SWAP 2.0 8V z Passata B3 do MKII

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Arn_Old
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 22:06
Lokalizacja: Zamość

SWAP 2.0 8V z Passata B3 do MKII

Post autor: Arn_Old » ndz sty 10, 2010 14:23

Witam!
Przejdę od razu do rzeczy, a mianowicie noszę się z zamiarem kupienia dawcy na SWAP do mojego Golfika (1.6 TD). Chodzi o Passata B3 2.0, cena uważam atrakcyjna bo 1000 PLN za całego Passata. Rocznik 93, mój Golf 90 czyli z tego co czytam w innych tematach p&p. Problem jednak jest inny, a mianowicie Passat stoi już 3 rok, nie odpalałem go mimo iż właściciel twierdzi, że tylko włożyć aku i zapali. Poradźcie coś, czy wystarczy ten silnik rozebrać, slpanować głowice, dać nowe uszczelki, zalać nowy olej i wystarczy, czy lepiej nie ryzykować ewentualnych późniejszych problemów?


VW GOLF II “Quadratisch. Praktisch. Gut.”

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz sty 10, 2010 14:36

Jak nie ma rdzy na tulejach to wymień pierścienie, uszczelki olej, rozrząd i przerzucaj. A najlepiej odpalić i zagrzać go na wolnych obrotach. Potem jak wystygnie wykręcić świece i posprawdzać ciśnienia.



Awatar użytkownika
Arn_Old
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 22:06
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Arn_Old » ndz sty 10, 2010 18:24

Zobacze co wyjdzie po odpaleniu, z zewnątrz jest suchy, tylko poci się przy pokrywie klawiatury zaworów.

[ Dodano: 11 Sty 2010 13:08 ]
Passat odpalił, z oporem ale dał radę. Jest jednak jedno ale, a mianowicie złowrogie dźwięki jakie wydawał były dość przerażjące. Chrobot, który umilkł po rozgrzaniu, (mogą to być panewki?) oraz charakterystyczne cykanie hydropopychaczy na początku dosć głośne póżniej trochę cichsze. Chyba zrezygnuję i będę dalej szukał okazji...


VW GOLF II “Quadratisch. Praktisch. Gut.”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości