Potrzebna pomoc od fachowca swap z 1,9sdi na 2,0 tdi

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

rafik1967
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 20, 2009 19:32
Lokalizacja: ŁÓDZ

Potrzebna pomoc od fachowca swap z 1,9sdi na 2,0 tdi

Post autor: rafik1967 » ndz kwie 12, 2009 23:02

Witam wszystkich ,prosze mi powiedziec czy ktos moze robil taka modyfikacje jak wymiana silnika z 1,9sdi mk4 na 2.0tdi golf mk5 ,jakies sugestie,pomoc .Jak ktos z was wie lub zna kogos kto moze pomoc wielkie dzieki



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna pomoc od fachowca swap z 1,9sdi na 2,0 tdi

Post autor: tjwasiak » ndz kwie 12, 2009 23:42

rafik1967 pisze:Witam wszystkich ,prosze mi powiedziec czy ktos moze robil taka modyfikacje jak wymiana silnika z 1,9sdi mk4 na 2.0tdi golf mk5 ,jakies sugestie,pomoc .Jak ktos z was wie lub zna kogos kto moze pomoc wielkie dzieki
Powiem szczerze, że "łatwiej" zmienić SDI na TDI, ale 1.9. Chociaż z drugiej strony jeśli to będzie PD to i tak wymiana wiązki. Takich modyfikacji pewnie już było sporo, z konkretnymi problemami możesz pewnie podpytać np. chłopaków z CompSporta. Zasadniczo potrzebujesz silnik, skrzynię 6 biegową od Mk IV ze sprzęgłem, zewnętrzny mechanizm wybierania biegów (ewentualna przeróbka starego), rozrusznik, wiązkę i komputer. Teraz tak - są 2 drogi: komputer od Mk V i IMMO off albo komputer Mk IV (odpowiednie IMMO zależnie od roku produkcji auta) + brak grzania świec żarowych. No i wybierając 2.0 TDI dokonaj dobrego wyboru :satan: No i nie będzie fajnie zmieniać rozrząd... Jeśli chcesz wsadzać 140PS to wolałbym ASZ/ARL... Albo nawet AJM/AUY/ATD/AXR. Łatwiej, prościej, czyściej i bardziej OEMowo.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn kwie 13, 2009 10:20

w łodzi masz naprawde dobrych fachowców, którzy doskonale sie na tym znają.

www.g-lab.pl

Goście wiedzą co robią, znamy sie od ładnych kilku lat (zanim jeszcze otworzyli zakład) i mogę ich z czystym sumieniem polecić. Mają naprawdę fajne wynalazki (np audi coupe quattro z 2.0 TDI 16V). Zadzwoń i pogadaj - nie zawiedziesz sie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości