swap z 1.4 ABD na 1.6AFT

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

smirk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:22
Lokalizacja: Brwinów

swap z 1.4 ABD na 1.6AFT

Post autor: smirk » pn lis 12, 2007 14:50

Witam,

Proszę zorientowanych w temacie o opinię.
Przymierzam się powoli do swapa z 1.4 60ps. Bardzo podoba mi się 1.6 AFT 100ps. Więcej ps nie jest mi potrzebne. Tak naprawdę chodzi o zasadę. Chcę to zrobić sam, korzystając z Waszej pomocy.
Moje pytanie dotyczy kilku spraw:
1. Czy ten silnik jest łatwo dostępny (nie tak jak AEK, za którym się porozglądałem...)
2. Czy można w miarę łatwo i w rozsądnych cenach znaleźć do niego części. Nie chciałbym potem jeździć po całej Europie żeby zmienić uszczelkę czy filtr :chytry:
3. Być może jest jeszcze jakaś alternatywa w okolicy 1.6, która by mnie zadowoliła. Nie chciałbym przekroczyć 115ps. Powyżej żona może zauważyć różnicę mocy silnika :grin:

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn lis 12, 2007 18:23

Ale z ciebie typek , nieoplaci ci sie ten swap, musisz cala giazke zmienic lacznie zECU , silnik nie bedzie latwy do znalezienia, to silnik w nowszych mk3 GT 101 ps, juz bys wolal 1,8 PF za grosze kupic ze skrzynia i tez by bylo spokoo.



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » pn lis 12, 2007 18:28

smirk pisze:Powyżej żona może zauważyć różnicę mocy silnika
poważna sprawa widze :D Jabym ci szepnął żebyś dał sobie spokój z 1.6, tylko jak planujesz rewolucje robić w aucie to zapodaj coś co jest powszechnie sprawdzone i tak jak mówisz z częściami niema problemu. Poszukaj cośrozwojowego: ABF, 2E, AGG czy nawet któyś tdi. Podejrzewam że po przekładce za moment znowu będziesz chciał coś dłubnąć a na 1.6 to za wiele nie zrobisz.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » pn lis 12, 2007 20:00

smirk pisze:Nie chciałbym przekroczyć 115ps. Powyżej żona może zauważyć różnicę mocy silnika
Pantofel :D to mnie załamało... a co Twojej kobiecie do Twojego samochodu? poza tym - statystyczna kobieta nie odczułaby nawet różnicy mocy między ABD a VR6, więc co to za problem? (ew. może zauważyć różnicę w spalaniu :-) )


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

smirk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:22
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: smirk » pn lis 12, 2007 20:43

Golf GTi, gdzie ja teraz znajdę PF szczęściarzu! ;)

Już łatwiej będzie z 2E, chociaż znalezienie sprawnego egzemplarza mogłoby potrwać i wymagałoby sporej dawki cierpliwości. No i jednak naprawdę nie chcę aż 2.0. Jakiś kompromis pomiędzy PS i l/100km też by się przydał.

Co sądzicie o APF, AGN? Słyszeliście coś na ich temat?

A żonę to ja muszę na sznurku trzymać jak prowadzi. Jakbym jej wrzucił 150PS to musiałbym w krótkim czasie kupować nowy samochód. No wiecie, te wszystkie beemki, które trzeba wyprzedzić... :chytry:

[ Dodano: 12 Lis 2007 19:50 ]
Coś takiego znalazłem:

http://home.mobile.de/SIDlfeZEJUPzfOKeO ... 1280673857

Niestety po niemiecku. No i niestety bez zdjęcia, pewnie w drzazgach. Warto się zainteresować?



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn lis 12, 2007 22:15

Kolega Zapzal z tego forum ma PF"a ze wszystkim, zagadaj z nim.



smirk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:22
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: smirk » pn lis 12, 2007 22:34

zaprzal. dzięki, znalazłem go.



Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » pt lis 16, 2007 10:39

Witam
Koledzy dobrze radza...
Osobiscie mam AFT/AKS w mk2 (wczesniej mialem PN) lista rzeczy ktore musialem miec nie liczac osprzetu ktory juz byl na silniku :
-wiazka silnika
-dodatkowe przekazniki
-ecu (pasuje tez od 2,0 na simosie)
-immo (pestka, pentla)
-bak z mk3
-przewody paliwowe o wiekszej srednicy (od aut na wielopunkcie)
-pompa 3bar
-cewka
-impulsator (niby musi byc bo komp tego wygama u mnie wyprowadzony jest tylko kabel i... zero bledow)
-przeplywka
-sonda lambda
-wydech (caly zaczynajac od kolektora haha)
-obudowa filtra
----------------------------------------------------
to tyle co pamietam.
Skrzynia zostala z PN 4T sprzeglo 190mm spokojnie daje rade. Mocowania ? tylko przelozylem lapy.
Reasumujac : TO SIE NIE OPLACA !!! lepiej kupic 2.0 , 1.8t lub pojsc w D . Problemow jest co nie miara. Obecnie jest wiecej czesci do AFT szczegolnie od seata. Kiedy ja sie bawilem w zabawe koci koci AFT ;) 2-3 lata temu ...to myslalem ze krew mnie zaleje.Naklady pieniezne nie sa wspolmierne do mocy-frajdy z jazdy. Obecnie poszedl bym w kierunku diesla.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2007 10:41 przez Mrozio, łącznie zmieniany 2 razy.


TKD WTF

smirk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:22
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: smirk » pt lis 16, 2007 12:01

Dzięki za podpowiedź :)

Zdecydowałem się na PF. Ma ktoś doświadczenia z tym silnikiem, jego swapem do MK3? Jakie mogę napotkac niespodzianki?



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pt lis 16, 2007 21:08

Praktycznie nie ma problemow , kostki wszystkie sie da zepiac , skrzynia tak samo mocowana, jedynie 2 cienkielka dochodza ale torazem ze skrzyniapewnie dostaniesz , generalnie sam silnik nie jest zbyl podatny na modyfikacje , ale jest cholernie wytrzymaly, a 107 ps dla ciebie wystarczy bez problemy , ja jestem ze swojego zadowolony



Awatar użytkownika
Młoda
KS KathStyle
KS KathStyle
Posty: 13145
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 19:35
Lokalizacja: PO
Auto: Czarna Wdowa <3

Post autor: Młoda » pt lis 16, 2007 22:46

m3tal pisze:statystyczna kobieta nie odczułaby nawet różnicy mocy między ABD a VR6, więc co to za problem? (ew. może zauważyć różnicę w spalaniu :-) )
Dobra dobra :jezor:

do tematu wg mnie nie ma sensu przekładka z 1.4 na 1.6 po zmianie, i przejechaniu troche km znowu stwierdzisz, że chcesz wiecej :bajer:


:satan: Squad Nocne Mary Enigmatycznie... "(...) Jeśli niebo - to siódme, jeśli piekło -to samo dno. Żadnych półśrodków(...)"

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » sob lis 17, 2007 17:14

Młoda pisze:m3tal napisał/a:
statystyczna kobieta nie odczułaby nawet różnicy mocy między ABD a VR6, więc co to za problem? (ew. może zauważyć różnicę w spalaniu :-) )

Dobra dobra :jezor:
Młoda, Ciebie to nie dotyczyło... :-)
Młoda pisze: do tematu wg mnie nie ma sensu przekładka z 1.4 na 1.6 po zmianie, i przejechaniu troche km znowu stwierdzisz, że chcesz wiecej :bajer:
po stu kilometrach i trzech dniach :D


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » śr lis 21, 2007 09:17

Racja ja mam ten motorek AFT i 101 PS już dla mnie jest odrobinkę za mało. Ale rewelacyjnie się kręci ten silnik. Nie wiem ale mam wrażenie że on kocha wysokie obroty i nie raz jest cały czas na obrotach i jeszcze nic nie strzeliło. Na dzień dzisiejszy zastanawiam się nad wałkiem od świątka. Zobaczymy jak uda mi się wygospodarować gotówkę. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości