Jaki wałek i wydech?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

papieju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 12:33
Lokalizacja: Włoszczowa

Jaki wałek i wydech?

Post autor: papieju » pn gru 08, 2008 10:39

Silnik 1.3, 8 zaworów, jednostka bliźniacza w Jetta/Golf II/III.
Ponieważ chcę troszkę dodać mocy do silnika, to:
- pierwszym krokiem będzie zmiana gaźnika z kulawego Webera na Pietburga 2E, co powinno ożywić auto;
- chciałbym pokombinować z wałkiem rozrządu. I tak muszę na wiosnę rozbebeszyć, bo do wymiany są popychacze które klekotają coraz częściej i zimeringi wałka, bo się sączy, więc chętnie zmieniłbym wałek, jeśli już będę miał na wierzchu. Chciałbym nie tyle mieć większą prędkość, co lepsze zebranie na niższych obrotach, czyli od dołu - są do tych silników dostępne jakieś wałki inne niż standardowe?;
- wydech. I tak muszę wiosną zmienić, więc chętnie wyspawam sobie nowy sam, o większym przekroju. Nie mówię tu o rynnie, ale zastanawiałem się, czy są kolektory wydechowe o większym przekroju niż standardowo? Bo sam wydech o większym przekroju o jakieś 2-4mm niż standardowy guzik da na standardowym kolektorze - chyba - może mnie ktoś oświecić?
- jaką kupić uszczelkę pod dekiel, żeby w końcu przestało się sączyć? Mam już dosyć tanizny po 15 zeta...

Jakby ktoś miły mnie oświecił, czy to ma sens, będę wdzięczny. Silnik jako taki jest zdrowy, nie bierze oleju, ma dobra kompresję, zwieszenie auta i układ hamulcowy jest w nienagannym stanie, więc chciałbym poszaleć. No i na 58KM ciężko coś wyprzedzić, bo rezerwy mocy są słabe. Na jaki przyrost można liczyć po kombinacjach z wydechem i rozrządem?



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pn gru 08, 2008 17:01

papieju, a nie lepiej poszukac porzadnego webera? przypuszczam ze chcesz zostawic taka pojemnosc, jak jest, tak? do takich silnikow np swiatek robi walki,nie wiem czy w ofercie vw jest jakis silnik z wiekszym kolektorem, moze od polo gt bedzie wiekszy, ale nie jestem pewien. co do uszczelki sprawdz czy pokrywa zaworow nie ma gdzie pekniecia, od tego tez ci moze wychodzi olej na wierch


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Re: Jaki wałek i wydech?

Post autor: LCQ » pn gru 08, 2008 19:03

papieju pisze: - jaką kupić uszczelkę pod dekiel, żeby w końcu przestało się sączyć? Mam już dosyć tanizny po 15 zeta...
Reinza sa jedne z najlepszych


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

papieju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 12:33
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: papieju » pn gru 08, 2008 21:59

malutki pisze:papieju, a nie lepiej poszukac porzadnego webera
Porządnego to znaczy?
malutki pisze:nie wiem czy w ofercie vw jest jakis silnik z wiekszym kolektorem
Po konsultacjach - zostanie obecny, tylko zostanie lekko podpolerowany, bo teraz wygląda jak ciosany siekierą w środku. W Wartburgu 1.3 jesto to kład 4 - 2- 1, więc wg jednego znajmoka, całkiem przyzwoicie i polerka powinna rozwiązać problem. Co do wydechu, to poradzono mi zostawić średnicę, a wstawić przelotówkę jako I tłumik i poszukać jakiegoś dobrego Walkera na tył. Nie chcę za dużej pierdziawki.
malutki pisze:czy pokrywa zaworow nie ma gdzie pekniecia
Nie ma, oglądałem nie raz. Jestem przekonany że uczciwa uszczelka rozwiąże problem.
LCQ pisze:Reinza sa jedne z najlepszych
Takiej też poszukam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości