Czy da się zmniejszyć moc ?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
MrMikeHunt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 20:21
Lokalizacja: Gdańsk

Czy da się zmniejszyć moc ?

Post autor: MrMikeHunt » ndz sie 21, 2011 13:10

Witam

Mam dosyć nietypowe pytanie :crazy:

Mianowicie mój golf (fabrycznie silnik 1.9 TDI 110 koni) został przez poprzedniego właściciela zchipowany na 150 koni.
Samochód śmiga aż miło, ale..... pali:
- w trasie około 6,3 litra ON/1OO
- cykl mieszany 7,5-8 litra ON/1OO
- po mieście na nierozgrzanym silniku 10 litrów ON/1OO :rozpacz: ( po zmianie pracy mam teraz około 8 km w jedną stronę zatem silnik nie zdąży się porządnie rozgrzać).

Dodam jeszcze ze mam lekką nogę i jeżdżę ekonomicznie.

Przy dzisiejszych cenach paliwa dla mnie koszt ponad 50 pln/1OO km to nieco dużo, zatem pytanie czy można powrócić do poprzedniej mocy 11O koni i czy po takim zabiegu znacząco zmniejszy się spalanie

Pzdr.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Czy da się zmniejszyć moc ?

Post autor: seba198666 » ndz sie 21, 2011 13:36

Witam. Samochód po chipie powinien palić tyle co seria jesli piszesz że nie szalejesz. Masz jakieś potwierdzenie na te 150km. bo po samym programie raczej tyle nie wyjdzie,chyba ze ktos zmieniał jeszcze np wtryski. wszystko ok z silnikiem może masz uszkodzony czujnik temperatury lub termostat. a do oryginalnej mocy można wrócić.Trzeba jechać do tunera i wgrać oryginalny soft lub załatwić sobie komputer silnika(ecu) od 110 i przełozyć


seba

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Czy da się zmniejszyć moc ?

Post autor: -=ren=- » pn wrz 05, 2011 15:14

niestety kolega seba198666, ma rację z tym że rzadko się zdarza aby po dobrym modzie spalanie tak mocno wzrosło.
Co do "zmniejszenia" mocy to myślę że każdy ogarnięty warsztat elektromechaniczny zrobi Ci DOWNGRADE softu w sterowniku. Wystarczy typ/numer sterownika i można przerzucić soft chociażby z innego wozu z tym samym motorem i ecu.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Czy da się zmniejszyć moc ?

Post autor: Yuri » wt wrz 06, 2011 07:15

Po samym programie to powinien palić nawet mniej. No chyba, że rzeczywiście wtryski były ruszane.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Czy da się zmniejszyć moc ?

Post autor: bugalon » wt wrz 06, 2011 09:37

Ewidentnie masz cos niesprawne w silniku. Takie spalanie nie jest normalne nawet przy ekstremalnym chiptuningu na większe moce. Na początek sprawdź kąt wtrysku. Ma duży wpływ na spalanie, szczególnie w mieście. Potwierdzi to też informacje o tym czy ktoś rozrządu "po taniości" nie wymienial.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Czy da się zmniejszyć moc ?

Post autor: -=ren=- » wt wrz 06, 2011 20:58

bugalon pisze:Ewidentnie masz cos niesprawne w silniku.
oczywiście, że koledzy mogą mieć rację, być morze potrzebna jest diagnoza mechanika i wykluczenie, bądź określenie co jest uszkodzone. Jeśli nie ma 100% pewności że wszystko z silnikiem jest ok to to co pisałem wcześniej o wrzucaniu oryginalnego softu nie ma sensu, ani nie jest żadną metodą... A zresztą większość mechesów zaczyna dłubanie od sprawdzenia ogólnego stanu auta, albo parę dyszek dasz i ktoś może Ci chociaż poczytać czy żadnych błędów nie masz. Ale to myślę że można byłoby poczytać na poddziale o TDI http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=35" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 65 gości