CHIP IAT

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

aro Mk2

CHIP IAT

Post autor: aro Mk2 » sob lip 26, 2008 00:09

Witam sluchajcie znalazłęm na allegro i nie tylko chip IAT ( czujnik temperatury zasysanego powietrze ) podnosi on podobno moc silnika do 30%. CZy to prawwda? moze ktos z was juz ma cos takeigo i moze napisac co i jak, czy to dziala czy tylko badziew,.?czy czasem nie jest to tak ze kierwoca sobie wbija do bani ze fura lepiej idize a ma ona taka sama mooc albo i miejsza niz powina miec? gdzie jest taki czujnik w golfie 2 1.3 NZ?



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » sob lip 26, 2008 00:49

Jedz na hamownie zapisz wynik zamontuj tego chipa i znow pojedz na hamownie i porownaj.
Moim zdaniem to sciema wielka bo ten cały "czip" oszukuje kompa i podaje mu cały czas zaniznona temperature w dolocie co wiąze sie z wzbogaceniem mieszanki i konczy sie to zalewaniem silnika i niczym wiecej.Jesli sie myle poprawcie.



aro Mk2

Post autor: aro Mk2 » wt lip 29, 2008 00:39

czyli mzoe nastapic do jakiegos uszkodzenia ?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt lip 29, 2008 07:19

czyli mzoe nastapic do jakiegos uszkodzenia ?
nie, przecież sprzedający zapewnia bezpieczeńśtwo rozwiązania :)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt lip 29, 2008 08:58

Ehh to nie jest żaden czip, idz czlowieku do sklepu elektronicznego, kup rezystorek za 50 groszy rozepnij obwód czujnika, wepnij rezystorek i uzyskasz to samo (bo ten czip to nic innego jak rezystor) Jeśli auto jest z katalizatorem to zniszczymy katalizator lub spowodujemy przynajmniej przedwczesne jego zużycie. Spalanie wzrośnie dośc znacznie a moc sie praktycznie nie zmieni.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

aro Mk2

Post autor: aro Mk2 » wt lip 29, 2008 23:51

nie znam sie na tym wiec dlatego pytam a tu sie jakos cisnie bugalon, takis madry wszystko wiedzacy to pisz encyklopedie



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr lip 30, 2008 07:31

a tu sie jakos cisnie bugalon, takis madry wszystko wiedzacy to pisz encyklopedie
schyl głowę chłopaczku bo nie masz pojęcia ile bugi pomaga :bajer:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lip 30, 2008 07:32

aro Mk2 pisze:nie znam sie na tym wiec dlatego pytam a tu sie jakos cisnie bugalon, takis madry wszystko wiedzacy to pisz encyklopedie
Przecież bez ciśnienia i mądrze odpisal więc powinieneś go przeprosić :bajer:



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr lip 30, 2008 08:34

aro Mk2 pisze:nie znam sie na tym wiec dlatego pytam a tu sie jakos cisnie bugalon, takis madry wszystko wiedzacy to pisz encyklopedie
:bigok: spoko, jak mi ktos zaplaci to chętnie napiszę jakąś (szczerze mówiąc rozbawiła mnie ta odpowiedź). Z doświadczenia wiem, że ludzie się cieszą tylko wtedy kiedy słyszą to co chcą usłyszeć. W innym przypadku strzelają fochy i się obrażają, nawet wtedy kiedy mówi im się prawdę prosto w oczy.

Reasumując, mnie to mało interesuje czy kupisz sobie tego "czipa". Odpowiedź dostałeś konkretną i zgodną z prawdą. To czy Ci ona pasuje czy nie, to już nie moje zmartwienie :helm:


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » śr lip 30, 2008 10:32

te "chipy", a właściwie ich zwolennicy, to dobry temat dla studentów psychologi, efekt placebo czy jak to się zwie :helm:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » śr lip 30, 2008 11:27

przypomina mi sie pewien pan seicento 1.1 spi 55 KM przyjechal, i od razu slyszalem ze mozna auto zmierzyc u was, ja mam fiacika i tak o wycialem w nim katalizator i zalozylem sportowy tlumik to dalo mi okolo 8 koni, zalozylem stozek z zimnym dolotem to nastepne 8 koni, zmienilem tez swiece na sportowe briska, to daje 10 koni oraz kable zaplonowe to daje nastepne 5 koni, jak licze powinno miec 86 koni ale chyba ma wiecej bo zapie***ala niesamowicie... zebyscie widzieli jego mine jak hamownia wyplula 49 KONI :helm: :helm:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr lip 30, 2008 11:36

Właśnie dlatego czasem żałuję, że nie pracuję gdzies w pobliżu hamowni. Zobaczyć jak czlowiek zostaje uświadomiony to jest coś :) Jeszcze lepiej jest jak pokazujesz gosciowi 49 koni a on Ci wciska, że hamownia na pewno jest zepsuta :helm:


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

aro Mk2

Post autor: aro Mk2 » śr lip 30, 2008 19:20

wiadomo ze jak fura zajechana to i nawet parametrow fabrycznych nie trzyma... jezcze jescli chodzi o fiata to nie wiadomo ile mial kucy jak zjechal z tasiemki.
a co sadzicie o "chip tuning" sterownika ktory na allegro kosztuje 300 zł a i widziałem za 50 zł?tanim sposobem nie przybedzie chyba nigdy kucy...



Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » śr lip 30, 2008 21:53

Kolego tak to nawet w erze nie maja :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości