo stac to piszcie (zdjecia tlokow beda w poniedzialek juz na pewno), wiec zawiozlem gosciowi co od niego kupowalem glowice zeby sobie zobaczyl co mi sprzedal i tu musze pochwalic sprzedawce naprawde zachowal sie wporzadku oddajac mi czesc kwoty na remont. W najblizszy weekend udalem sie na gielde w poszukiwaniu czesci i tutaj mialem kilka opcji 1. Kupic wszystkie nowe tloki, zrobic szlif, zregenerowac glowice 2. Kupic uzywane tloki bez szlifu z regeneracja glowicy 3 Kupic nowy silnik. Na gieldzie znalazem kolesia co zgodzil sie na wymiane silnikow tzn ja mu daje swoj 1.4 + skrzynie a on daje mi 1.8 Co pozniej sie okazalo ze nowy 1.8 znowu przynosi niespodzianki. Po dokonaniu wymiany i sprawdzeniu silnika u goscia (obracanie walem itp) zaczalem silniczek odnawiac aby przypominal ten 1.8 z pierwszych zdjec, przez glupote przy odkrecaniu kola zamachowego pokrecilem nim i okazalo sie ze cos je blokuje, pomyslalem drugi raz to samo znowu walniete tloki, wiec sciaglem glowice a na tlokach byl ok 5 mm syf, w gniazdach na glowicy to samo, wyczyscilem wszystko poskladalem zamontowalem w aucie i przy pierwszym odpaleniu auto dalo oznaki zycia ale na wolnych obrotach falowal, wiec szybko rozebralem silnik krokowy okazalo sie ze kolo z zebatkami sie zatarlo, przeczyscilem poskladalem i auto chodzi jak zegarek, ale bylo jeszcze pare ladnych niespodzianek, zeby was nie meczyc w poniedzialek kolejny opis ze zdjeciami. Narazie macie zdjecia porownawcze 1.4 i 1.8

Obrazek

Obrazek

Przed montazem 1.8

Obrazek

Zamontowany 1.8 ten walniety (wtedy jeszcze nie wiedzialem :grrr: )

Obrazek

Obrazek


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości