Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Tomaso007 » śr mar 23, 2011 16:00

Witam:)

Panowie, mam problem, ponieważ postanowiłem do swojego silnika 1.8 JN z audi 80 b3 z głowicą od 1.8 RP, który siedzi w osprzęcie silnika 1,6 PN (gaźnik piertburg 2ee) zamontować monowtrysk. Kupiłem prawie wszystkie potrzebne graty z tolego 1.8 rp.Brakuje tylko pompy wewnętrznej no i ewentualnie wiązki na pompy...jak wspomniałem nie mam niestety wiązki, która zasila pompy i teraz rodzi się pytanie, czy da się jakoś to podłączyć (zasilanie pomp) nie mając wiązki. Jeśli tak to pokażcie mi na schemacie skrzynki bezp. jeśli możecie w które piny, której kostki - gdzie jest wyjście plusa i minusa na pompy. Dziś zaglądałem w skrzynkę u siebie i na wiązkę ze skrzynki z toledo. No i teraz nie wiem, gdzie podłączyć osobny żółto - czarny przewód??? Nie mam go wychodzącego u siebie w golfie. Poza tym rozumiem, że dokładam wraz z wiązką przekaźnik nr 1,który jest od podkrzewania jeża a sygnał idzie z czerwonego czujnika cieczy chłodzącej na trójniku...ale co zrobić z przekaźnikiem nr 31 - jest on od załączania wirnika gdy dostanie impuls z czujnika w gaźniku (lub z niebieskiego czujnika w kolektorze chyba..poprawcie mnie jeśli się mylę..do czego ten 31 służy..??)i nie pozwala on aby wirnik pracował non stop po zgaszeniu stacyjki,tak??? Więc mam go usunąć, czy zostawić?? Nie będzie za późno załączał wirnika czy raczej o tym tylko i wyłącznie decyduje czujnik w chłodnicy, który załącza wentylator po tym gdy termostat puści w obieg gorącą ciecz..?? Doradźcie co zrobić z tym 31 i gdzie podłączyć ten cieńki żólto-czarny kabelek i gdzie podłączyć zasilanie pomp..???
Obrazek Obrazek - widać tu ten żółto-czarny przewód,który nie wiem gdzie podłączyć :/ idzie ten kabel do kostki, którą łączy sie wiązkę silnikową. Poza tym jak dziś zauważyłem obok tego żółto-czarnego przewodu, w złączce wiązek jest cieńki przewód czerwono-czarny, który w wiązce ze skrzynki bezp. z PN jak i RP idzie do kostki G1, tyle, że w PN z G1 idzie prosto do cewki i daje impuls na obrotek a w RP idzie dalej w wiązkę silnikową a ten żółto-czarny jest luzem wraz z kostkami białymi.. może on jest właśnie od obrotka???.
Nie wiem jak kwestia obrotka w seacie jest rozwiązana,bo do cewki idą dwa kable tylko : czarny i zielony. Co z tym żółto- czarnym???
Obrazek - rozumiem, że ten przekaźnik dokładam i on jest od grzania jeża i daje sygnał temu przekażnikowi czerwony czujnik w trójniku od głowicy,który przy temp ok 70st. rozłącza styki i przerywa wtedy elektryczne podgrzewanie kolektora...
Obrazek-jak sądzicie, czy w mojej skrzynce czegoś brakuje aby dołożyć monowtrysk??? (prócz przekaźnika nr 1 )
Nie wiem jakim cudem ale u mnie mimo, iż seryjnie jest gażnik 2ee jest przekaźnik (chyba)na pompy 80 ale z tego co mi wiadomo to powinien byc chyba o oznaczeniu 67 bądź 167. Nie wiem.... Wpiąłem go dziś (tą 80kę) do paska b4 mojego taty (1.8 ADZ monotronic) i chodził. Co z tym przekaźnikiem 31?????????

Pomóżcie, proszę... :?
Ostatnio zmieniony pt mar 25, 2011 17:26 przez Tomaso007, łącznie zmieniany 2 razy.



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Tomaso007 » czw mar 24, 2011 18:04

no nikt mi nie pomoże..???? :(



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Lipek81 » ndz mar 27, 2011 20:09

Chaotycznie to wszystko opisaleś, szczególnie z tym czarno żółtym.
Ogólnie w RP przekaźnik 31 nie występuje.
Zasilanie pompy paliwa - pin M/2, masa pompy paliwa - pin M/1.
Przekaźnik do grzania jeża trzeba dołożyć.
Przekaźnik 80 w skrzynce przekaźników jest od grzania jeża w przypadku silnika 2ee, w przypadku RP jest tam przekaźnik pompy paliwa (jaki numer - tego nie wiem, ale inny niż 80).
Co do żółto-czarnego - to napisz konkretnie, skąd dokąd idzie ten kabel - piszesz coś o nim ,ale nie wiadomo nawet, czy wychodzi on z wiązki silnika, bo tego nie napisałeś.



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Tomaso007 » ndz mar 27, 2011 21:33

Ten żółto-czarny cieńki kabel wychodzi z wiązki ku jej początku tam, gdzie są te białe kostki tj.by miał byc podłaczony gdzieś do skrzynki. Widać ten kabel na pierwszym zdjęciu a jego koniec jest raczej (patrząc po kolorach) we wtyczce dwuprzewodowej łączenia wiązki (łączenie wiazki tej ze skrzynki z wiazką silnikową od której jest łacze od ECU)wraz z kablem czerwono-czarnym,który idzie do kostki G1. Widać to przecież na drugim zdjeciu :grin:
Lipek81 pisze:ale nie wiadomo nawet, czy wychodzi on z wiązki silnika
jeden jego koniec jest tak jakby miał iść do skrzynki bezpieczników ale z tego co pamietam podczas demontażu to 'samiec'tego przewodu szedł gdzieś w instalacje i nie przypatrywałem sie temu, bo liczyłem na to, że taka złączka i taki przewód podczas wymiany wiazki w vw u mnie też sie znajdzie i sie podepnie a tu jednak w vw nie ma tego kabla i teraz z tej wiązki od RP nie wiem gdzie go wpiąć:/

Co do przekaźników pompy w RP widziałem tylko o oznaczeniu 67 ale w tym samym miejscu w pasku b4'96r. 1.8 ADZ monotronic spotkałem o ozn. 167
Lipek81 pisze:Ogólnie w RP przekaźnik 31 nie występuje.
rozumiem,że nic sie nie stanie jeśli tego 31 poprostu nie będzie...??? :?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Lipek81 » pn mar 28, 2011 22:40

No dobra - przewód żółto-czarny idzie od skrzynki, do złącza koło ECU na podszybiu - tak zrozumiałem - a dalej? Od tego złącza gdzie idzie? Prawdopodobnie do czujnika temperatury czerwonego. Jeżeli tak, to podłącz ten przewód do któregoś z pinów D/3 lub D/5 - zobacz, który masz wolny, ewentualnie od któregoś z nich będzie szedł kabelek ze złączką, w którą wepniesz się z kablem z wiązki.
Przekaźnik 31 - po prostu nie wkładaj go w podstawkę. W komorze silnika zostanie tobie czarny przewód, który był podłączony do termostatu w gaźniku - też go nie podłączaj. Tak z resztą było robione w niektórych mk2 z silnikiem RP oryginalnie.
Przekaźnik pompy paliwa - może być 67, albo 167. Ogólnie dowolny przekaźnik jaki znajdziesz tam w golfie mk2, mk3, pasku b3/b4 - oprócz 80. Ma wchodzić w piny oznaczone 2, 4, 3, 6 na skrzynce bezpieczników.



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Tomaso007 » śr mar 30, 2011 13:50

Lipek81 pisze:do złącza koło ECU na podszybiu - tak zrozumiałem - a dalej? Od tego złącza gdzie idzie?
- przeobraża się w przewód biały z cieńkim czerwonym paskiem
Lipek81 pisze:Prawdopodobnie do czujnika temperatury czerwonego.
raczej nie, bo czujnik czerwony jest jakby termicznym załącznikiem jeża i kable(patrzyłem po kolorach) od niego idą do przekaźnika nr 1

Gdzie podłaczyć ten żółto-czarny???

Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Lipek81 » śr mar 30, 2011 20:56

Sprawdź dokładnie, dokąd idze ten kabelek i napisz - nie mam takiego na schemacie.

A nie masz przypadkiem grzanej sondy lambda? Może ten przewód jest od grzałki? Jak tak, to G1/8.



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Tomaso007 » czw mar 31, 2011 13:58

do lambdy idzie tylko jeden czarny przewód..



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Lipek81 » czw mar 31, 2011 21:05

Lipek81 pisze:Sprawdź dokładnie, dokąd idze ten kabelek i napisz - nie mam takiego na schemacie.



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Tomaso007 » czw mar 31, 2011 21:50

No nie wiem gdzie idzie ten biały z cieńkim czerwonym paskiem, który jest jakby przedłużeniem tego żółto-czarnego po spięciu wiązek,bo nigdzie go nie ma że tak powiem'na wylocie' widocznie idzie do ecu czy gdzieś.... Zacząłem swapować, może będzie chodził bez podłączenia tego kabelka.

Rozumiem, że pompy podłączam pod piny kostki M2-plus i M1-minus, zmieniam przekaźnik 67 w miejsce 80(ostatni w skrzynce w prawym dolnym rogu)i musi chodzić, tak??? :bajer: :pub:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: Lipek81 » pt kwie 01, 2011 07:32

Tomaso007 pisze: widocznie idzie do ecu czy gdzieś
- no i co z tego, że idzie do Ecu? Rozbierz wtyczkę, i sprawdź, na który pin wchodzi - tak cieżko to zrobić?
Tomaso007 pisze:Rozumiem, że pompy podłączam pod piny kostki M2-plus i M1-minus, zmieniam przekaźnik 67 w miejsce 80(ostatni w skrzynce w prawym dolnym rogu)i musi chodzić, tak???
- Tak.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: D1_PITER » czw maja 19, 2011 20:29

Tomaso007 pisze: Gdzie podłaczyć ten żółto-czarny???

Obrazek Obrazek
To jest przewód diagnostyczny kodów błyskowych..


Obrazek

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Swap z 1,6 PN w vw mk2 na 1,8RP z seata toledo

Post autor: jeryk10 » ndz maja 22, 2011 10:04

Bialo czerwony cienki to jest przewod od kodow blyskowych laczy sie z zolto czarnym i idzie do budy w Seacie toledo tak szczerze mowiac to niewiem gdzie wychodzi ale w mk2 jest przy cewce lub przy lewarku biegow Wiec nie martw sie tym przewodem


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości