skrzynia biegów MK3 GTi w MK3 1.8 ABS czy bawić sie w to?

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

el Matadore

skrzynia biegów MK3 GTi w MK3 1.8 ABS czy bawić sie w to?

Post autor: el Matadore » pt lip 22, 2005 17:08

Witam,

mam pytanie :

czy skrzynia biegów od MK3 GTi bedzie pasowała do MK3 1.8 ABS i czy wogóle jest sens

montowania takiej skrzyni tzn. ma ona inne przełożenia (lepsze?). Stoję przed

koniecznością wymiany skrzyni ponieważ padł mi synchronizator na drugim biegu...

(powodem jego "paścia" była bardzo krótka jedynka oraz wielka chęć szybkiego wrzucenia

dwójki )

Będę bardzo wdzięczny za pomoc !!!!


Pozdro



fibolek

Post autor: fibolek » śr lis 09, 2005 14:16

Ja u siebie mam podobny problem,choć mam MK2 i całkiem inny silnik.I właśnie dowiadywałem się w kilku (dwóch)warsztatach i powiedzieli że to raczej na logikę zły pomysł.Bo po pierwsze jak wspomniałeś ma ona inne przełożenie niż oryginalna(od tego modelu) i wcale nie lepsze bo nie uzyskasz przypuszczalnie takiego momentu na silniku aby deptać na piątce.Możesz go bujać i bujać na niższych biegach i z elastyczności lipa.Po prostu krótko skrzynie od GTI są przystosowane do przełożenia znacznie większych momentów niż normal 1.8(chyba że tuning).A po drugie jest to trochę karkołomne bo ktoś tu pisał że musi być dobry fachura żeby ci to włożyć i żeby wszystko grało(perfekt) bo pisali że skrzynia wyjęta z jednego(używka) włożona do drugiego wcale nie musi chodzić(pracować)jak w pierwszym.A po trzecie masz z tego co piszesz do wymiany jeden popychacz więc może lepiej wymiana na nowy.Wiem koszty ale przemyśl to bo oryginał to zawsze oryginał.Ja u siebie mam do wywalenia 3 lub nawet jak dobrze pójdzie 4 synchronizatory i się zastanawiam bo koszt maprawy lub wymiany taki sam.Ale skoro istnieją warsztaty co naprawiają skrzynie to muszą mieć zbyt i rozsądne ceny.

[ Dodano: Sro Lis 23, 2005 23:04 ]
Ewentualnie wsadź skrzynie z lekko większymi parametrami ale nie od GTI bo to bez sensu.Na forum masz gdzieś opisy i numery skrzyń poszukaj i dopasuj.Powodzenia.



Wojtekmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 17, 2006 12:55
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Wojtekmaster » sob lut 18, 2006 20:38

skrzynia z GTI ma grubszy wałek głowny niz w 1.8 musiał bys zmieniac cale sprzegło a to nie ma sensu. wiem bo kupywalem ostatnio skrzynie do gti



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości