Wycięcie tłumika środkowego.. a głośność.

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Wycięcie tłumika środkowego.. a głośność.

Post autor: D1_PITER » wt wrz 08, 2009 00:21

Witam

Na wstępie powiem do moderatorów, że wachałem się czy zamieścić temat w dziale Speed czy w Techniczne. Jeśli, źle wybrałem to przepraszam i proszę o przesunięcie.

Ostatnimi dniami coś mi się posypało w środku tłumika środkowego, strasznie coś w środku lata, dźwięk jak by wydech odpadał hehe - niewazne.. Nie mam katalizatora - zostal wyciety i zamiast niego jest rurka fi55mm. Tlumik koncowy mam od GTI na rurkach rowniez fi 55mm. Tlumik srodkowy mam seryjny od 1,6. Teraz moje pytanie jest takie.. jaki jest wplyw tlumika srodkowego na glosnosc wydechu? Czy jak go wytne i wstawie zamiast niego rurke to jak sie zmieni dzwiek? Nie chce miec glosnego wydechu.. Tak jak teraz mam jest fajnie, w miare cicho lecz nieseryjnie. Czy jak wytne tlumik srodkowy to bedzie problem?

Pozdrawiam
Piotr


Obrazek

Awatar użytkownika
Danijel
youngtimer
youngtimer
Posty: 1170
Rejestracja: wt cze 03, 2008 10:21
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Danijel » wt wrz 08, 2009 00:22

Będzie głośniej. Tego możesz byc pewien. Na dłuższych trasach możesz miec dość



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt wrz 08, 2009 13:13

z tego co kiedyś wyczytałem to właśnie środkowy tłumik głównie odpowiada za wyciszenie wiec będziesz miał bardzo głośno :grin:



Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » wt wrz 08, 2009 22:36

u mnie po wycieciu tego mozna *#cenzura#*... Jezdze tak pol roku, ale w tym miesiacu mam zamiar cos z tym zrobic, dodam ze mam caly przelot + kolektor 421


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt wrz 18, 2009 23:56

Zrobiłem przelot na środkowym.. I nie jestem zadowolony. Jest głośno, dźwięk jak bym miał całkowity przelot :D Na niskich obrotacvh nie ma już basu tylko jest pierdzenie, muszę przyznać, że mi to nie imponuje :P


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości