Cena przeróbki głowicy na większe zawory ??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Bukowina_driver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 20, 2008 21:31
Lokalizacja: Ruda Śląska/Luton/Alloa
Kontakt:

Cena przeróbki głowicy na większe zawory ??

Post autor: Bukowina_driver » śr lut 16, 2011 16:33

Mam 1.8 GX-czyli to samo co GTI tyle że na małych zaworach od 1.6-wiec pytanie ile może kosztować komplet nowych zaworów nowe gniazda i ktoś co mi to jakoś poskłada do kupu..

czy lepiej kupić sportowy wałek od świątka ??



Awatar użytkownika
t1omek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 03, 2009 11:26
Lokalizacja: Doziny

Cena przeróbki głowicy na większe zawory ??

Post autor: t1omek » śr lut 16, 2011 18:26

A czemu nie kupisz po prostu głowicy z większymi zaworami? Koszt tego jest dość spory na pewno dasz rade kupić głowice z większymi zaworami niż masz teraz, wymienić uszczelniacze i prowadnice i dotrzeć zawory i masz już fajną głowice. Gx pomimo że jest to wielopunktowy wtrysk mechaniczny posiada mniejsze zawory. I GX nie jest to samo co GTI różnica 17 koni nie bierze się tylko z zaworów.



Awatar użytkownika
Bukowina_driver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 20, 2008 21:31
Lokalizacja: Ruda Śląska/Luton/Alloa
Kontakt:

Re: Cena przeróbki głowicy na większe zawory ??

Post autor: Bukowina_driver » pt lut 18, 2011 12:19

Wiemże moc nie tylko z zaworów się beierze-ale co ciekawe golf I gti przy pojemności 1.6 i małych zaworach (takich samych jak w GX) miał 110KM..
-a co do GX to ma seryjnie dużo większą przepustnice niż gti(taką samą jak Audi 100 2,3 litra)..
-ale jest hamsko zablokowany na wydechu-(pojedynczy kolektor-z sądą w środku)+zwężka przed katalizatorem(41mm)+katalizator + a ostatni tłumik to w ogóle jakaś pomyłka-strasznie wąska rura(tylko do 84KM i 90KM).

-mam wymieniony cały układ wydechowy na przelot 2cale(50mm)a zamiast ostatnich 2 tłumików -jest jeden z td..samochód serio zaczoł lepiej chodzić-ale chce więcej dlatego chciałem przerobić głowicę..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości