czy jest duzo pracy przy zalozeniu kompresora???????

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cizioVW3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 17, 2009 15:53
Lokalizacja: Bukowina
Kontakt:

czy jest duzo pracy przy zalozeniu kompresora???????

Post autor: cizioVW3 » pt maja 01, 2009 08:02

witam mam golfa mk3 2.0 115km. w benzynie i zastanawiam sie nad zalozeniem kompresora i nie wiem czy mozna do tego silnika takie cudo zainstalowac czy moze jest duzo zabawy. prosze o pomoc pozro.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt maja 01, 2009 09:30

Temat wielokrotnie poruszany. Próbowałem w szukajce znaleźć linki będące odpowiedzią na Twoje pytanie, niestety nie udało mi się dlatego odpiszę.

Jest na górze podwieszony temat który nazywa się "przygotowanie silnika pod turbo". Radzę rozpocząć od jego lektury. W dużym skrócie należy zrobić następujące kroki:

1. Odprężyć silnik (najlepiej tłokami). Fabryczny stopień sprężania jaki masz to 10:1 potrzebujesz okolo 8-8,5:1. Policz dokładnie o ile musisz powiększyć komorę spalania i dopasuj tłoki do silnika tak aby uzyskać w/w stopień. Dodatkowo należy dołożyć w bloku silnika natryski oleju na denko tłoka o ile takowych nie posiadasz. Seryjne korbowody powinny wytrzymać moce do 250 koni bez większego problemu.

2. Wymienić całkowicie elektronikę silnika. Bez względu na to czy masz starszy czy nowszy silnik 2.0 8V nie masz elektroniki wykrywającej nadcisnienia w dolocie (które pojawią się po montażu kompresora). Konieczne jest zatem kupienie:

a) sterownika silnika z g60
b) kolektora ssącego z przepustnicą z g60
c) potencjometru CO
d) całej wiązki silnikowej
e) wtryskiwaczy z G60
f) cewki zapłonowej z g60 (u Ciebie jest inna z modułem a sterownik z g60 ma moduł wbudowany)

3. Do ukłądu dolotowego musisz wrzucić intercooler. Najlepiej montowany centralnie z przodu. Musisz zatem zaprojektować i wykonać cały układ dolotowy uwzględniając możliwości montażowe w swoim aucie

4. Ukłąd wydechowy Twój ma 50mm średnicy i będzie za mały do założenia kompresora. Najlepiej postaraj się znaleźć kompletny wydech z G60 syncro na bikacie i podwójnym tłumiku środkowym. Jeśli nie uda Ci się tego zrobić, zbudować będziesz musiał od zera układ wydechowy o podobnej pojemności i średnicy 55-60mm

5. Jeśli masz skrzynię biegów na drąga a nie na hydraulikę, trzeba będzie przezbroić cały ukłąd napędowy na hydrauliczny. Sprzęgło 210, które masz w aucie nie uciągnie mocy która się pojawi po dołożeniu kompresora. Zamiast wymiany skrzyni możesz zastosować jakieś sportowe spiekowe sprzęgło, ale wtedy jest ryzyko, że skrzynia powie "papa"

6. Zamontowanie kompresora pociąga za sobą konieczność dostarczenia do niego smarowania. Musisz pobrać olej z podstawy filtra oleju, doprowadzić go do kompresora i zrobić spływ oleju z kompresora do miski. Kwestie łap i mocowania pomijam, bo to każdy zdrowo myślący mechanik opanuje.

7. Wszystko co zmontujesz musisz na koniec zestroić u jakiegoś znającego się na rzeczy tunera. Jest to indywidualna konfiguracja więc wymaga indywidualnego programu.

Reasumując - nie opłaca się. Lepiej kupić oryginalne G60 i je wyremontować.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt maja 01, 2009 09:34

Bugi :prayer:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości