MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
combat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: combat » pn sie 23, 2010 18:33

Witam wszystkich forumowiczów!
Niestety musiałem otworzyć nowy wątek, ponieważ tamten został zamknięty przed tym zanim zdążyłem go poszerzyć.

SWAPuje swojego benzyniaka 1.6 PN wrzucając mu 2.0 8V od MK3. Jutro wybieram się właśnie po silniczek, niestety mój mechanik nie może ze mną jechać i chciałbym się Was dopytać co oprócz tego co wymienię poniżej muszę wyjąć z tego MK3
Zamierzam wziąć:
-silnika ze skrzynią
-alternator
-instalację elektryczną
-sterownik
-łapę
-półośki
-przewody od wspomagania i od chłodnicy
-licznik
-możliwe że chłodnica (czy ta moja od 1.6 spełni swoje zadanie czy przydałaby się do tego silniczka większa?)


Czy będą mi niezbędne jeszcze jakieś inne części do przeprowadzenia operacji na Golfiku?

Dzięki i pozdro!



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: gracek1906 » pn sie 23, 2010 20:34

Potrzebujesz jeszcze portek z wydechu z sondą a najlepiej caly układ wydechowy, chłodnica najprawdopodebnie masz za małą, poszukaj z mk2 w wersji gtd bądź 1.8 gti, puszkę filtra z przepływomierzem, rurę z dolotu. Popatrz czy aby skrzynia nie jest na linki bo wtedy dojdzie jeszcze wybierak, to samo się tyczy wysprzeglika bo może być hydrauliczny a nie na linke wtedy to bym odpuścił taką skrzynie



Awatar użytkownika
combat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: combat » wt sie 24, 2010 02:33

gracek1906 pisze:Potrzebujesz jeszcze portek z wydechu z sondą a najlepiej caly układ wydechowy, chłodnica najprawdopodebnie masz za małą, poszukaj z mk2 w wersji gtd bądź 1.8 gti, puszkę filtra z przepływomierzem, rurę z dolotu. Popatrz czy aby skrzynia nie jest na linki bo wtedy dojdzie jeszcze wybierak, to samo się tyczy wysprzeglika bo może być hydrauliczny a nie na linke wtedy to bym odpuścił taką skrzynie
portki z wydechu? ;D :bajer: a co to?
nie wiem za bardzo jak poznać czy skrzynia jest na linki i co to jest wysprzęglik i z tymi linkami i hydrauliką też nie kminie :/
mógłbyś to opisać jakoś na tyle obrazowo żebym jutro wiedział na co spojrzeć gdy będę wykręcał z tego golfa potrzebne mi rzeczy?

dzięki wielkie ;) :pub:



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: gracek1906 » wt sie 24, 2010 11:15

Potocznie sie tak mówi na rurę łączącą kolektor wydechowy z pierwszym tłumikiem bądź katalizatorem. Skrzynia z wyglądu zewnętrznego nie powinna sie różnić od obecnej twojej poza tym że twoja jest na linke z prędkościomierza.



Awatar użytkownika
punkvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: czw mar 13, 2008 23:50
Lokalizacja: Polska/ Niemcy
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: punkvw » wt sie 24, 2010 22:36

pompa paliwa,caly mechanizm zmiany biegow i cala hydraulike sprzegla,hamulce............................a najlepiej polowe auta.


T4 Doka ACV 130ps..................

Awatar użytkownika
combat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: combat » czw sie 26, 2010 19:47

Mam już silnik ze skrzynią na linkach, wybierak, alternator, rozrusznik, licznik, chłodnicę, sterownik, całą instalację elektryczną, półośki które chyba nie przydadzą się jak na razie bo z tego co wiem MK3 jest szersze od MK2, i pompę paliwa, kótra nie wiem jakim cudem ma wejść do mojego baku :o
Otwór jest sporo mniejszy i nie wiem jak mój mechanik chce sobie z tym fantem poradzić, pewnie każe mi kupić bak od MK3 :grrr:
z Chłodnią podobnież też jest trochę zabawy bo mocowania trzeba przerabiać :? licznik też w tą deskę raczej nie wejdzie chociaż może będziemy próbować coś działać z tym akurat.

Można prosić o jakieś cenne wskazówki dotyczące tych rzeczy o których pisałem i może coś na najbliższe dni kiedy to siądziemy do przekładki? :D jakieś złote myśli? :okej:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

P.S. przydałaby się rozpórka pod ten silniczek już chyba nie?



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: gracek1906 » pt sie 27, 2010 08:22

Skrzynie masz zwykłą wiec nie wiem o jakich linkach piszesz ale za to nic nie napisałeś o puszcze filtra z przepływomierzem, co do chłodnicy to pisałem że lepiej założyć z mk2 diesla.



Awatar użytkownika
punkvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: czw mar 13, 2008 23:50
Lokalizacja: Polska/ Niemcy
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: punkvw » pt sie 27, 2010 23:17

jesli dobrze pamietam to bak z MK3 pasuje,jesli nie to z MK2 po 89 roku z duza dziura..............................hamulce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


T4 Doka ACV 130ps..................

Awatar użytkownika
combat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: combat » ndz sie 29, 2010 11:04

gracek1906 pisze:Skrzynie masz zwykłą wiec nie wiem o jakich linkach piszesz ale za to nic nie napisałeś o puszcze filtra z przepływomierzem, co do chłodnicy to pisałem że lepiej założyć z mk2 diesla.
jeszcze jestem zielony, skrzynia na linkach czy nie to mało mi mówi :? to dopiero początek mojej przygody z mechaniką samochodową :helm:

puszka z przepływomierzem jest, rozizolowana instalacja czeka na wyjęcie silnika, jutro prace powinny się posunąć do przodu. Na razie pozbyłem się przedniego pasa i odpiąłem stara elektrykę. Zostało odkręcenie półosi i na ramę wskakuje 2.0 AGG :bigok:

z tą chłodnicą, to musi być od gtd czy od zwykłego diesle wystarczy?
jest w ogóle opcja żeby ta moja od 1.6 na razie wystarczyła czy to może być bolesne dla silnika?
punkvw pisze:jesli dobrze pamietam to bak z MK3 pasuje,jesli nie to z MK2 po 89 roku z duza dziura..............................hamulce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chyba będę się czaił na tą od MK3 :) hamulce to inna bajka, też mnie to trochę trapi. GTI miały przód tył tarcze a u mnie z tyłu bęben :crazy:
przednie tarcze i tak muszę wymienić i tu pytanie czy da radę dokupić trochę większe które będą pasowały na moje piasty?

i jak w ogóle z tą rozpórką? montować ją czy się obejdzie?



Awatar użytkownika
punkvw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: czw mar 13, 2008 23:50
Lokalizacja: Polska/ Niemcy
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: punkvw » ndz sie 29, 2010 15:20

rozporke zostaw na koniec.............wez z tej trojki hamulce


T4 Doka ACV 130ps..................

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: dawid018 » ndz sie 29, 2010 21:05

combat pisze: jakieś złote myśli?
tylna łapa od strony pasażera powinna być z passata b3.z mkIII nie pasuje bo jest inna poduszka,a na łapie z mkII będzie silnik pochylony do przodu.
chłodnica narazie wyrobi ta z 1,6.potem szukaj ori z gtd albo chociaż z 1,8


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
combat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: combat » wt sie 31, 2010 20:03

Silnik już zawisł na tych poduszkach od MK3, póki co chłodnicę zostawiam swoją ale jak już siądzie pełna elektryka to pomyślę o zmianie chłodnicy. Ta od GTD jest większa i bardziej wyrobi chłodzenie tego silnika niż ta od MK2 1.8 GTI? Mowa o wersji GTD MK2 czy GTD MK3?
Wyskoczył jedynie problem z łapą która trzyma pompę od wspomagania, pompa została ta moja i ciężko ją podczepić pod nowy silnik.
Bak od 3-ki też też się podobnież trochę różni od tego z 2-ki ale będziemy starać się go tam jakoś wepchnąć.
Z tego co wiem trochę zabawy będzie z elektryką i komputerem. Na dniach mają dotrzeć mi portki s sondą i wtedy już powinno być praktycznie wszystko.
Niestety zostają półosie od MK2 z przegubami od MK3 i zastanawiamy się z kolegą czy przy tej mocy silnika nie porwie frezów przy starych półosiach. :crazy:



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: gracek1906 » śr wrz 01, 2010 22:26

Nie porwie, nie bój sie vw ma solidne półośki, co do chłodnicy to mowa o mk2 ta z 1.8 gti też powinna być o ile nawet nie jest to to samo co w gtd, ważne by była duża. swego czasu u siebie po zmienia silnika jeździłem na chłodnicy z 1.6 tej małej przy silniku 1.8 i jakoś wyrabiała tzn. w korkach wentylator sie włączał i po chwili po schłodzeniu wył.teraz ma org z 1.8 i nie bardzo widze różnice poza gabarytami no może w warunkach górskich wyszedł by niedobór ukł. chłodzenia



Awatar użytkownika
combat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: MK2 1.6 PN - SWAP 2.0 8V od MK3 - PILNE!

Post autor: combat » czw wrz 02, 2010 11:31

gracek1906 pisze:Nie porwie, nie bój sie vw ma solidne półośki
mam taką nadzieję bo muszę wymienić na przodzie tarcze i klocki a jak by się okazało że będzie rwało frezy będę musiał wymieniać półośki od Mk3 a co za tym idzie piasty na które tarcze od MK2 też już mi nie wejdą :? nie chcę się dwa razy w koszty pchać :crazy:
problemem jest teraz puszka filtra powietrza, ta od MK3 nie wchodzi gabarytowo, sprawdzałem od passata b3- tez nie wchodzi, zastanawiam się czy nie spasowałąby od MK2 GTD tylko że będę musiał miejsce na przepływomierz gdzieś tam zrobić. Jak z tą puszką? macie jakieś pomysły?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości