dziura na wydechu-gorsze osiągi?????

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
zangief
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt maja 05, 2009 00:49
Lokalizacja: OPOLSKIE

dziura na wydechu-gorsze osiągi?????

Post autor: zangief » sob maja 23, 2009 16:48

Niewiem czy odpowiedni dział ale problem jest taki: moj golf3 TDI AFN(wydech bez kata,srodkowy wydech ori,ostatni przelotowy)program na cos koło 140KM.Ostatnio pojawiła mi sie spora dziura zaraz za elastycznym łączem-jest tak pokazna ze przez ostani box prawie nie wylatuja spaliny-wszystko pod samochód :grrr:

I mam pytanie czy moze byc to powodem ze auto tak jakby stało sie słabsze i gorzej sie rozpedza pomijajac to ze jest o wiele głosniej na wyzszych obrotach i słychać gwizdy turbo.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » sob maja 23, 2009 20:00

skoro zaraz za kolektorem masz jakas dziure, to troche rozpreza Ci sie silni.. Masz troche podniesiona moc w stosunku do wydechu ktory byl projektowany pod 110km, ale mimo wszystko jechalbym zeby wspawac nowa rure



Adash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:19
Lokalizacja: Inowłódz / Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Adash » wt maja 26, 2009 15:33

Specem w mechanice samochodowej nie jestem ale na fizyce się znam i dla mnie sprawa wygląda tak:
Układ wydechowy się rozprężył, czyli spaliny mają niższe ciśnienie, przez co wolniej są odprowadzane od silnika, a to raczej niedobrze.


Rolling Stones Cabriolet '95

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości