Zmieniam silniczek- potrzebuje drobnych porad

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Zmieniam silniczek- potrzebuje drobnych porad

Post autor: VWred » ndz lis 27, 2005 23:00

Witam! jako że piszę tu poraz pierwszy to na początku sie przedstawie. Mam na imie Marek jakiś miesiąc temu stałem się szczęścliwym posiadaczem VW Golf 2 z silniczkiem 1,6RF. Jednak ma swoje lata i poprzedni wlaścicel nie dbał zbytnio o niego więc już silnik swoje przezył. Trafiła sie okazja kupna 1,8PF i zakupiłem. Na dniach bedziemy montować a ja bym baaardzo prosił o porady na co uważać, co koniecznie wymienić (może półosie czy cuś)na co zwrócić uwagę. Nie mam doświadczenia dlatego każda porada bedzie dla mnie bardzo cenna. z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam. Marek
A i jeszcze czy w 1.8PF powinna być chłodnica z dwoma wiatrakami czy z jednym może być??



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn lis 28, 2005 08:52

chlodnica - moze byc z jednym, jednak powinna byc chyba ta dluzsza
oprocz silnika warto zainwestowac w hamulce - chociaz podwojne wentylowane z gti
skrzynie masz ??
polosie na duze przegoby
zegary??

powodzenia w pracach, dajesz jakies fotki :>



Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » pn lis 28, 2005 15:32

Silnik mam ze skrzynią półosie też będą jednak razem z silniczkiem.
Fotki wrzóce jak tylko zaczniemy prace i jak dorwe jakiś aparacik cyfrowy.
Wielkie dzięki za odpowiedz bo niewiedziałem co z tą chłodnicą :pub: I jeszcze takie pytanie bo nie mam poduszek pod silniczek ale czy ze starego 1,6RF będą?? to sie różni czymś??



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn lis 28, 2005 17:53

VWred pisze:Silnik mam ze skrzynią półosie też będą jednak razem z silniczkiem.
Fotki wrzóce jak tylko zaczniemy prace i jak dorwe jakiś aparacik cyfrowy.
Wielkie dzięki za odpowiedz bo niewiedziałem co z tą chłodnicą :pub: I jeszcze takie pytanie bo nie mam poduszek pod silniczek ale czy ze starego 1,6RF będą?? to sie różni czymś??
wszystko pasuje

silnik mechaniczine wkładasz na miejsce starego i musi pasowac, posuszki podlaczenie chlodnicy wszystko ok, gorzej z elektryka , trza troche pociągać druta :okej:


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » pn lis 28, 2005 18:02

Hehe spoko o elektryke sie nie martwie bo mam caluteńką kompletną wiązkę razem z bezpiecznikami i przekaźnikami.Jeśli poduszki sie nadają to moim zmartwieniem zostaje tylko filtr powietrza którego bark :grin: No i jeszcze trochę sporo pracy przed nami i oczywiście brak czasu :grrr: ale czego sie nie robi dla poczciwego Golfika. Dzieki za odpowiedzi Pozdro



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » pn lis 28, 2005 18:14

pf`a wsadzisz i odpalisz i bedzie gotowy do jazdy po 2 dniach, oczywiscie od rana do wieczora:)



ravenium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 14:44
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontakt:

Post autor: ravenium » pn lis 28, 2005 20:15

Nie zapomnij o immo bo on naprawde moze popsuc zabawe ( ja kupillem komplet ale bez immo ) Skompletowanie calego immo troche mi zajelo :)



Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » wt lis 29, 2005 00:54

Wielkie dzięki za odpowiedzi!! Rozwialiscie niektóre moje wątpliwosci. Ale znowu teraz mam problem ponieważ brakuje mi filtra powietrza.Nie mam tej puszki (i nigdzie nie moge jej znaleźć) więc pomyslałem że puki co wstawie stożek Tylko że do puszki szedł chyba jakis przewodzik (jeśli sie myle prosze o poprawke:D) Tak więc co z nim jeśli walne stożek. Wszystko bedzie oki??
Pozdro



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt lis 29, 2005 08:31

ravenium pisze:Nie zapomnij o immo bo on naprawde moze popsuc zabawe ( ja kupillem komplet ale bez immo ) Skompletowanie calego immo tro che mi zajelo :)
:kac: ee a od kiedy w takim dziadku jak PF było immo? hehe, w PF nie było immo :grin:

[ Dodano: Wto Lis 29, 2005 7:32 am ]
VWred pisze:Wielkie dzięki za odpowiedzi!! Rozwialiscie niektóre moje wątpliwosci. Ale znowu teraz mam problem ponieważ brakuje mi filtra powietrza.Nie mam tej puszki (i nigdzie nie moge jej znaleźć) więc pomyslałem że puki co wstawie stożek Tylko że do puszki szedł chyba jakis przewodzik (jeśli sie myle prosze o poprawke:D) Tak więc co z nim jeśli walne stożek. Wszystko bedzie oki??
Pozdro
ja mam puszkę dp PFa. w bdb stanie, z chęcia sprzedam


www.vrservice.pl

ravenium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 14:44
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontakt:

Post autor: ravenium » wt lis 29, 2005 20:18

Mi chodzi o ABF'a a tam bylo immo .

A jezeli zakaldasz stozek to nic nie szkodzi :) , wtedy nie bedzie Ci potrzebny zawor od filtra wegla aktywnego i ja z checia bym, to nabyl bo ja zalozylem do siebie obudowe od pf'a



Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » wt lis 29, 2005 21:39

ten silnik to nie PF a RV czyli produkowany tylko na amerykański rynek,
mozecie nam powiedzieć czy bardzo sie różną podzespołami od PFa? bo wyglada bardzo podobnie jak PF? i czy nie bedzie kłopotu z kupnem częsci pod ten silnik?



ravenium
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 14:44
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontakt:

Post autor: ravenium » wt lis 29, 2005 23:01

UPS moja wina pomylilem sie :)
Gdzies jakos mi ten ABF sie wtracil i myslalem ze to swap na ABF'a :)
Wielkie sory za wprowadzenie w blad .



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » śr lis 30, 2005 09:12

VWjowiec pisze:ten silnik to nie PF a RV czyli produkowany tylko na amerykański rynek,
mozecie nam powiedzieć czy bardzo sie różną podzespołami od PFa? bo wyglada bardzo podobnie jak PF? i czy nie bedzie kłopotu z kupnem częsci pod ten silnik?
niczym sie nie różnią, wszystko pasi, czesci dostępne bez problemu,


www.vrservice.pl

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 01, 2005 12:25

Borys pisze:niczym sie nie różnią, wszystko pasi, czesci dostępne bez problemu
To prawda, silniczek miodzio. Problem może być z z komputerem jeśli masz utomat.
Ciężko dostać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości