Barany w 16v

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
tomi_li
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lis 10, 2004 14:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Barany w 16v

Post autor: tomi_li » ndz lip 16, 2006 11:30

Siemka. Zakupilem barany do swojego gofera i mam male pytanko, co zrobic z wydechem ?? Wiem ze najlepiej caly ukladzik na sport wymiec, ale chwilowo brak funduszy. Chcialbym zostawic ten co jest, ale czy cos w nim zmieniac?? Wywalac ktorys tlumik?? DZieki za pomoc.

Pozdro



Awatar użytkownika
gulba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 07, 2006 23:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gulba » ndz lip 16, 2006 18:35

jak niemasz kasy na reszte układu, to tylko załóż ten kolektor, może troszke poprawi dziwęk jaki będzie wydobywał się z wydechu i może osiągi ale tylko wtedy gdy silnik i reszta wydechu będą sprawne.Co do wyrzucania tłumników to musisz się szykować na wzrost hałasu.


PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lip 18, 2006 14:29

a zawsze można zostawić tylko końcowy tłumik. Hałas nie wzrośnie aż tak bardzo, a wydech nieco odetchnie.



Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » śr lip 19, 2006 22:06

tomi_li, spróbuj w firmie kwas-met (http://www.kwasmet.fdf.pl/) może coś zaradzą, bo widze że masz silnik nietypowy jak na mkII, czyli np ze sportowych będziesz miał ciężko dobrać


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » śr lip 19, 2006 23:49

Wstaw najpierw barana, na pewno odczujesz różnicę, ja odczułem.
Do tego pomierz średnice wszystkich rur.. w 16v powinno być 55mm..często bywa, że jacyś "magicy" wstawiają tłumiki z gti, czy ze zwykłego 1.8... ze średnicą 45-48mm...
Usuniecie starych środkowych tłumików raczej nic nie da prócz hałasu. Na 90% stare tłumiki są już w środku puste, lub prawie puste...mało skuteczne tak czy inaczej. Dodatkowo barana nikt nie projektował pod 1 tłumik, a pod 3...żaden producent nie zaleca usuwania tłumików. Supersprint zaleca za to wymiane całego ukladu na supersprinta...
Aha, jeśli masz katalizator, będziesz go musiał usunąć...nie ma miejsca. chyba, że masz barana przystosowanego.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości