swap arl lub asz do mk2 syncro??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

gabrys9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 08, 2011 18:51

swap arl lub asz do mk2 syncro??

Post autor: gabrys9011 » czw lut 10, 2011 14:51

witam:)
mam maly problem ...
nabylem golfa 2 syncro i chcial bym wlozyc do niego jakiegos mocniejszego tdi np arl lub asz tylko nie wiem jak z przeniesieniem napedu...??
nie wiem od czego skrzynie i od czego sprzeglo bo wydaje mi sie ze seria z mk2 odpada:D...??
wiec czekam na jakies porady, propozycie i czy jest to wogole wykonalne....??:)



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

swap arl lub asz do mk2 syncro??

Post autor: Dansli » pt lut 11, 2011 11:44

da sie jakąś skrzynie z vr6 ale to jest skrzynia benzynowa i masz krótsze przełozenia.
słyszałem ze dawali skrzynie z audic a6 bodajże ale nie wiem czy podejdzie na mocowania na 90% rzeźba bedzie i to nawet sporo.
jesli te 150 -160 Ci wystarczy to zastaw skrzynie z benzyny ale to spowoduje wieksze niestety spalanie na trasie
kumpel ma VW passata g60 i 1.9 TDI 90 KM skrzynie ori z g60 i 160 to juz tak dość duzo dla tego silniczka.


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Re: swap arl lub asz do mk2 syncro??

Post autor: bugalon » pt lut 11, 2011 13:29

Dansli pisze:da sie jakąś skrzynie z vr6 ale to jest skrzynia benzynowa i masz krótsze przełozenia.
słyszałem ze dawali skrzynie z audic a6 bodajże ale nie wiem czy podejdzie na mocowania na 90% rzeźba bedzie i to nawet sporo.
jesli te 150 -160 Ci wystarczy to zastaw skrzynie z benzyny ale to spowoduje wieksze niestety spalanie na trasie
kumpel ma VW passata g60 i 1.9 TDI 90 KM skrzynie ori z g60 i 160 to juz tak dość duzo dla tego silniczka.
Kolego napisałeś tyle bzdur w tym poście że aż ciężko na to patrzeć. Mam dla Ciebie propozycję, nie wypowiadaj się jeśli nie masz o czymś pojęcia dobrze? Wprowadzanie ludzi w błąd może ich drogo kosztować, to nie klocki lego.

1. Skrzynia biegów z VR6 nie będzie pasować do TDI, ma inny dzwon i nie da się jej skręcić z sinikiem.
2. Skrzynia biegów z audi a6 nie będzie pasować do golfa bo w audi a6 silnik jest umieszczony wzdłużnie (a w golfie poprzecznie)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

swap arl lub asz do mk2 syncro??

Post autor: jeryk10 » wt lut 15, 2011 22:38

To pewnie jego pierwszy post w tym dziale :-)


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

witek271
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: czw cze 05, 2008 19:58
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

swap arl lub asz do mk2 syncro??

Post autor: witek271 » pt lut 18, 2011 16:50

Tak wtrącę co myślicie o GOLF III 4x4 SYNCHRO COUNTRY?

Obrazek

Tylko w zwykłej budzie 3 drzwiowej hatchback

Chcę wiedzieć jak Wy to widzicie Nie będę pytał czy się to da zrobić bo wiem że się da tylko trzeba chęci i kasy i włożyć np 1.9 TD AAZ Lub TDI 1Z



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości